سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

استاندار: الگوی کشت استان ظرف سه ماه آینده تدوین و ارایه شود

سید موسی خادمی با بیان این مطلب در کمسیون آب و کشاورزی، اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان بارش در سال جاری و همچنین قرار داشتن برخی از شهرستان های استان در وضعیت بحران آبی، لازم است الگوی کشت مناسب با وضعیت آب و هوایی استان تدوین شود. وی، تأکید کرد: در این مطالعات

اختصاصی کرونا

کد خبر : 11856
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۸

سید موسی خادمی با بیان این مطلب در کمسیون آب و کشاورزی، اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان بارش در سال جاری و همچنین قرار داشتن برخی از شهرستان های استان در وضعیت بحران آبی، لازم است الگوی کشت مناسب با وضعیت آب و هوایی استان تدوین شود.

وی، تأکید کرد: در این مطالعات محصولات مناسب با شرایط آب و هوایی استان با در نظر گرفتن عنصر کاهش استفاده از آب دیده شود.

۸۰۰x600

استاندار با بیان اینکه رفع نیازهای آبی این استان به جای رویکرد حفاظتی و کلی در بخش منابع آب نیازمند نگاه توسعه ای وزارت نیرو است، افزود: این نگاه و سیاست راهبردی وزارت نیرو در برخی شهرها و مناطقی که با کمبود شدید منابع آبی مواجه هستند،یک ضرورت اجتناب ناپذیر محسوب می شود.

 خادمی،خاطرنشان کرد: شهرهای کرمان و مناطقی از استان خراسان جنوبی و کردستان بدلیل وضعیت بحران کم آبی مصداق بارز برای اجرای این سیاست حفاظتی است.

 وی، افزود: این درحالی است که استان کهگیلویه وبویراحمد با دارابودن بسیاری از رودخانه های خروشان و پرآب وداشتن حدود ۱۱و نیم میلیارد مترکعب روان آب نیازمند یک نگاه توسعه ای و استفاده بهینه از این منابع خدادادی است.

 وی ادامه داد: بسیاری از اراضی و دشت های وسیع در این استان با وجود رودخانه های پرآبی همچون بشار، زهره و مارون تشنه و نیازمند تخصیص آب هستند.

  استاندار از شرکت آب منطقه ای استان خواست تا با پیگیری مستمر و رویکرد توسعه ای نسبت به تخصیص و برداشت منابع آب برای بخش کشاورزی استان اقدام کند و گفت:شرکت آب و منطقه ای طی ۱۰ روز آینده طرح های جهاد کشاورزی استان را که در راستای بهره برداری از رودخانه های استان و توسعه طرح های کشاورزی قرار دارد بررسی و جهت تخصیص آب اقدام کند.

محمدیان -۴۲

نویسنده:

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code