شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

استخدام در ۱۴ سازمان دولتی فروردین ۹۴

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴ خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند برای آگاهی از شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه های اجرایی ، نحوه و زمان

اختصاصی کرونا

کد خبر : 12593
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۷

کرونا :

استخدام در ۱۴ سازمان دولتی فروردین ۹۴

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴ خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند برای آگاهی از شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه های اجرایی ، نحوه و زمان ثبت نام، از روز دوشنبه ۱۰ فرودین ماه لغایت ۱۷ فروردین ماه سال ۹۴ به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

 

علی جمالی قمی  با تاکید براینکه، توضیحات بیشتر در خصوص ضوابط وشرایط هر یک از دستگاه ها و تاریخ برگزاری آزمون در دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه ثبت نامی که درتاریخ ۱۰ فرودین ماه سال ۹۴ منتشر خواهد شد ، درج می شود، افزود: وزارت امور اقتصادی ودارایی، دیوان عدالت اداری، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان پزشکی قانونی کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان دامپزشکی، سازمان سنجش آمورش کشور، سازمان ملی بهره وری ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ، مرکز اورژانس تهران، استانداری خراسان شمالی و برخی از دستگاه های اجرایی استان مذکور و سازمان علمی تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری نیروی انسانی مورد نیاز خود را طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستور العمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی، از طریق این آزمون مشترک فراگیر جذب خواهند کرد.

 

وی ادامه داد: استخدام افراد واجد شرایط در دستگاه های اجرایی بر اساس دستورالعمل جدید برگزاری آزمون ها و در سازمان فنی و حرفه ای کشور (تبدیل وضع مربیان حق التدریس) بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی آن، از محل مجوزهای استخدامی ماخوذه از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر به صورت کتبی توسط سازمان سنجش آموزش کشور (به عنوان موسسه مجری) و نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سال ۹۴ و طی مراحل گزینش بصورت پیمانی صورت خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه، نیروی انسانی مهمترین نقش را در ماموریت های سازمانی دستگاه های اجرایی دارد، اظهارداشت: موفقیت و یا عدم موفقیت کشور و برنامه های توسعه به عامل انسانی بستگی دارد و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری نیز تاکید زیادی بر نیروی انسانی دارد. جمالی قمی با تاکید بر اینکه، سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری بر عدالت محوری در جذب و بهبود معیار ها و روزآمدی روشهای گزینش نیروی انسانی تاکید دارد، گفت: روش های مناسب برای جذب نیروی انسانی توانمند از راهبردهای دولت برای اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است و بر همین اساس این امر در دستور کار سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار گرفت که نتیجه آن در نقشه راه اصلاح نظام اداری نیز منعکس گردیده است.

 

وی با بیان اینکه، بر همین اساس دستورالعمل جدید جذب و استخدام به تصویب رسید تا شرایطی فراهم شود که در جهت افزایش عدالت استخدامی و رقابتی تر نمودن فضای استخدامی، فرصت برابر برای کلیه متقاضیان استخدامی واجد شرایط فراهم گردد و از طرفی رضایت مندی بیشتر داوطلبان را موجب شود.

حجت الاسلام رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد
دنبال کنید

 

این مقام مسوول با بیان اینکه اولین آزمون استخدامی فراگیر مشترک که براساس دستور العمل جدید برگزاری آزمون های عمومی و تخصصی طراحی و پیاده سازی شده است، اظهار داشت: مقرر است این آزمون پس از ثبت نام شرکت کنندگان برگزار شود از این رو مقدمات لازم برای برگزاری آن تدارک دیده شده است.

 

جمالی قمی تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عنوان راهبر و ناظر آزمون و سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان موسسه مجری با همکاری یکدیگر زیر ساخت ها و مقدمات لازم را فراهم کرده و مقرر است ثبت نام از داوطلبان استخدام در دستگاه ها ی اجرایی که واجد شرایط لازم می باشند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org صورت گیرد.

 

این مقام مسوول در سازمان مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: دراین سایت هم برای داوطلبان و متقاضیان استخدام در دستگاه های اجرایی اطلاع رسانی صورت می گیرد و هم داوطلبان می توانند پس از کسب اطلاعات مورد نظر و تطبیق شرایط خود با شرایط استخدام دستگاه های اجرایی نسبت به ثبت نام جهت صدور کارت شرکت در آزمون مشترک فراگیر اقدام کنند.

 

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: داوطلبان باید شریط عمومی استخدامی و شرایط خاصی که ممکن است دستگاه های اجرایی علاوه بر شرایط عمومی مد نظر قرار داده اند و از طریق سایت مذکور اطلاع رسانی می شود را دارا باشند.

 

به گفته جمالی قمی، داوطلبان استخدام باید خود راسا نسبت به تطبیق شرایط خود و شرایط استخدام دستگاه های اجرایی مورد نظر اقدام کرده و سپس بر اساس آن نسبت به ثبت نام اقدام کنند بدین صورت که مسولیت تطبیق ویژگی های فرد با شرایط مورد نظر آگهی استخدامی باخود داوطلبین است.

 

وی این نکته را هم گفت که این آزمون برای استخدام در تمام دستگاه های اجرایی نیست بلکه برای آن دسته از دستگاه های اجرایی است که مجوز استخدام و تامین اعتبار را از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور اخذ کرده اند.

 

این مقام مسوول تصریح کرد: البته در این آزمون ۱۴ دستگاه با ظرفیت های استخدامی متفاوت نسبت به جذب نیروی انسانی مورد نیاز خود اقدام خواهند کرد که داوطلبان می توانند جزییات را از طریق دفترچه آزمون که در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود، اخذ نمایند.

 

وی ادامه داد: از ویژگی های اساسی این آزمون می توان به مواردی نظیر افزایش میزان اعتبار نتایج آزمون نسبت به آزمون های مشابه دیگری که برگزار گردیده اند، کاهش هزینه آزمون ها هم برای شرکت کنندگان و هم برای دستگاه های اجرایی، یکپارچگی و انسجام در اطلاع رسانی و برگزاری آزمون و در نتیجه امکان شرکت کلیه داوطلبان واجد شرایط استخدام و در نتیجه ایجاد فضای رقابتی تر و گزینش و جذب نیروهای شایسته تر، افزایش میزان عدالت استخدامی، ازبین رفتن شرایط ثبت نام و شرکت چندین باره داوطلبان استخدام که مجبور بودند آزمون های استخدامی هر یک از دستگاه ها را به طور مجزا شرکت کنند (بدین ترتیب زمان و هزینه زیادی برای شرکت چندین باره تحمیل می شد)، اشاره کرد.

ترمینال یاسوج بعد از گذشت ۱۵ ماه هنوز جا نیفتاده است
دنبال کنید

 

این مقام مسوول در سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون عمومی و تخصصی که به صورت کتبی توسط سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان موسسه مجری برگزار خواهد شد، بر اساس امتیازات مکتسبه داوطلبانی که حدنصاب لازم را کسب کرده اند و پس ازآن بر اساس امتیازات رتبه بندی شده اند، به ترتیب نمره فضلی به میزان سه برابر ظرفیت استخدام دستگاه برای انجام مصاحبه معرفی خواهند شد. البته دستگاههایی که خواستار انجام مصاحبه استخدامی نیستند پذیرفته شدگان به ترتیب نمره فضلی برای انجام سایر مراحل استخدام معرفی می شوند.

 

** تفاوت آزمون مشترک با آزمون ادواری

 

رییس امور آمار، برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی درباره تفاوت آزمون مشترک با آزمون های ادواری گفت: هر چند آزمون های ادواری امری مطلوب بود اما بنا به دلایلی متوقف شد. وی ادامه داد: این آزمون ها معطوف به نیاز های استخدامی نبود و اگر فردی در آزمون ها شرکت و حد نصاب را کسب می کرد دستگاه ها هر زمان که مجوز استخدام داشتند می توانستند آزمون های تخصصی را برگزار کنند بنابر این پذیرفته شدگان باید منتظر می ماندند و آزمون معطوف به نیاز های استخدامی نبود. وی ادامه داد: اما در آزمون استخدامی جدید، تمامی دستگاهها بر اساس فرآیند های قانونی مجوز استخدامی کسب می کنند و آگهی تایید شده دارند و در دو بازه زمانی می توانند آزمون برگزار کنند.

 

** مقدمات تعیین تکلیف آزمون های استخدامی ۹۱ و ۹۲ استانداری ها فراهم شد
جمالی قمی در پاسخ به این پرسش که وضعیت آزمون های استخدامی سال های ۹۱ و ۹۲ استانداری ها چه خواهد شد،گفت: مقدمات تعیین تکلیف آزمون های استخدامی ۹۱ و ۹۲ استانداری ها فراهم شده است. وی افزود: اگر این آزمون ها با نشر عمومی برگزار شده باشند و افراد پذیرش شده دارای تاییدیه گزینش و مراحل استخدام نهایی باشند می توانند اطلاعات را در سامانه کارمند ایران ثبت و شماره مستخدم را دریافت کنند.

 

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi