شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

امیر واحدی شب یلدا را با سربازان نیروی هوایی ارتش گذراند

به گزارش گروه سیاسی کرونا ، مراسم شب یلدای سربازی با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش و رئیس اداره عقیدتی سیاسی این نیرو در پادگان سربازی شهید قدس و گردان سلمان ستاد این نیرو برگزار شد. در این مراسم امیر خلبان حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر خلبان مهدی هادیان جانشین این نیرو

اختصاصی کرونا

کد خبر : 104788
تاریخ انتشار : جمعه ۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۷

کرونا :

امیر واحدی شب یلدا را با سربازان نیروی هوایی ارتش گذراند

به گزارش گروه سیاسی کرونا ، مراسم شب یلدای سربازی با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش و رئیس اداره عقیدتی سیاسی این نیرو در پادگان سربازی شهید قدس و گردان سلمان ستاد این نیرو برگزار شد.

در این مراسم امیر خلبان حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر خلبان مهدی هادیان جانشین این نیرو ضمن دیدار و گفت‌وگو با سربازان جمعی ستاد نهاجا، فرارسیدن شب یلدا را به آنان تبریک گفته و برای آحاد سربازان و وظیفه شناسان این نیرو آرزوی موفقیت و سربلندی کردند.

امیر واحدی: جوانان در خط مقدم مقابله با جنگ شناختی دشمن قرار دارند

امیر خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در جمع کارکنان وظیفه و سربازان نیروی هوایی ارتش در این مراسم گفت: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر جنگ ادراکی در قالب جنگ های ترکیبی به دنبال اعتمادزدایی و گسست نسلی هستند و تنها راه خنثی‌سازی چنین تهدیداتی ارتقاء روحیه جهادی، امیدآفرینی و بصیرت افزایی دینی است.

وی افزود: جوانان در خط مقدم مقابله با جنگ شناختی دشمن قرار دارند که علاوه بر لزوم ایجاد حریمی امن و ایمن در فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه باید سواد رسانه‌ای خود را بیش از پیش تقویت کنند تا بتوانیم به همت این جوانان پوزه دشمن را در این عرصه نیز به خاک بمالیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش خطاب به سربازان تصریح کرد: شما عزیزان میراث‌دار کسانی هستید که حتی یک قدم از آرمان‌ها و اعتقادات خود عقب نکشیده و همواره در جبهه‌های حق علیه باطل ترس را تراساندند و هراسی بر تن و روح دشمنان انداختند که امروز با گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی همواره این ترس خودنمایی می‌کند.

وی ادامه داد: امنیت، آرامش و اقتدار این مرز و بوم مرهون فداکاری ها و ایثارگری‌های شهدا، جانبازان و آزادگان و پیشکسوتانی است که خود را فدایی ملت می‌دانستند. این همان پیشینه شما سربازان غیور و شجاع نیروی هوایی است و شما امروز امنیت‌آفرینان و سرپنجه‌های ایران اسلامی هستید که نامتان همواره در تارک تاریخ به نیکی خواهد درخشید. پس هیچگاه در جایگاه کنونی و در موقعیت خدمتی خود عنایت خداوند نسبت به خود را فراموش نکنید؛ چرا که خدمت در نیروی هوایی ارتش افتخاری است که نصیب شما عزیزان شده است.

امیر واحدی در پایان خاطر نشان کرد: جوانی فرصت مغتنمی است که هیچگاه قابل تکرار نخواهد بود، بهره‌مندی از این فرصت الهی تنها نیازمند همتی مضاعف و روحیه‌ای سلحشورانه است و با همت می‌توان تمامی مشکلات را پشت سر گذاشته و خود را به جایگاه حقیقی خود برسانید.

جانشین فرمانده نهاجا: سربازان بخش بسیار مهمی از توان رزم نیروهای مسلح هستند

امیر خلبان مهدی هادیان جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در شب یلدایی سربازان که در قرارگاه سربازی ستاد نهاجا برگزار شد، ضمن تبریک شب یلدا و بلندترین شب سال گفت: شب یلدا بهترین فرصت و بهانه ای است تا با دورهم بودن، کانون خانواده را پر از مهر و محبت کنیم تا سلامت خود، خانواده و در نهایت جامعه را تضمین کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران منصوب شد
دنبال کنید

وی با بیان اینکه امروزه توجه به سرمایه انسانی مخصوصاً جوانان از مهمترین قسمت های بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به آن اشاره شده است افزود: شما جوانان، وظیفه خطیری دارید و این خدمت سربازی یک مرحله بسیار مهم برای آمادگی ورود به جامعه و کار و فعالیت و ازدواج است، زیرا شما اینجا مسئولیت پذیری را تمرین می کنید تا در آینده مسئولیت های مهم جامعه را به دوش بکشید.

امیر هادیان با بیان اینکه شما آینده‌سازان کشور هستید، بدانید که هدف شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی راحتی و امنیت شما جوانان بوده است اظهار کرد: ما به عنوان یک عضو جامعه اسلامی موظفیم به وظایف خود به بهترین شکل ممکن عمل کنیم و باید خدمتی صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم تا بتوانیم دین خود را به شهدای کشورمان ادا کنیم.

 

امیر واحدی شب یلدا را با سربازان نیروی هوایی ارتش گذراند 4

 

 

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه دشمن با تمام توان در حال حمله به هویت شیعی و ایرانی ماست و با جنگی نرم قصد دارد جوانان ما را از این هویت دور و دورتر کند خاطر نشان کرد: جوانان در شرایط کنونی جامعه ما چالشهایی دارند، اما بر سر عهد و قول و قرار خود با شهدا بمانید، مطمئنا خداوند متعال شما را در راه خدمت به مردم و کشور کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کار سربازی کار بسیار سختی است، به همین خاطر خیلی ها تن به خدمت سربازی نمی دهند و شما کار جهادی انجام داده اید که به خدمت مقدس سربازی آمده اید گفت: شما بالاترین سرمایه انسانی کشور هستید و ما وظیفه داریم امانتی که از خانواده هایتان تحویل گرفتیم، به خوبی تحویل جامعه دهیم.

وی با بیان اینکه شاکله نیروهای مسلح و نظامی، نظم و انضباط است اظهار کرد: شما سربازان در کنار نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات نیروهای مسلح، بخش بسیار مهمی از توان رزمی هستید.

امیر سرتیپ هادیان با بیان اینکه امروزه شرایط خدمت سربازی نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است و  رهبر معظم انقلاب  نیز در خصوص خوش‌بین‌سازی سربازان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باتاکید فراوان داشته اند تصریح کرد: در نیروی هوایی ارتش، کل ارکان کشور اعم از دولت، مجلس، ستاد کل نیروهای مسلح و غیره نگران شما هستند و حداکثر سعی و تلاش خود را می کنند تا بهترین ها برای شما رقم بخورد.

کوه در بیرون از محوطه حرم بی بی حکیمه(س) ریزش کرد
دنبال کنید

جانشین نیروی هوایی ارتش در پایان افزود: فضای صمیمیتی که در حال حاضر بین ارکان کل کشور وجود دارد، به برکت خون شهداست و شرایط بسیار خوبی بر کل کشور حاکم است و باید خدا را شاکر این نعمت باشیم.

حجت‌الاسلام قاضی: سربازان حافظ امنیت و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش در این مراسم، ضمن تبریک و آرزوی موفقیت در بلند ترین شب سال گفت: شب یلدا یک سنت دیرینه و پسندیده که با صله رحم موجب الفت و دوستی بین خانواده‌ها می‌شود و از این نظر برای همه ما ایرانی ها بسیار مهم است.

وی در ادامه با اشاره به سوره العصر اظهار کرد: خداوند در کتاب آسمانی خود نقشه راهی مدون و جامع را به ما انسان ها ارزانی داشته است که تبعیت و یا بازداشتن از آن بر عهده هر شخص می باشد ولیکن آن چیزی که در این مسئله بسیار مهم می باشد مقوله مهم امر به معروف است که در سوره العصر به شفافیت به آن اشاره شده است که می فرماید واقعا انسان دستخوش زیان است مگر کسانى که کارهاى شایسته کرده و همدیگر را به حق سفارش و به شکیبایى توصیه کرده‏ اند.

حجت الاسلام قاضی خطاب به سربازان تصریح کرد: شما سربازان همچون فرزندان ما هستید و شادی و غم شما همچون شادی و غم ما است از این رو ما همیشه خواستار سعادت و خوشبختی برای فرزندان خود هستیم و اگر توصیه ای بر شما داریم در جهت رسیدن به کمال، سعادت و خوشبختی است.

 

امیر واحدی شب یلدا را با سربازان نیروی هوایی ارتش گذراند 5

 

وی با اشاره به جایگاه سرباز و نقش پر رنگ آنان در حفظ کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: نقش جوانان در فرایند سربازی در شکل گیری انسجام اجتماعی و هویت بخشی ملی نقشی انکار ناپذیری است که همواره در جامعه حس می شود چرا که سربازان حافظ امنیت و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش در پایان با بیان اینکه فرهنگ امروز ما برگرفته از نیاکانی است که خرد را سرلوحه اندیشه خود می‌دانستند تصریح کرد: برای رشد و پیشرفت همواره پیشگام و پیشقدم بوده‌اند لذا ما نیز به عنوان یک ایرانی باید همواره و در همه حال به دنبال علم افزایی و پیشرفت باشیم.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi