پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

شهردار سفارشی انتخاب شود ما هیچگاه شما را نمیبخشیم

این روزها که گرمای هوا بیش از هر سال گچساران را داغ کرده در محافل سیاسی و اجتماعی و رسانه ای و کوچه بازار بحث داغتری پیرامون ساختمان مرمر و ناخدای آن وجود دارد که هر کدامشان تحلیل و دلیلی دارد برای خود. انتخاب شهردار شهر مهمترین وظیفه اعضای شورا در هر دوره است کما

اختصاصی کرونا

کد خبر : 35124
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱

کرونا :

شهردار سفارشی انتخاب شود ما هیچگاه شما را نمیبخشیم

این روزها که گرمای هوا بیش از هر سال گچساران را داغ کرده در محافل سیاسی و اجتماعی و رسانه ای و کوچه بازار بحث داغتری پیرامون ساختمان مرمر و ناخدای آن وجود دارد که هر کدامشان تحلیل و دلیلی دارد برای خود.
انتخاب شهردار شهر مهمترین وظیفه اعضای شورا در هر دوره است کما اینکه برای بعضی ها تنها وظیفه است و اینکه خیلی ها پس از انتخاب شهردار کار خود را پایان یافته میدانند و بعد از آن پشت شهردار قایم میشوند و در پیروزی ها کنار شهردار و گاها شهردار را کنار زده و به تنهایی بر سکوی افتخار می ایستند و در شکست ها نیز شهردار را سیبل حملات کرده و طلبکارانه به او نیز میتازند انگار نه انگار خود آشپز این آش بوده اند.
در شهر دوگنبدان با توجه به بافت قومی و طایفه ای همیشه اعضای شورا بر اساس شاخص های غیر کارشناسی و غیر استاندارد انتخاب میشوند که بعضی اوقات این انتخابها تصادفا شایسته نیز هست و اغلب اوقات نیز …..
حال که پس از یک انتخابات پر حرف و حدیث و پر حاشیه به مرحله انتخاب شهردار و آغاز رسمی فعالیت خود نزدیک میشوند رایزنی ها و جلسات مختلف به اوج خود رسیده است.
آنچه این روزها بیش از پیش عذاب آور و تلخ است اینست که کسانی که خود توسط مردم انتخاب شده اند از خود استقلالی نداشته و اسیر رایزنی ها و افراد بیرون از دایره شده اند.
از طیف های سیاسی و ریش سفیدان قومی گرفته تا مسئولین و نماینده و دیگرانی که قانونا حقی ندارند.
اینکه چرا اینگونه شده است مستقیما به انتخابهای اشتباه و احساسی مردم برمیگردد که نهایتا دود آن نیز به چشم خودشان خواهد رفت.
انتخاب افراد بی سابقه و بد سابقه و غیر متخصص گرفته تا کسانی که هیچ پشتوانه علمی و تجربی ندارند سمّ مهلکیست که دامان شهروندان را خواهد گرفت.
دست های پشت پرده و تصمیم سازی از بیرون تنها مختص افرادیست که از خود استقلالی ندارند یا وامدار کسانی هستند که شروطی قبل از انتخابات برایشان گذاشته اند.
اعضای شورای شهر باید بدانند که مردم آنها را و تفکر آنها را انتخاب کرده اند که نتیجه کارشان را ببینند نه اینکه به آنها رای بدهند که دیکته دیگران را امضا کنند.
فشارهای بیرونی همیشه بوده و خواهد بود اما اینکه تا چه حد مقاومت کنند و تسلیم نشوند به اراده و میزان توان افراد ارتباط دارد.
اگر همین ابتدا برابر این فشارها تسلیم شوند دیگر در هیچ تصمیم و نظری نمیشود روی استقلالشان حساب کرد
کاش اینقدر که برخی از اعضای شورای جدید به جلسات شبانه و رایزنی های پشت پرده میروند بین مردم میرفتند و نظر ولی نعمتان خود را میپرسیدند و بر اساس آن تصمیم میگرفتند.
انتخاب یک شهردار کاری و متخصص و البته خوش سابقه تنها خواسته مردمیست که هیچگاه مزه توسعه و پیشرفت را نچشیده اند.
مردمی که از نماینده فقط حضور در شبکه های مختلف تلویزیون و رژه خودروهای شاسی بلند در محلات فقیر نشین را دیده اند و از شوراهای شهر فقط اخبار حاشیه ای و درگیری بر سر انتخاب شهردار و رئیس شورای شهر.
هر چند تا کنون مردم ما به دلایلی که مفصلا در یادداشت دیگری عرض خواهد شد تا کنون در بیش از ۸۰ درصد انتخابات های محلی مثل شورای شهر و نماینده مجلس کسانی را انتخاب کرده اند که فوری پشیمان شده اند و اما در انتخابات بعدی برای انتخاب اشتباهی مهلکتر سر و دست میشکنند اما اینبار با توجه به توسعه سایر مناطق و بالا رفتن آگاهی مردم در زمینه مطالبات عمومی بعید است شهروندان به این راحتی از مواضع و خواسته هایشان کوتاه بیایند.
اعضا محترم شورا باید بدانند دود تصمیم های اشتباه و تحمیلی و فشارهای بیرونی اول به چشم خودشان خواهد رفت و ما فعالان رسانه ای از این لحظه هر تصمیم اشتباه و اقدام غلطی را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده و پیگیری خواهیم نمود و تمام اتفاقات را شفاف و صریح با مردم در میان خواهیم گذاشت و در این راه نه از بیرون دستور میگیریم و نه خسته خواهیم شد.
در صورتی که شهرداری سفارشی انتخاب شود ما هیچگاه شما را نمیبخشیم و بی شک در نقطه مقابلتان موضع خواهیم گرفت.
پس لطفا در انجام امور مربوطه مستقل باشید و در تمام تصمیم ها سرنوشت و مصلحت شهروندان را در نظر بگیرید نه سفارش سیاسیون بی درد و دستورات صادره خیابان مدرس.
سید جواد فدائی
تحلیلگر مسائل سیاسی

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi