یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

فاز اول مطالعات زمین شناسی استان توسط دستگاه های اجرایی بررسی شد

حسن نوروزی با بیان این مطلب، در نشست ارایه فاز اول مطالعات زمین شناسی استان، اظهار داشت: این مطالعات جایگاه استان در وضعیت معدنی، زمین شناسی، مخاطرات طبیعی و ژئوتوریسم کهگیلویه و بویراحمد را در سطح کشور و جهان ارایه می دهد وی، افزود: مطالعات سازمان زمین شناسی کشور در دو مقوله تولید ثروت از

اختصاصی کرونا

کد خبر : 14234
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷

حسن نوروزی با بیان این مطلب، در نشست ارایه فاز اول مطالعات زمین شناسی استان، اظهار داشت: این مطالعات جایگاه استان در وضعیت معدنی، زمین شناسی، مخاطرات طبیعی و ژئوتوریسم کهگیلویه و بویراحمد را در سطح کشور و جهان ارایه می دهد

وی، افزود: مطالعات سازمان زمین شناسی کشور در دو مقوله تولید ثروت از منابع زیرزمینی نظیر نفت، گاز، معادن که در تولید درآمد ناخالص ملی کشور نقش دارد و همچنین نحوه جلوگیری از هدررفت ثروت را بررسی و ارایه می کند.

نوروزی، با بیان اینکه وضعیت زمین شناسی و معدنی استان کهگیلویه و بویراحمد ناشناخته است و نیاز به انجام مطالعات اکتشافی در این زمینه وجود دارد، گفت: فاز اول مطالعات زمین شناسی استان در این نشست با حضور برخی از مدیران دستگاه های اجرایی ارایه و بررسی شد.

وی، گفت: فازاول مطالعات در اختیار دستگاه های استانی قرار گیرد تا نسبت به مطالعه، تکمیل اطلاعات و رفع ایرادات موجود اقدام شود.

نوروزی، با بیان اینکه پس از اصلاح ایرادات فازاول، این مطالعات وارد فاز دوم می شود، گفت: همچنین مطالعات مربوط به بخش ژئوتوریسم و ژئوپارک توسط سازمان گردشگری استان تهیه و تکمیل شود.

معاون برنامه ریزی، اظهار داشت: نتایج مطالعات زمین شناسی استان همچنین در مطالعات آمایش و تهیه سند آمایش استان مورد استفاده قرار می گیرد.

محمدیان-۴۲

نویسنده:

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code