شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

غلامرضا تاجگردون

داعیه بر ماندن ندارم و کیفم را برمی‌دارم و از مجلس می‌روم

غلامرضا #تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی و بعد از قرائت شعبه۱۲ خطاب به محمدباقر #قالیباف اظهار داشت: در #انصاف و #عدالت شما و هیأت رئیسه شکی ندارم ولی تذکراتی هم دارم. تاجگردون افزود: انتظار داشتم که قبل از رأی‌گیری عنایتی داشته باشید اما اراده شما به رأ‌ی گذاشتن #اخطار

اختصاصی کرونا

کد خبر : 50616
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 خرداد 1399 - 13:21

کرونا :

داعیه بر ماندن ندارم و کیفم را برمی‌دارم و از مجلس می‌روم

غلامرضا #تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی و بعد از قرائت شعبه۱۲ خطاب به محمدباقر #قالیباف اظهار داشت: در #انصاف و #عدالت شما و هیأت رئیسه شکی ندارم ولی تذکراتی هم دارم.
تاجگردون افزود: انتظار داشتم که قبل از رأی‌گیری عنایتی داشته باشید اما اراده شما به رأ‌ی گذاشتن #اخطار بود که این موضوع برخلاف اظهارنظر #سخنگوی هیأت رئیسه بوده است اما تا امروز توکل به خدا کردم و حرفی نزدم.
وی افزود: برخلاف قوانین و آئین نامه شعبه و با گذشت تمامی زمان‌ها نایب رئیس مجلس نامه‌ای را به شورای نگهبان نوشته و در شعبه علیرغم آنکه قانون و آئین‌نامه اجازه نمی‌داد بر اساس آن عمل شد اما مشخص نیست بر اساس چه چیزی امروز شما #رویکرد دیگری دارید.
منتخب گچساران در مجلس گفت: تاجگردون مظلومانه در مجلس بود، من داعیه بر ماندن و اصراری بر آن ندارم و کیفم را برمی‌دارم و از مجلس می‌روم اما شما هستید در درگاه قیامت و آخرت قرار دارید.
وی گفت: از آنجا که اسم من گفته شد باید بگویم دنیا محل گوشه‌ای از آخرت است؛ من در هر مقام و منصبی باشم باید پاسخگوی هر احدالناسی باشم و حتما در شعبه رسیدگی هم حضور پیدا خواهم کرد.
وی خطاب به قالیباف گفت: شما وظیفه دارید قانون و آئین‌نامه را رعایت کنید.
قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تاجگرو ن گفت: من و هیأت رئیسه قسم یاد کرده‌ایم ضمن اینکه از شما هم می‌خواهم آئین‌نامه و #قانون اساسی را رعایت کنید.
وی گفت: وقتی اخطار قانون اساسی وجود دارد ما این اخطار را به رأی نمایندگان گذاشتیم که این موضوع دقیقا مهر آئین‌نامه است.
وی افزود:‌ شورای نگهبان شما را تأیید کرده است ضمن اینکه در شعبه هم بحث اعتبارنامه شما مطرح شده است در آئین‌نامه هم عنوان شده که باید در مجلس اتفاق نظر باشد که این موضوع را هم به رأی مجلس گذاشته‌ایم لذا شما باید به رأی مجلس احترام بگذارید.
وی خاطرنشان کرد: بعد از اینکه اخطار قانون اساسی رأی آورد پرونده شما به کمیسیون تحقیق می‌رود و ۱۵ روز وقت است و شما می‌توانید نظرت خود را به آنها بگویید؛ کمیسیون تحقیق یا اعتبارنامه شما را تدیید می‌کند و یا رد اما اگر این اعتبارنامه رد شد موضوع مجددا به صحن می‌آید و شما در صحن وقت دارید اظهارنظر کنید سخنگوی شعبه هم می‌تواند اظهار نظر کند.

همسان و همسو

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code