جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳

کلید پیروزی در انتخابات مجلس در آرای خاکستری است

کلید پیروزی در انتخابات مجلس در آرای خاکستری است که باید در روزهای آینده آنان را برای شرکت در انتخابات متقاعد کرد. کسانی که امروز افتخارشان رای ندادن است بدانند که به فرزندان خود در آینده مدیون هستند زیرا زمینه را برای حضور جریانی دیگر در کشور فراهم کرده اند. در حال حاضر فضای خوب

اختصاصی کرونا

کد خبر : 48938
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۶:۵۴

کرونا :

کلید پیروزی در انتخابات مجلس در آرای خاکستری است

کلید پیروزی در انتخابات مجلس در آرای خاکستری است که باید در روزهای آینده آنان را برای شرکت در انتخابات متقاعد کرد.

کسانی که امروز افتخارشان رای ندادن است بدانند که به فرزندان خود در آینده مدیون هستند زیرا زمینه را برای حضور جریانی دیگر در کشور فراهم کرده اند.

در حال حاضر فضای خوب انتخاباتی را شاهد هستیم و کاندیداها هم محکم در صحنه حضور دارند، خوشبختانه کاندیداها تفکرات مختلفی دارند و هر یک از آن‌ها سلیقه بخشی از مردم را پوشش می‌دهند.

ما رأی خاکستری‌ها را کسانی می‌دانیم که در جناح خاصی نیستند و هنوز تصمیم نگرفته‌اند که به چه کسی رأی دهند و اولویتشان معمولاً این است که کسی انتخاب شود که بتواند مشکلاتشان را حل کند. معمولاً در شرایط عادی آرای اصولگرایان و اصلاح طلبان مساوی است به همین دلیل رأی خاکستری‌ ها که تصمیم می‌گیرند در لحظات آخر رأی دهند آراء آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار می شود.

اینها بخشی از تحلیل عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی است که در گفت‌وگو با یکی از روزنامه‌های صبح ایران عنوان کرده است. 

«آرای مردمی به چند دسته کلی تقسیم می‌شود؛

دسته اول، آرای قطعی به سمت یک نامزد است. برای نمونه دو جناح اصلی یعنی اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان واجد درصدی از آرای قطعی هستند و هر کسی را که نامزد خود معرفی کنند، این حداقل رأی را به‌ همراه خواهد داشت و این مسئله نیز ربط چندانی به برنامه‌ها و گفت‌وگوها و تبلیغات این نامزدها ندارد؛ البته عدد این گروه قطعی نیست اما برحسب تجربه و تقریبی می‌توان گفت که اصلاح‌طلبان حدود ۲۵ درصد و اصول‌گرایان حدود ۱۵ درصد آرای کل مردم را به‌ صورت قطعی دارند.

یک دستگاه اتوبوس در محور یاسوج به اصفهان واژگون شد
دنبال کنید

دسته دوم عدم شرکت است؛ به احتمال فراوان و به‌ طور معمول حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد مردم و هر کدام به‌ دلیلی در انتخابات شرکت نخواهند کرد. هر چند با اوج‌گیری فضای انتخاباتی ممکن است این درصد به کف خود یعنی به ۲۰ درصد هم برسد اما اکنون فرض می‌کنیم که ۲۵ درصد است. در تهران در حال‌ حاضر این رقم به‌ صورت قطعی حدود ۲۳ درصد بوده و بقیه مردم بخش خاکستری رأی‌دهندگان هستند که می‌شوند حدود ۳۵ درصد کل جمعیت که نزدیک به نیمی از رأی‌دهندگان احتمالی هستند.»

دلایل تشویق به حضور گسترده در انتخابات

باید درباره مسئولیت اجتماعی مردم با آنها صحبت کرد. باید بدانند که افراد با آرای خاکستری، نقش اثرگذاری در نتیجه انتخابات دارند؛ بنابراین باید در صحنه باشند و برای سرنوشت آینده خود تصمیم بگیرند. باید آرامش ایران حفظ شود و نخستین کسانی که از تغییر روند فعلی صدمه خواهند خورد، همین افرادی هستند که اصرار دارند در انتخابات مشارکت نکنند.

پیامد تحریم انتخابات

آرای خاکستری از روند نزولی کشور در دوران مختلف آگاه هستند؛ زمانی که هنر و وضعیت زنان به ابتذال کشیده شد و حالا هم توسعه ورزش و هنر  را شاهد هستند. با این میزان تفاوت و ارتقای بخش‌های مختلف، مردم بدانند که حضور آنها نقش تعیین‌کننده‌ای در آینده ایران و بعضا گچساران خواهد داشت.

اما توصیه ما به آن دسته از کسانی که اصلاً نمی‌خواهند رأی دهند این است که همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده اند همه به خاطر اعتلا و اقتدار ایران و حفاظت از کیان این مرز و بوم بیایند به پای صندوق‌ها و رأی دهند.

قول هایی که تاجگردون به مردم داد/ نمی‌توانم به‌تنهایی جور همه کارها را بکشم+تصاویر
دنبال کنید

 

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi