دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

دستور فوری رئیس جمهور برای پرداخت سود سهام عدالت و افزایش وام ازدواج

کرباسیان سود سهام عدالت برای مشمولین تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد به ازای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: این رقم برای دهک های درآمدی بالای جامعه ۷۵ هزار تومان خواهد بود که با دستور رئیس جمهور این امر تا پایان سالجاری محقق خواهد شد.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 40404
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸

کرونا :

دستور فوری رئیس جمهور برای پرداخت سود سهام عدالت و افزایش وام ازدواج

رئیس جمهور در دیدار با معاونین و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی که صبح امروز در محل این وزارتخانه برگزار شد با پیشنهاد وزیر اقتصاد مبنی بر پرداخت سود سهام عدالت تا پیش از پایان سالجاری و افزایش مبلغ وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان موافقت کرد.

مسعود کرباسیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به یک میلیون نفر وام ازدواج پرداخت شده است.

وی همچنین گفت: ما آمادگی پرداخت سود سهام ۴۹ میلیون نفر از مشمولین سهام عدالت را در سالجاری داریم که از این تعداد دو میلیون نفر فوت شده اند که سود آنها به حساب وراث قانونی آنها واریز خواهد شد.

کرباسیان سود سهام عدالت برای مشمولین تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد به ازای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: این رقم برای دهک های درآمدی بالای جامعه ۷۵ هزار تومان خواهد بود که با دستور رئیس جمهور این امر تا پایان سالجاری محقق خواهد شد.

وی با تشریح به دستاوردهای اقتصادی دولتهای یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: رشد اقتصادی کشور از رقم منفی ۷/۷ درصد در سال ۱۳۹۴ به ترتیب به رقم منفی ۳ درصد و ۱۲٫۵ درصد در سالهای ۹۲ و ۹۵ رسید و در شش ماهه ابتدای سال جاری به رقم ۵٫۶ درصد رسیده است.

وزیر اقتصاد همچنین رشد تشکیل سرمایه گذاری ثابت ناخالص را در سال ۱۳۹۱ رقم منفی ۱۹ درصد اعلام کرد و افزود: این رقم در سالهای ۹۲ و ۹۵ به ترتیب به منفی ۷٫۸ درصد و منفی ۳٫۷ درصد رسیده که در شش ماهه نخست سالجاری به ۳٫۱ درصد ارتقاء یافت.

دیوان عالی کشور رأی پرونده روح الله زم را صادر کرد
دنبال کنید

کرباسیان همچنین با اعلام آمارهایی در خصوص جایگاه ایران در شاخص های جهانی، رتبه ایران در بخشهای نوآوری جهانی، سهولت کسب و کار، ریسک اعتباری_تجاری، آزادی اقتصادی، عملکرد لجستیکی و نیز کارآفرینی و نوآوری را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.
وی در خصوص شاخص های مهم اقتصادی ایران نیز گفت: در ده ماهه گذشته، رشد ۲۹٫۶ درصدی در حوزه تجهیز منابع مالی خارجی (فاینانس)، ۱۹٫۲ درصد در شاخص کل بورس و ۱۳٫۲ درصد در ارزش بازار بورس نسبت به آذر ماه سال گذشته را شاهد بودیم.

کرباسیان با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد بزرگترین تامین کننده مالی دولت است گفت: وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی در سال ۱۳۹۲ رقم ۴۳٫۳ درصد بوده که این رقم در سالهای ۹۳، ۹۴ و ۹۵ به ترتیب ۳۵٫۳، ۳۳٫۲ و ۲۶٫۱ درصد کاهش یافت.

وزیر اقتصاد با اشاره به اولویت های ابلاغی رئیس جمهور ضمیمه حکم انتصابش در تشریح پروژه های راهبردی این وزارتخانه گفت: بر این اساس ۱۸ سیاست شامل اولویت های عمومی و اختصاصی، ۳۳ پروژه و ۱۷۵۰ زیر پروژه تعریف گردید.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ هزار میلیارد تومان از دارایی دولت شناسایی شد، تاکید کرد: تلاش می کنیم طی چند ماه آینده ۹۰ درصد از دارایی های دولت را احصاء و در ایجاد صکوک و تسویه بدهی ها از این دارایی ها استفاده کنیم.

کرباسیان استقرار دولت الکترونیک، سلامت مالی اداری و خزانه داری الکترونیک، راه اندازی سامانه صدور مجوزها و بهبود محیط کسب و کار، توسعه بازار سرمایه، تکمیل فرآیندهای واگذاری همراه با بهسازی روند واگذاریها، استقرار گمرک الکترونیک و یکپارچه سازی، شفافیت مالی، بهبود دسترسی همگانی به اطلاعات و معیار قرار دادن قانون در همه امور را از جمله اقدامات وزارت اقتصاد در حوزه های خزانه داری، بهبود محیط کسب و کار، بازار سرمایه، اصل ۴۴ و گمرک عنوان کرد.

نفرات برتر گروه های پنجگانه آزمون سراسری ۹۴ اعلام شد
دنبال کنید

وزیر اقتصاد در پایان، جهش پرداختهای عمرانی، تسهیل ازدواج، مبارزه با قاچاق و سرمایه ارزان بعنوان بخشی از توفیقات دولت دوازدهم در حوزه اقتصادی نام برد

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi