چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳

تمام تعرفه‌ها در کشور ختی در بخش خصوصی ثابت است

دکتر میردهقان مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: یکی از مولفه‌های حوزه سلامت عدالت در سلامت است که این امر گیرندگان خدمت و دهندگان خدمت را شامل می‌شود.     وی ادامه داد: در تکمیل طرح تحول سلامت تعرفه‌های پزشکی غیر واقعی بوده‌اند که برای اجرای هر چه بهتر طرح تحول باید واقعی می‌شدند

اختصاصی کرونا

کد خبر : 8742
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۰

کرونا :

تمام تعرفه‌ها در کشور ختی در بخش خصوصی ثابت است
دکتر میردهقان مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: یکی از مولفه‌های حوزه سلامت عدالت در سلامت است که این امر گیرندگان خدمت و دهندگان خدمت را شامل می‌شود.  
 
وی ادامه داد: در تکمیل طرح تحول سلامت تعرفه‌های پزشکی غیر واقعی بوده‌اند که برای اجرای هر چه بهتر طرح تحول باید واقعی می‌شدند که این امر به همت وزیر بهداشت و انجمن‌های علوم پزشکی تحقق پیدا کرد و کتاب تعرفه گذاری جدید تدوین شد که از امروز ۱۵ آبان به طور رسمی در کل بیمارستان‌های کشور اجرا می‌شود.  
 
میردهقان عنوان کرد: از امروز در راستای کتاب تعرفه گذاری و حفاظت مالی از مردم هزینه بستری بیمه شدگان شهری از ۱۰ درصد به ۶ درصد و بیمه شدگان روستایی از ۵ درصد به ۳ درصد اعمال می‌شود.  
 
وی با بیان اینکه مسئله مهم ما وحدت رویه در حوزه سلامت به خصوص ارتباط بین جامعه پزشکی با مردم است، تصریح کرد: ما هرگونه ارتباط مالی خارج از چارچوب مصوب را حذف خواهیم کرد و براین امر مصمم هستیم که البته در این حرکت بزرگ سازمان نظام پزشکی با حمایت وزارت بهداشت بر این امر نظارت خواهند کرد.  
میردهقان با بیان اینکه کتاب تعرفه گذاری دو بعد دارد، افزود: بعد اول آن در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و بعد دوم آن به صورت یک لیست روی سایت نظام پزشکی و نظارت بهداشت قرار می‌گیرد، در واقع کلیه خدمات حوزه سلامت در این لیست گنجانده و کدگذاری شده‌اند و نرخ هرکدام از این خدمات مشخص گردیده است. مردم باید بدانند که نرخ خدمتی که می‌گیرند به تفاوت پزشک یا مرکز مربوط نیست و تمام این تعرفه‌ها در تمام کشور چه در بخش دولتی چه در بخش خصوصی ثابت است.  
 
وی خاطرنشان کرد: با ارجای این فاز قسمت اعظم هزینه توسط بیمه‌ها پرداخت می‌شود و برای هرگونه ارتباط مالی خارج از تعرفه ساز و کار برخورد طراحی شده است که به شدت با خاطیان برخورد خواهد شد. 

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi