چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

برگزاری نمایشگاه با بهترین روش غرفه سازی

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که زمان برگزاری نمایشگاه باید به آن اهمیت دهیم این است که اهمیت غرفه سازی در نمایشگاه را بشناسیم. تجهیزات مختلفی برای ساخت سازه غرفه وجود دارد که یکی از ارزانترین و سریعترین سازه ها اسپیس فریم است.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 104297
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱

کرونا :

برگزاری نمایشگاه با بهترین روش غرفه سازی

برگزاری نمایشگاه با بهترین روش غرفه سازی

برگزاری نمایشگاه کمک می ‌کند تا فروش بسیاری از محصولات در کمترین بازه زمانی انجام شود. نمایشگاه‌ ها از چندین غرفه تشکیل می ‌گردند. هر یک از غرفه‌ ها محصولات گوناگونی را ارائه می ‌دهند. شکل ظاهری انواع غرفه‌ ها تاثیر زیادی روی جلب توجه مشتریان خواهد داشت. در صورتی که غرفه، زیبایی لازم را داشته باشد افراد به صورت ناخودآگاه جذب غرفه می ‌شوند. طراحی غرفه به خلاقیت و ایده‌ هایی بستگی دارد که برای ایجاد غرفه ارائه می‌ گردند.  غرفه سازی و اجاره غرفه در نمایشگاه توسط افرادی که حرفه‌ ای و کار بلد هستند انجام خواهد شد. با انتخاب کردن بهترین ایده طراحی غرفه رقابت با دیگر غرفه‌ ها به بهترین نحو ممکن انجام می‌ گردد و غرفه شما موفقیت بیشتری برای ارائه محصولات و فروش محصولات خواهد داشت.

اهمیت ایجاد غرفه برای برگزاری نمایشگاه چیست ؟

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که زمان برگزاری نمایشگاه باید به آن اهمیت دهیم این است که اهمیت غرفه سازی در نمایشگاه را بشناسیم. هر ساله نمایشگاه ‌های بین ‌المللی و داخلی زیادی در شهرهای ایران برگزار می‌ شوند. در هر یک از این نمایشگاه‌ ها غرفه سازی قابل اعتماد، اهمیت زیادی دارد. مهمترین مسئله ‌ای که در قدم اول توجه افراد زیادی را جلب می ‌کند تصویری است که مشاهده می ‌نمایند. غرفه سازی نمایشگاه باید به گونه‌ ای انجام گردد که محصولات موجود در غرفه را به بهترین نحو ممکن نشان دهد. مشتری با ظاهر جذاب و خیره کننده‌ ای که مربوط به غرفه است ناخودآگاه به سمت غرفه جذب خواهد شد.

کف سازی غرفه، ساخت غرفه در فضای باز و … توسط غرفه ساز نمایشگاه به بهترین نحو ممکن انجام می شود. غرفه سازی یکی از حرفه‌ های تخصصی است که کار هر فردی نمی ‌باشد و ساخت آن را باید به افرادی که در این زمینه متخصص هستند بسپارید.

غرفه نمایشگاهی

نکاتی در مورد غرفه سازی برگزاری نمایشگاه

نکات زیادی برای غرفه‌ سازی رعایت می ‌شوند که هر یک از این نکات کمک می‌ کنند غرفه ‌ها جذابیت بیشتری داشته باشند. در مرحله اول باید به این مسئله توجه کنیم که بین نمایشگاه و غرفه تناسب لازم برقرار شود. غرفه ‌ای که طراحی می‌ شود باید بتواند توجه مشتریان را به بهترین نحو ممکن جلب کند. استفاده از انواع تجهیزات غرفه نمایشگاهی مورد نیاز که با مواد اولیه با کیفیت تولید شده‌ اند، برای غرفه‌ سازی اهمیت زیادی دارد. طراحی غرفه را باید به تیم ماهر و متخصص شرکت غرفه سازی بسپارید. چیدمان محصولات غرفه باید به گونه‌ ای باشد که تمامی کالاها و محصولات در معرض دید باشند. طبق بودجه‌ای که دارید می‌ توانید طراحی غرفه را انجام دهید. غرفه سازی ارزان اگر با کیفیت عالی انجام شود نتیجه بی ‌نظیری خواهد داشت.

چه عواملی رضایت مشتریان از غرفه نمایشگاه را افزایش می دهند ؟

برای برگزاری نمایشگاه باید بدانید چه عواملی در ساخت غرفه‌ ارزان و با کیفیت موجب جذب رضایت مشتری خواهند شد. غرفه ‌سازی بدون مشورت به هیچ عنوان نباید انجام شود. ساخت و طراحی غرفه را شما نیاز است که به طراحان حرفه ‌ای بسپارید. در طراحی غرفه رنگ‌ های گوناگونی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. اینکه کدام یک از رنگ ‌ها را برای غرفه استفاده کنید به نوع خدمات تان بستگی دارد.

شما می ‌توانید رنگ بندی ‌های گوناگونی را برای طراحی غرفه در نظر بگیرید تا زیبایی آن چندین برابر شود. صحبت و مشورت با افرادی که در انواع غرفه‌ های نمایشگاهی فعالیت می ‌کنند یکی از عوامل جذب رضایت مشتری است. شما می ‌توانید با افرادی که غرفه‌ های نمایشگاهی موفقی داشته ‌اند مشورت کنید تا بهترین ایده را جهت طراحی غرفه به کار بگیرید. افزایش فروش کالاهای شما با طراحی غرفه در کمترین بازه زمانی فراهم خواهد شد.

غرفه سازی

معرفی انواع غرفه برای برگزاری نمایشگاه

برای برگزاری نمایشگاه باید انواع غرفه‌ های نمایشگاهی را به طور کامل بشناسید. برخی از مهم‌ ترین غرفه‌ های نمایشگاهی که در نمایشگاه‌ ها طراحی می‌ شوند عبارت هستند از :

 1. غرفه های ردیفی

طراحی غرفه نمایشگاهی ردیفی یکی از بهترین غرفه‌ های نمایشگاهی است. غرفه ‌های ردیفی تعداد زیادی از انواع غرفه‌ های نمایشگاه را به خود اختصاص می ‌دهند. این نمونه غرفه‌ ها از سه جهت به وسیله دیگر غرفه‌ ها پوشش داده می ‌شوند. تنها یک جهت در این غرفه‌ها برای ارتباط با مشتری وجود دارد. افرادی که این نمونه غرفه‌ ها را انتخاب می ‌کنند بودجه خود را به دکوراسیون داخلی اختصاص می دهند.

 1. غرفه های نبشی

طراحی غرفه نمایشگاهی نبشی به عنوان یکی دیگر از انواع غرفه‌ هایی است که برای برگزاری نمایشگاه انتخاب می‌ شود. غرفه‌ های نبشی به عنوان غرفه‌ های دوبر معرفی می‌ گردند. این نمونه غرفه‌ ها از دو قسمت با مشتری ارتباط خواهند داشت. برای دکوراسیون داخلی این نمونه غرفه‌ ها باید هزینه زیادی پرداخت شود. البته باید بدانید که ارتباط بیشتری از طریق این غرفه‌ ها با مشتری برقرار خواهد شد. این مسئله یکی از امتیازهای مثبت غرفه‌ های نبشی است.

. غرفه شبه جزیره ای

غرفه شبه جزیره‌ ای به عنوان یکی دیگر از انواع غرفه‌ سازی قابل اعتماد نمایشگاهی شناخته می ‌شود. این غرفه‌ ها محبوبیت زیادی در بین دیگر غرفه ‌ها دارند. از سه جهت غرفه‌ های شبه جزیره ‌ای با مشتریان ارتباط برقرار می ‌کنند. اجاره غرفه شبه جزیره ‌ای و همچنین طراحی این غرفه هزینه زیادی را به خود اختصاص می‌ دهد.

 1. غرفه جزیره ای

غرفه‌ های جزیره‌ ای نیز به عنوان یکی دیگر از انواع غرفه‌ هایی هستند که در برگزاری نمایشگاه دایر می‌ شوند. با استفاده از این غرفه می ‌توانید کسب و کار خود را به مشتریان بیشتری معرفی کنید. غرفه‌ های جزیره‌ ای از چهار جهت می ‌توانند با مشتریان ارتباط داشته باشند. تعداد این نمونه غرفه ها در نمایشگاه‌ ها بسیار کم است و این مسئله موجب ارزشمندتر شدن آنها می ‌شود.

۴۱روستا با مشارکت خیّر آبرسان در استان زنجان آبرسانی می شود
دنبال کنید

چرا غرفه زیبا در جذب مشتری در نمایشگاه اهمیت دارد؟

داشتن یک غرفه زیبا و جذاب در نمایشگاه‌ها برای جلب توجه مشتریان بسیار مهم است. غرفه‌ای که به خوبی طراحی شده باشد، می‌تواند:
– تاثیر اولیه مثبتی ایجاد کند و باعث شود بازدیدکنندگان به سمت آن جذب شوند.
– برند و محصولات شما را به نحوی جذاب و متمایز نمایش دهد.
– تجربه‌ای به یاد ماندنی برای بازدیدکنندگان فراهم آورد و باعث ایجاد ارتباط عاطفی با آن‌ها شود.
– فضایی دعوت‌کننده ایجاد کند که بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی وارد شده و با محصولات یا خدمات شما تعامل داشته باشند.

به علاوه، غرفه‌ای که به خوبی طراحی شده باشد، می‌تواند به افزایش فروش و گسترش دامنه تاثیر برند شما کمک کند. این امر به ویژه در محیط‌های رقابتی مانند نمایشگاه‌ها که شرکت‌های متعددی در حال نمایش محصولات و خدمات مشابه هستند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

چه عواملی در طراحی یک غرفه جذاب مؤثر هستند؟

عوامل متعددی در طراحی یک غرفه جذاب و مؤثر در نمایشگاه‌ها نقش دارند. در اینجا به برخی از مهم‌ترین عوامل اشاره می‌کنم:
– ارتباط مؤثر: انتقال پیام شما به بازدیدکنندگان به شیوه‌ای واضح و قانع‌کننده.
– استفاده از گرافیک و رنگ‌ها: استفاده از گرافیک‌ها و رنگ‌هایی که با طراحی غرفه هماهنگی داشته باشند و توجه را جلب کنند.
– محیط گرم و دعوت‌کننده: ایجاد فضایی که بازدیدکنندگان را به ورود و تعامل با محصولات یا خدمات شما تشویق کند.
– تمایز برند: طراحی منحصر به فردی داشته باشید که برند شما را از دیگران متمایز کند و باعث شود در نمایشگاه بیشتر به چشم بیاید.
– عملکرد و تأثیرگذاری: طراحی غرفه‌ای که دسترسی و استفاده از آن آسان باشد و تأثیر قوی‌تری بر بازدیدکنندگان داشته باشد.
– اندازه غرفه: تصمیم‌گیری در مورد اندازه غرفه بر اساس فضای موجود و نیازهای نمایشگاهی.
– مکان‌یابی: استفاده بهینه از موقعیت غرفه در نمایشگاه برای جذب حداکثر توجه.
– برندینگ: حفظ هویت برند و اطمینان از اینکه طراحی غرفه با پیام و تصویر برند شما همخوانی دارد.
– رنگ‌های جسورانه و روشن: استفاده از رنگ‌هایی که توجه را به خود جلب کنند و از سایر غرفه‌ها متمایز باشند.
– تجربه تعاملی: ایجاد تجربه‌ای تعاملی برای بازدیدکنندگان، مانند نمایش‌های زنده یا نمونه‌های آزمایشی محصولات.
– هدایای تبلیغاتی: ارائه هدایایی که باعث می‌شوند بازدیدکنندگان پس از ترک نمایشگاه هم به یاد برند شما باشند.
این عوامل به شما کمک می‌کنند تا غرفه‌ای طراحی کنید که نه تنها جذاب و دیدنی باشد، بلکه تأثیر مثبتی بر بازدیدکنندگان و احتمال تبدیل آن‌ها به مشتریان داشته باشد.

اسپیس فریم

شاید در بسیاری از نمایشگاه‌ها و مراسمات مختلف، داربست‌های نمایشگاهی یا اسپیس فریم ها (space frame) را دیده باشید؛ اما با اسم و مشخصات آن‌ها آشنایی نداشته باشید. بر همین اساس با توجه به کاربرد بسیار بالای آن‌ها در این برگ نوشته به معرفی اجمالی این داربست‌های سبک و مقاوم با کارایی بالا و منحصر به فرد می‌پردازیم. اگر می‌خواهید اقدام به اجاره یا فروش آن‌ها کنید یا اطلاعاتی کامل در مورد آن‌ها بدانید و به طور کلی هر گونه نکاتی در مورد قیمت، خرید، انواع، مدل‌ها و… بدانید؛ با ما همراه باشید. ما در ادامه این ابزار کاربردی را برای شما به طور کامل معرفی خواهیم نمود.

اسپیس نمایشگاهی ، اسپیس فریم

اسپیس فریم چیست؟

اسپیس فریم (space frame)، یک ابزار کاربردی در راستای ساخت و سازهای موقت نمایشگاهی و تبلیغاتی است. از آن‌ها با عنوان داربست های نمایشگاهی نیز یاد می‌شود. وزن سبک، مقاومت بالا، کارایی زیاد و… از مهمترین ویژگی‌های آن‌هاست. به همین جهت در نمایشگاه‌های کتاب و مواد غذایی یا هر نمایشگاهی که موقتا در مکانی دایر شده است؛ از این داربست‌های نمایشگاهی استفاده می‌شود. چون امکان نصب و جمع کردن آن‌ها در حین افتتاح یا اختتامیه هر نمایشگاهی وجود دارد. به همین جهت از اسپیس فریم ها استفاده می‌شود تا بتوان ضمن زیبایی به غرفه‌های تبلیغاتی، بتوان با صرفه جویی در هزینه، هر نمایشگاهی را به راحتی و در کمترین زمان ممکن راه اندازی کرد. آن‌ها را می‌توان بسته به نیاز مشتری و با توجه به متراژ مورد نظر به شیوه های مختلفی طراحی نمود. ضمن اینکه امکان اجاره یا خرید اسپیس فریم آبکاری در انواع مختلفی را بر حسب بودجه و نیاز خود خواهید داشت.

 • غرفه سازی
 • کف سازی
 • موکب
 • ایستگاه صلواتی
 • قاب بنر
 • سن واستیج
 • سالن
 • سوله موقت یا دائمی
 • بیمارستان صحرایی
 • مسقف کردن پارکینگ و استخر
 • آلاچیق
 • انباری
 • اسپیس نورپردازی
 • بک استیج
 • ایستگاه فرهنگی
 • سالن چادری
 • طبقه بندی انبار
 • دیواره
 • بیلبورد شهری
 • استیج هلندی
 • استیج آلمانی
 • گلخانه
 • طاق نصرت
 • طاق رومی
 • تالار پذیرایی
 • سالن همایش
 • میزدیجی
 • و..

به همین جهت سازه اسپیس فریم یا داربست های نمایشگاهی، کاربردهای بسیار زیادی دارد و در موارد متعدد و گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. شما نیز برای استفاده های مختلف خویش بر حسب نیاز، می توانید هر یک از این داربست های نمایشگاهی را در انواع مختلف و در ابعاد و اندازه های گوناگون بکار گیرید.

اسپیس فریم ، اسپیس ، اسپیس نمایشگاهی

مزایای اسپیس فریم  نسبت به سایر ملزومات نمایشگاهی چیست؟

اسپیس فریم نمایشگاهی به دلایل زیر بیشترین تجهیزات مورد استفاده در نمایشگاه ها می باشد:

 1. اسپیس مقرون به صرفه ترین و ارزانترین روش برای شرکت در نمایشگاه و غرفه سازی می باشد. با توجه به وضعیت اقتصادی مقرون به صرفه بودن هرگونه فعالیت تبلیغاتی بسیار مهم است.
 2. این تجهیزات قابلیت طراحی و انواع فضاسازی را دارند. قابلیت نصب مانیتور، ایجاد طاقچه، ایجاد محلی برای قرارگیری بنر و قرار دادن تابلو روان و تبلیغاتی و همچنین امکان جداسازی و ایجاد اتاق در این ملزومات وجود دارد.
 3. اسپیس و تجهیزات اتصالی آن دائمی می باشد. این موضوع به آن معناست که یک مجموعه با یک بار هزینه کردن برای خرید  اسپیس همیشه از آن می تواند استفاده نماید. غرفه سازی به وسیله یونولیت و ام دی اف بعد از اتمام نمایشگاه و پروژه بایستی تخریب شود ولی  اسپیس فریم اینطور نمی باشد.
 4. برای اسپیس هیچ محدودیتی از لحاظ طراحی، ارتفاع، اندازه و فضا وجود ندارد. این تجهیزات قابلیت طراحی به تمام اشکال هندسی را دارند.
 5. از لحاظ ایمنی و استحکام هم این روش تبلیغاتی یکی از بهترین ها می باشد.
 6. امکان سیم کشی و استفاده از پریز و نصب چراغ و نورافکن به راحتی و بدون هیچ محدودیتی برای این تجهیزات وجود دارد.
 7. این وسایل تبلیغات نمایشگاهی به راحتی نصب، حمل و جمع آوری می شود. تمامی این مراحل به راحتی و با هزینه بسیار کم قابلیت اجرا دارد.
گزارش تصویری دادن افطاری به روزه اولی های ماه رمضان در گچساران
دنبال کنید

چه شرکتهایی اسپیس فریم اجاره میدهند یا میفروشند؟

در ایران، شرکت‌های متعددی وجود دارند که خدمات اجاره اسپیس فریم و فروش اسپیس فریم را ارائه می‌دهند. برخی از شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند عبارتند از:
– اسپیس سازان: به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده اسپیس فریم درجه ۱ آبکاری شناخته می‌شود و انواع مختلفی از اسپیس فریم‌ها را برای اجاره و فروش دارد.
– کرج اسپیس: این شرکت خدمات فروش، نصب و اجاره انواع اسپیس فریم را ارائه می‌دهد و در کرج مستقر است.
– رادسینار: ارائه‌دهنده انواع اسپیس فریم و خدمات ساخت سازه‌های نمایشگاهی و تبلیغاتی در سراسر ایران است.
قیمت اجاره و فروش اسپیس فریم به عواملی مانند مسافت ساخت سازه، تعداد طبقات، گرید کارکرد و نوع اسپیس فریم بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره، توصیه می‌شود با شرکت‌های مذکور تماس بگیرید.

چه مدل‌هایی از اسپیس فریم وجود دارند؟

انواع مختلفی از اسپیس فریم‌ها وجود دارند که بر اساس شکل، ابعاد و کاربردهای متفاوت تولید می‌شوند. در اینجا به چند نمونه از مدل‌های رایج اسپیس فریم اشاره می‌کنم:

– اسپیس فریم استاندارد ۱۵ * ۱۵: این سایز استاندارد برای تولید اسپیس فریم است که با لوله و قطر ۱ میلی‌متر تولید می‌شود و کاربردی ترین مدل سازه نمایشگاهی محسوب می‌شود.
– اسپیس فریم کرو: اسپیس فریم کرو به شکل منحنی است و حالت خمیده دارد که اغلب برای سایبان، زیبایی و قوس دار کردن سقف غرفه‌ها استفاده می‌شود.
– اسپیس فریم ۳۰ * ۳۰: این سازه برای تولید انواع تجهیزات نوری مورد استفاده قرار می‌گیرد ، زیبایی ظاهری بسیار خوبی برخوردار است ، از استحکام بالایی برخوردار است و در ساخت استیج هم به کار برده می‌شود.

– اسپیس فریم ۳۰ در ۳۰: این مدل از زیبایی ظاهری بسیار خوبی برخوردار است و برای اجرای طول‌های زیاد بدون نیاز به پایه مناسب است.

این مدل‌ها بر اساس نیاز و کاربرد مورد نظر در غرفه‌سازی، ساخت سن و استیج و دیگر کاربردهای موقت انتخاب می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره در انتخاب مدل مناسب، توصیه می‌شود با شرکت‌های تخصصی در این زمینه تماس بگیرید.

images_1702384390_65785306be5d2.jpg

اسپیس فریم‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟

ساخت اسپیس فریم‌ها شامل چندین مرحله است که با دقت و مهارت خاصی انجام می‌شود. در اینجا به طور خلاصه به مراحل ساخت اسپیس فریم اشاره می‌کنم:

۱٫ تهیه مواد اولیه: ابتدا لوله‌های فولادی، استیل و یا آهنی با سایز ۱۶ و ضخامت ۱ میلی‌متر و مفتول‌های با ضخامت ۵ میلی‌متر تهیه می‌شوند.
۲٫ برشکاری و خم‌کاری: لوله‌ها و مفتول‌ها به ابعاد و اندازه‌های مورد نیاز برش داده می‌شوند و برای ساخت سازه‌های کرو یا منحنی شکل داده می‌شوند.
۳٫ مونتاژ (ساخت اتاق): در این مرحله، لوله‌ها و مفتول‌های آماده شده به وسیله جوش CO2 به یکدیگر متصل می‌شوند تا سازه‌ها مقاوم‌تر شوند.
۴٫ اسید شوری: سازه‌ها به مرحله اسید شوری می‌روند تا برای آبکاری تمیز و آماده شوند.
۵٫ آبکاری گالوانیزه: در این مرحله، سازه‌ها با لایه‌ای از روی پوشش داده می‌شوند تا از خوردگی محافظت شوند.
جوش CO2 به دلیل استقامت بالا و کیفیت بالاتر جوشکاری در صنعت اسپیس فریم استفاده فراوانی دارد و به عنوان جوش MAG نیز شناخته می‌شود. استفاده از این نوع جوش باعث می‌شود که اتصالات محکم‌تر و مقاوم‌تر باشند و کیفیت نهایی جوش رضایت‌بخش باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند ساخت اسپیس فریم و جزئیات فنی، می‌توانید به وب‌سایت‌های تخصصی در این زمینه مانند سازه پایا مراجعه کنید.

 خرید اسپیس فریم به صرفه است یا اجاره؟

تصمیم بین خرید یا اجاره اسپیس فریم به نیازها و شرایط استفاده شما بستگی دارد. اگر به طور مکرر و برای مدت طولانی به اسپیس فریم نیاز دارید، خرید آن می‌تواند به صرفه‌تر باشد. این امر به دلیل کاهش هزینه‌های مرتبط با اجاره مکرر و نیاز به نگهداری سازه در طولانی مدت است.
از طرف دیگر، اگر فقط برای مدت کوتاهی یا برای رویداد خاصی به اسپیس فریم نیاز دارید، اجاره آن می‌تواند اقتصادی‌تر باشد. اجاره اسپیس فریم همچنین از شما در برابر هزینه‌های نگهداری و انبارداری در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، محافظت می‌کند و نیازی به فضای مناسب برای نگهداری آن نیست.
بنابراین، اگر اسپیس فریم را برای استفاده‌های متعدد و طولانی مدت می‌خواهید، خرید آن ممکن است گزینه بهتری باشد. اما اگر برای استفاده‌های موقتی یا یکبار مصرف به آن نیاز دارید، اجاره کردن مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

اسپیس فریم‌ها چگونه سفارش داده می شوند؟

برای سفارش دادن اسپیس فریم‌ها، معمولاً باید با شرکت‌هایی که در زمینه طراحی و ساخت این سازه‌ها فعالیت دارند تماس بگیرید. این شرکت‌ها می‌توانند ماژول‌های پیش‌ساخته با اندازه و شکل یکسان را ارائه دهند. اجزای اصلی اسپیس فریم‌ها شامل اعضای خطی که تنش و فشار را تحمل می‌کنند و اتصالات گره‌ای هستند. برای سفارش، ممکن است نیاز به ارائه جزئیات طراحی و مشخصات فنی مورد نظر خود داشته باشید تا بتوانید سازه‌ای را که دقیقاً متناسب با نیازهای پروژه شماست دریافت کنید.

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi