سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

جنجال تکراری خانواده ده پهلوان و خواهران منصوریان در ووشو

به گزارش خبرنگار ورزشی کرونا ، مسابقات ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی دختران طی روزهای ۳۰ و ۳۱ خردادماه به میزبانی استان سیستان و بلوچستان و در شهر زاهدان برگزار شد، در چارچوب برگزاری این مسابقات دوباره همچون سال گذشته جنجال دامن گیر این رقابت ها شد و در واقع حواشی رخ داده

اختصاصی کرونا

کد خبر : 96700
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۰

کرونا :

جنجال تکراری خانواده ده پهلوان و خواهران منصوریان در ووشو

به گزارش خبرنگار ورزشی کرونا ، مسابقات ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی دختران طی روزهای ۳۰ و ۳۱ خردادماه به میزبانی استان سیستان و بلوچستان و در شهر زاهدان برگزار شد، در چارچوب برگزاری این مسابقات دوباره همچون سال گذشته جنجال دامن گیر این رقابت ها شد و در واقع حواشی رخ داده بیشتر از متن ماجرا دیده شد.

*حاشیه سازی دوباره خانواده ده پهلوان در ووشو

ماجرا از این قرار بود که خانواده ده پهلوان که تقریبا بیش از یک سال است درگیر حواشی انتخابی تیم ملی دختران هستند، دوباره در زاهدان حاشیه ساز شدند، البته احسان ده پهلوان، پدر خواهران ده پهلوان مدعی است: دختران من در زاهدان تا فینال مسابقات قهرمانی کشور صعود کردند، اما ناداوری ها باعث این جنجال شد.

وی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: در چارچوب مسابقات قهرمانی کشور، من همراه با تیم استان همدان راهی این مسابقات شدم و همسرم به عنوان سرپرست کنار تیم استان همدان حضور داشت، با توجه به قوانین مسابقات، بیرون از سالن مسابقات حضور داشتم تا رقابت ها به پایان برسد اما همچون سال گذشته بازهم همسرم به من اطلاع داد که ناداوری ها در فینال مسابقات دوباره تکرار شد و این موضوع باعث حاشیه برای فرزندمان شد. ابتدا ما به نحوه قضاوت داوران اعتراض کردیم اما ماجرا ختم بخیر نشد و درگیری پیش آمد و در نهایت همسرم و دخترم را از سالن مسابقات بیرون کردند، اما وقتی بیرون از سالن به این موضوع اعتراض کردم عده ای با اسپری گاز اشک آور به ما حمله کردند. متاسفانه حملاتی به من و خانواده ام شده که آثار ضرب و جرح روی دست و پا و بدن خانواده من به راحتی دیده می شود.

*بیانیه فدراسیون ووشو

پس از پایان این درگیری، فدراسیون ووشو بلافاصله بیانیه ای را صادر کرد که در بخشی از متن این بیانیه آمده بود: متاسفانه “این فرد خاطی” احسان ده پهلوان پیش‎تر در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی جوانان و رده‌های سنی دختران سال گذشته (۱۴۰۱) که در محل آکادمی ملی ووشو برگزار شده بود، چنین اقدامی را تکرار کرده بود که پس از اظهار ندامت و پشیمانی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون ووشو به مدت ۳ سال از حضور در ورزشگاه و کلیه فعالیت‌های مرتبط با ووشو و جبران کلیه خسارات وارد شده محروم شده بود.

همچنین پس از شکایت رسمی فدراسیون ووشو از “این فرد خاطی” به دلیل اتفاقات یاد شده در سال گذشته، بنا به حکم دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران (جزائی سابق) ، به خاطر تخریب به ۷ ماه حبس و بخاطر اخلال در نظم به ۸ ماه حبس تعزیری درجه ۶ و همچنین ۲۷ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده بود.

آزمون تیزهوشان با حضور بیش از ۳ هزار دانش‌آموز کهگیلویه و بویراحمدی برگزار شد
دنبال کنید

اما گویا بیانیه فدراسیون ووشو هم به این جنجال نتوانست پایان دهد، چرا که خانواده ده پهلوان پس از حواشی رخ داده در سیستان و بلوچستان به نشانه اعتراض از زاهدان راهی تهران می‌شوند تا با مسوولان فدراسیون در رابطه با این موضوع صحبت کنند که متاسفانه حضور خانواده ده پهلوان در فدراسیون ووشو باعث‌ درگیری فیزیکی می شود.

*درگیری این بار در فدراسیون ووشو

ده پهلوان در رابطه با این موضوع که روز پنج شنبه در فدراسیون ووشو رخ داد، اظهار داشت: وقتی وارد محوطه فدراسیون شدیم متاسفانه درگیری پیش آمد و حتی افرادی که در فدراسیون حضور داشتند با بیل ضربه ای به سر همسرم وارد کرده اند که او نقش بر زمین شد، این درگیری به خاطر توهین های خواهران منصوریان به خانواده ام بالا گرفت. در هر صورت مسوولان فدراسیون حاضر به پاسخگوی تلفن همراه خود نبودند و ما ناچار شدیم برای اثبات حق فرزندانمان به فدراسیون برویم، اما ماجرا را حاضرین در فدراسیون طوری دیگر تمام کردند.

*بیانیه دوم فدراسیون ووشو

اما پس از جنجال خواهران منصوریان و خانواده ده پهلوان در فدراسیون ووشو، مسولان فدراسیون بار دیگر بیانیه ای صادر کردند، اما این بار با ادبیاتی متفاوت تر که در این بیانیه آمده بود: ظهر روز( پنجشنبه – یک تیرماه ۱۴۰۲)  احسان ده‌پهلوان به همراه همسر، دخترانش و چند مرد به محل فدراسیون ووشو در روز تعطیل کاری حمله‌ور می‌‎شود و ضمن فحاشی و درگیری با سرپرست اردوی تیم ملی ووشو مردان، باعث ایجاد جراحاتی برای او می‌شود و به اموال این فدراسیون خسارات وارد می‌کند.او‌ یک فرد متواری از قانون است که به محل فدراسیون ووشو حمله و به اردوی تیم ملی ووشو زنان هتک حرمت کرده است.

امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو نیز در رابطه با این موضوع، اظهار داشت: ما امسال با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان مسابقات بانوان در رده سنی را در شهر زاهدان برگزار کردیم، متاسفانه فردی که سابقه چنین کاری را دارد، روز مسابقات تلاش کرده وارد سالن مسابقات شود اما از حضور وی ممانعت شده است. او سال گذشته نیز این خطا را مرتکب شده است، متاسفانه او فرد ساده دلی است و خیلی سریع به برخی از اتفاقات واکنش نشان می‌دهد. او‌سال گذشته هم این کار را انجام داده بود.

کاهش هزینه پاکسازی پسماندهای ساختمانی با سامانه ایرانی
دنبال کنید

وی در ادامه افزود: کمیته انضباطی فدراسیون او ‌را به مدت سه سال از حضور در تمام سالن مسابقات ووشو محروم کرد و با شکایتی که فدراسیون ووشو داشت، حکم دادگاه کیفری برای او صادر شد.

*تکرار دوباره اتفاقات سال گذشته در ووشو

لازم به ذکر است، تمام این مسائل و جنجال ها در حالی طی چند روز گذشته رخ داده که دقیقا سال گذشته نیز در چارچوب مسابقات قهرمانی کشور دختران، درگیری شدیدی بین خانواده ده پهلوان و خواهران منصوریان رخ داد که حواشی بسیار زیادی به وجود آمد، هرچند که پس از آن مراسم آشتی کنان برگزار شد اما همین مراسم نیز گویا حواشی عجیبی داشته که احسان ده پهلوان در فضای مجازی مطرح کرده است. .

*بیانیه وزارت ورزش و پاسخ فدراسیون ووشو

وزارت ورزش نوشت: فدراسیون ووشو در هیچ کدام از مکاتبات خود با مدیریت و حراست مجموعه ورزشی آزادی، خواستار ممنوعیت ورود این افراد به مجموعه نشده بود. 

پس از این اتفاق بلافاصله با حضور عوامل حراست مجموعه و ماموران پلیس ۱۱۰ موضوع صورت‌جلسه شد تا بررسی تخصصی توسط حراست وزارت ورزش و جوانان صورت پذیرد. 

در اطلاعیه وزارت ورزش عنوان شده است «حضور این افراد در مجموعه در شرایطی بود که فدراسیون ووشو در هیچ کدام از مکاتبات خود با مدیریت و حراست مجموعه ورزشی آزادی، خواستار ممنوعیت ورود این افراد به مجموعه نشده بود.» فدراسیون ووشو طی نامه‌ای با شماره  ۶۴۴ / د / ۲۸۳/ ۱۴۰۱ با عنوان «درخواست ممانعت ورود ده پهلوان» مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ خطاب به رئیس حراست مجموعه ورزشی آزادی صراحتا خواستار ممانعت از حضور “احسان ده‌پهلوان” باتوجه به صدور رای کمیته انضباطی و پیگیری قضایی پرونده ایشان جهت پیشگیری از هرگونه مشکل و درگیری پیش‌بینی نشده، شده است که شاید با گذشت زمان از انتشار این نامه این موضوع به فراموشی سپرده شده است.

در هر صورت تمام این مسائل دلیل بر این نمی‌شود که قضاوت اشتباه داوران فضا را به سمتی هدایت کند که یک فرد به خود اجازه دهد که چنین حواشی را برای یک رشته به وجود بیاورد.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi