دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

هشدار امام جمعه بهمئی در ستاد امر به معروف

به گزارش کرونا از بهمئی امام جمعه شهرستان بهمئی در نشست شورای اداری امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان گفت:  برادران و خواهران گرامی اولین و والاترین آمر به امر به معروف و ناهی از منکر درعالم هستی خداوند متعال است اِنَّ اللّهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ آمر به معروف و نهی

اختصاصی کرونا

کد خبر : 96335
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳

کرونا :

هشدار امام جمعه بهمئی در ستاد امر به معروف

به گزارش کرونا از بهمئی امام جمعه شهرستان بهمئی در نشست شورای اداری امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان گفت:  برادران و خواهران گرامی اولین و والاترین آمر به امر به معروف و ناهی از منکر درعالم هستی خداوند متعال است اِنَّ اللّهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ آمر به معروف و نهی از منکر در این عالم هستی خداوند متعال است.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی افزود: سراسر قرآن مجید آیات الهی تمامی کتب مقدس هدف از ارسال تمام انبیا اولیا همه از زبان خداوند متعال به یک اصل اهمیت میدهند که آن اصل امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ادامه داد: در مرتبه ی اول آمر به معروف و نهی از منکر خود خدا است در مرتبه ی دوم انبیا الهی به خصوص پیامبر اکرم(ص) است یأْمُرُهم بِالمَعْرُوفِ وَ ینْهاهم عَنِ المُنْکرِ رسالت تمام انبیا امر به معروف و نهی از منکر است بعد از انبیا الهی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام امر به معروف و ناهی از منکر هستند اساسی ترین هدف امام حسین (ع) اراده کردن برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است در زیارت نامه ی اهل بیت هر کدام از اهل بیت را که مشرف میشوید.

امام جمعه شهرستان بهمئی خاطر نشان کرد: اَشْهَدُ اَنَّکَ قَدْ اَقَمْتَ الْصَّلوهَ وَ آتَیْتَ الزَّکوهَ وَ اَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَیْتَ عَنِ الْمُنْکَرِ» اهل بیت عصمت و طهارت در مرتبه ی بعدی آمر به معروف و نهی از منکر هستند این جایگاه رفیع است بعد از اینها خداوند متعال می فرماید وَالمُؤمِنونَ وَالمُؤمِناتُ بَعضُهُم أَولِیاءُ بَعضٍ ۚ یَأمُرونَ بِالمَعروفِ وَیَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ وَیُقیمونَ الصَّلاهَ وَیُؤتونَ الزَّکاهَ وَیُطیعونَ اللَّهَ وَرَسولَهُ ۚ آمران به معروف و نهی از منکرچه کسانی هستند؟ خداوند متعال، پیامبر اکرم (ص) اهل بیت عصمت و طهارت بعد مومنین هم زنان هم مردان در جامعه یکی از رسالت هایشان امر به معروف و نهی از منکر است.

صلواتی بیان کرد: خداوند متعال در این آیه می فرماید کسانی مورد رحمت الهی قرار میگیرند که امر به معروف و نهی از منکر هستند این جایگاه والای این فریضه الهی آسا   چرا اینقدر نسبت به فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر بی توجه هستید؟همانطور که نماز بر ما واجب است خداوند متعال از ما میخواهد آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم درمورد اهمیت این فریضه ی الهی همینقدر بدانیم که نسبت به بقیه واجبات قطره ست نبست به دریا و اقیانوس.

متروپل‌‌های یاسوج کجاست؟/پرده‌برداری صریح معاون شهردار از تخلفات+فیلم
دنبال کنید

وی گفت: برای اینکه این فریضه الهی همگانی شود باید فرهنگ سازی شود ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید به یک انسجام و تشکلی برسد که در هر خانواده ای یک آمر امر به معروف و نهی از منکر تربیت کند مسئولین و علما و روحانیت ائمه جماعت بسیج همکاری کنند.

صلواتی افزود: امروز راه اصلاح جامعه ما از بسیاری از گرفتاری ها درد ها مصیبت ها آسیب ها احیای فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر است بپذیریم بی تفاوتی نسبت به منکران در جامعه نسبت به معروفات در جامعه از دل این بی تفاوتی آسیبها بوجود می آید شاید به یک نحو میتوان گفت علتی که امام حسین (ع) به قتلگاه رفت بی تفاوتی مردم بود.

امام جمعه شهرستان بهمئی خاطر نشان کرد: بیش از ۱۵٠٠ نفر از مکه همراه امام حسین (ع) راه افتادند اما در بین راه خیلی ها جدا شدند بی تفاوتی یعنی همین نتیجه بی تفاوتی نبست به دین و ارزش ها همین میشود که مثل حسینی باید به قتلگاه برده شود اگر ما امروز به دنبال اصلاح خانواده و جامعه ایم و میخواهیم نسبت به گام دوم انقلاب قدمی برداریم میخواهیم نسبت به تقویت باورهای دینی کاری انجام بدیم اساسش این است که نسبت به فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر توجه کنیم و بپذیریم اگر نسبت به این فریضه ی بی توجهی صورت بگیرد بلا که هیچ انواع و اقسام گرفتاری ها برای انسان ها و جامعه بوجود می آید سرگذشت اقوام انبیای گذشته را بخوانید.

صلواتی بیان کرد: چرا به بلا و گرفتاری ها گرفتار شدند؟ چون همین فریضه الهی را کنار گذاشتند از دل خانواده مجمع اداره و نهاد اگر نسبت به این مجموعه سهل انگاری صورت بگیرد باور کنید باورها در جامعه عمیق نمیشود بی تفاوتی ها در جامعه گرفتاری ها ایجاد میکند یک روزی در همین استان ما که یک استان لرنشین است به غیرت و ناموس پرستی ما را می شناسند زنان و بانوان آراسته به زیور حجاب و عفاف و حیا به نحو احسن و اکمل بودند هیچ زنی و خانمی بدون چادر از خانه بیرون نمی آمد اما امروز بعضا در کف بعضی از خیابان‌ها و پاساژها و مراکز تفریحی و گردشگری و مراسمات عمومی وضعیتی را شاهد هستیم که در شان جامعه اسلامی و فاطمی و علوی و فرهنگ ما لرها نیست و اگر مراقبت نکنیم وضعیت بدتر هم می‌شود  نتیجه ی همین بی توجهی و سهل انگاری ها به فرائض دینی است.

مرگ 2 راکب موتورسیکلت در بهمئی
دنبال کنید

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: رسالت ستاد امر به معروف و نهی از منکر و مؤمنین و مومنات و مسئولین این است که قول لین با زبان خوب با منطق محکم با تبیین میدان جنگ به مقابله با اهداف دشمنان برخیزیم  باور کنید امروز یکی ز منکرات اختلاف وخودرای ها و خودخواهی ها است بزرگ ترین منکری که دیروز در جامعه زمان امام حسین (ع) واقع شد کلام امام شهید کردند و نگذاشتند گفتمان امام در جامعه محقق شود لذا اول گفتمان امام راشهید کردند امام حسین(ع) روز عاشورا سخنرانی کرد برای مردم اما کلامش برای مردم فایده نداشت چیکار کردند معاویه و یزیدها؟.

صلواتی بیان داشت: اول گفتمان امام و حجت خدا را در جامعه شهید کردند و امروز یکی از کارهای دشمن همین است که گفتمان ولی و حجت زمان را در جامعه بی اثر کند و کلام امام امت را شهید کند اگر گفتمان و کلام امام جامعه شهید شود از دل آن قتلگاه ها بوجود می آید و ارزشها به قتلگاه می روند . هر کس می خواهد ملتزم به ولایت فقیه بودن خودش را در عمل اثبات کند نگذارد گفتمان ولایت درجامعه شهید شود.

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: اگر مسئولان فرهنگی کشور به دغدغه های نائب امام زمان دقت میکردند وضعیت ما امروز این نبود.همه ما باید استغفار جمعی کنیم آنچه امروز در جامعه از درد ها و رنج ها و مشکلات و آسیب ها شاهد هستیم نتیجه بی توجهی به گفتمان و بیانات و کلام ولایت است ما باید بصورت جمعی و تشکیلاتی کار کنیم حقیقا مراعات تقوای اجتماعی و جمعی اینجا یک ضرورت و فوریت است .

صلواتی از عدم همکاری برخی ادارات در این شهرستان با ستاد امر به معروف و نهی از منکر انتقاد کرد و گفت: مسئولان بدانند ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تمام قد حمایت خواهم کرد و اگر دبیر این ستاد به بنده در مورد اداره ای یا مسئولان گزارش بدهد آن کم کاری را در خطبه های نماز جمعه اعلام خواهم کرد.

هشدار امام جمعه بهمئی در ستاد امر به معروف 5

هشدار امام جمعه بهمئی در ستاد امر به معروف 6

هشدار امام جمعه بهمئی در ستاد امر به معروف 7

انتهای پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi