یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

آینده نگری رمز بقای شبکه پستی است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست آینده نگری را برای بقای شبکه پستی ضروری خواند و خاطرنشان کرد : در آینده با توجه به الکترونیکی شدن فرایندها مجموعه برخی از سرویس ها را از دست خواهد داد از این رو می بایست با توجه به ابعاد سه گانه فعالیت ها سرویس های جدیدی را

اختصاصی کرونا

کد خبر : 9638
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ۸:۰۳

کرونا :

آینده نگری رمز بقای شبکه پستی است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست آینده نگری را برای بقای شبکه پستی ضروری خواند و خاطرنشان کرد : در آینده با توجه به الکترونیکی شدن فرایندها مجموعه برخی از سرویس ها را از دست خواهد داد از این رو می بایست با توجه به ابعاد سه گانه فعالیت ها سرویس های جدیدی را طراحی و وارد شبکه نماییم.

همایش سراسری مدیران شبکه پستی با عنوان “نگرش اقتصادی به فعالیت ها” صبح امروز با سخنان رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست در تهران آغاز به کار کرد.

در این همایش که معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل و مدیران ستادی و اجرایی مجموعه پست کشور و جمعی از مدیران حوزه برنامه ریزی وزارت نیز حضور داشتند مهندس مهری ضمن قدردانی از حمایت های قاطع و همه جانبه مقام عالی وزارت و معاونین وزارت و همچنین تلاش های یکساله تمامی کارکنان مجموعه پست حضور دکتر واعظی را فرصت مغتنمی برای شرکت خواند که می توان با سرعت بیشتری وضعیت را بهبود بخشید.

وی با اشاره به وضعیت شبکه پستی در سال گذشته افزود: سه برنامه کوتاه مدت با رویکرد خروج از بحران، میان مدت با رویکرد تثبیت و بلند مدت با رویکرد تحول برای شبکه تدوین گردید.

مهندس مهری با بیان این که طی سال گذشته اقدامات و اصلاحات اساسی در شبکه به منظور چابکسازی و تسهیل و تسریع فرایندها آغاز شد این اصلاحات را شامل اصلاحات فنی، اقتصادی و ساختاری برشمرد.

رییس هیات مدیره درخصوص اصلاحات ساختاری مهم ترین آنها را کاهش نیروی انسانی، ادغام برخی واحدها، کوچکسازی ادارات،تک معاونته شدن برخی استان ها عنوان کرد.

اصلاح خطوط، استفاده از خطوط ریلی، استفاده از خطوط هوایی شرکت های مختلف هواپیمایی نظیر قرارداد با امارات، کوچکسازی گشت های نامه رسانی، حذف فعالیت های موازی اقداماتی بود که در زمینه اصلاح ساختار فنی از سوی مهندس مهری مطرح شد.

رییس هیات مدیره در خصوص اصلاح ساختار اقتصادی اظهار داشت: تجاری سازی فعالیت ها، حذف قراردادهای غیرسودده و تمرکز بر سرویس های دارای ارزش افزوده نظیر پیشتاز و ویژه،ایجاد و توسعه سرویس پست مالی در همین راستا صورت گرفته است.

وی با بیان این که در حال حاضر شبکه پستی با رشد ۱/۱۷ درصد ترافیک و ۶/۴۶درصد درآمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده است اظهار امیدواری کرد: با تداوم وضعیت موجود بتوانیم از ذیل ماده ۱۴۱ خارج گردیم.

مهندس مهری از مهم ترین اقدامات انجام شده در ساختار شبکه پستی را همچنین تدوین اساسنامه جدید شرکت مطرح و عنوان کرذ: طی رایزنی های صورت گرفته از سوی وزیر ارتباطات و مسئولین شبکه با مجلس و کمیسیون اصل ۴۴ انتظار می رود با تصویب این اساسنامه که ماموریت های جدیدی برای شبکه تعریف شده بتوانیم وضعیت تثبیتی را برای مجموعه ایجاد و آماده رقابت با بخش خصوصی گردیم.

وی خاطرنشان کرد : پرداخت بخش اعظم بدهی ها،فعال شدن پروژه های عمرانی،جهت گیری فعالیت ها به سوی چهار هدف اصلی شامل: ترافیک، درآمد، کیفیت و هزینه، استانداردسازی فعالیت ها، قانون مند و ضابطه مند نمودن تمامی امور،بهره برداری از ۹ سرویس و ۱۳۲ خدمت جدید همزمان با هفته دولت و ۱۷ مهر دیگر اقداماتی است که به منظور بهبود وضعیت صورت گرفته است.

رییس هیات مدیره همچنین به امضای تفاهم نامه با استانداری ها اشاره کرد و ادامه داد: با اجرایی شدن تفاهم نامه یادشده تحول اداری به طور چشمگیری صورت خواهد گرفت و آن را می توان به عنوان پیش مقدمه توسعه دولت الکترونیک قلمداد کرد.

وی توجه ویژه به بخش توزیع که ویترین شبکه به شمار می رود را ضروری برشمرد و گفت: همه تلاش ما در این است تا موزعی مجهز، با اخلاق و آموزش دیده به درب منزل مردم مراجعه و اعتماد عمومی را به خود جلب نماید.

رییس هیات مدیره بر لزوم تفکر اقتصادی به فعالیت ها به منظور نیل به ترافیک پیش بینی شده و تقویت شبکه تاکید کرد و افزود: براساس برنامه میان مدت پیش بینی شده است ترافیک در سال ۹۳ شبکه با رشد ۲۵ درصدی و در سال ۹۴ نیز به همین میزان رشد داشته باشد.

مهندسی مجدد فرایندها، استفاده از اهرم های مدیریتی، ایجاد و توسعه سرویس های جدید، ارایه خدمت با کیفیت به مردم، بازاریابی نوین و تعامل با بخش خصوصی از دیگر موارد مورد تاکید رییس هیات مدیره در این جلسه بود.

وی در پایان با بیان این که شبکه پستی نیازمند جهش های اساسی می باشد اظهار امیدواری کرد با همدلی و مشارکت تمامی کارکنان این جهش ها حاصل و آینده روشن و باثباتی برای شبکه رقم بخورد.

 

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

رضایی پنجشنبه , 30 اردیبهشت 1395 - 8:44

واقعا شبکه پست به آینده نگری نیاز داره