دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳

چشم‌انداز انتخابات مجلس در بویراحمد به روایت عضو شورای شهر یاسوج

به گزارش کرونا از یاسوج؛ زمان زیادی به انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی نمانده و در استان کهگیلویه و بویراحمد از ماه‌ها قبل و شاید بتوان گفت از یک سال پیش انتخابات کلید خورده است. هر چند هنوز اسامی نهایی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان اعلام نشده اما کاندیداها و

اختصاصی کرونا

کد خبر : 104258
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۹:۳۰

کرونا :

چشم‌انداز انتخابات مجلس در بویراحمد به روایت عضو شورای شهر یاسوج

به گزارش کرونا از یاسوج؛ زمان زیادی به انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی نمانده و در استان کهگیلویه و بویراحمد از ماه‌ها قبل و شاید بتوان گفت از یک سال پیش انتخابات کلید خورده است.

هر چند هنوز اسامی نهایی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان اعلام نشده اما کاندیداها و همراهان و یاران آنها دست از کار نکشیده و به صورت شبانه روزی در حال رایزنی با اقشار مختلف مردمی هستند.

به همین منظور دفتر کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای چهار راهبرد انتخاباتی مد نظر مقام معظم رهبری و بیش از همه گرم کردن تنور انتخابات جهت مشارکت مردم به سراغ افراد کارشناس و صاحب نظر رفته تا در این خصوص نظر آنها را در مورد انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی جویا شود.

در این راستا با عطاالله دانشی عضو شورای اسلامی شهر یاسوج و یکی از فعالان فرهنگی سیاسی در شهرستان بویراحمد همکلام شدیم تا در خصوص موضوعات مختلف و به ویژه انتخابات نظر وی را جویا شویم.

چشم‌انداز انتخابات مجلس در بویراحمد به روایت عضو شورای شهر یاسوج 4

خودتان را بیشتر معرفی کنید؟

عطاالله دانشی اهل منطقه لوداب و ساکن شهر یاسوج از طایفه سرکوهکی هستم افتخار دارم دوره دانش آموزی را در دهدشت به پایان رساندم و در سال ۶۵ راهی جبهه شدم و در سه مرحله و طی ۹ ماه در جبهه بودیم روزهایی که فضا بسیار معنوی بود.

سپس رشته دبیری الهیات را از دانشگاه فردوسی مشهد به پایان رساندم و دوره کارشناسی ارشد را در دانشگاه آزاد اسلامی فسا شیراز گذراندم بعد از آن دوره دکترا را در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد در رشته علوم قرآنی دنبال کردم.

در دوره‌ای معاون آموزش و پرورش مارگون بودم و در برهه‌ای هم معاون آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد شدم و اکنون نیز با رای نزدیک به ۹ هزار نفری در خدمت مردم فهیم شهر یاسوج به عنوان عضو شورای اسلامی شهر هستم.

پیروزی شما چقدر برگرفته از رای طایفه‌ای بود؟

در خصوص رای طایفه‌ای بگویم که مردم طوایف مختلف بویراحمد برای ما محترم هستند و همچنین این افتخار را دارم که در میان طایفه‌ای مومن و معتقد و با بصیرت پرورش یافته‌ام اما در خصوص رای من این را هم بگویم که بسیاری از مردم طایفه به من لطف داشتند همچنین بخشی از رای من متعلق به جامعه بزرگ فرهنگیان بود و از همین جا از همه کسانی که به ما لطف داشتند چه اهل طایفه و بستگان و نزدیکان و چه فرهنگیان و سایر اقشار مردمی قدردانی می‌کنم.

اما در خصوص رای طایفه‌ای به شما بگویم که مردم همه طوایف استان کهگیلویه و بویراحمد در صحنه حضور دارند و معتقدم بنا به فرمایش پیامبر اعظم اگر انسان عقیده و نظر خود را با قوم خود در میان بگذارد و پشتیبانی آنها را داشته باشد موضوع بدی نیست و یک فرصت است.

اگر در جایی طایفه‌ها از اندیشه‌های درست حمایت کنند نه تنها تهدید نیست بلکه فرصتی بزرگ به شمار می‌رود که بر مبنای درست به افراد اعتماد کرده و به آنها رای دهند بنابراین رای طایفه‌ای آنجایی خوب است که به آرا و عقیده و اندیشه و نظر بهتر رای داده شود.

متاسفانه بعضی از سیاسیون از عواطف و احساسات مردم سوء استفاده می‌کنند و دنبال برانگیختن احساسات طوایف هستند و سعی دارند که اندیشه‌ها و افکار در جهت منافع خودشان قرار گیرد

بزرگترین مناقصه کهگیلویه و بویراحمد کجاست؟/ تشریح اعداد درشت آبرسانی
دنبال کنید

این ایراد بزرگ بر سیاسیون وارد است بعضی‌ها هم به دنبال مرزبندی و تقابل میان طوایف هستند اگر مبنای کارها قرآنی باشد و کاندیداها و نامزدهای انتخاباتی خالصانه و صادقانه با مردم همراه شوند نه تنها رای طایفه‌ای تهدید نیست بلکه فرصت خواهد بود.

مبنای اختلافات شورای اسلامی شهر یاسوج چیست؟

هر جا شورایی باشد تضارب آرا و اختلاف سلیقه امری معمولی است اما در شورای شهر یاسوج متاسفانه برخی سیاسیون و افراد منفعت طلب و عده‌ای پیمانکار پشت قضیه قرار دارند تا اجازه ندهند اعضای شورای شهر دنبال کارهای مردم باشند دخالت‌هایی که این افراد می‌کنند موجب وضعیت فعلی شده است که اگر قرار باشد نامی ببریم مشکلاتی ایجاد خواهد شد اما در کل اگر بخواهم به مشکلات شورای اسلامی شهر یاسوج اشاره کنیم منافع شخصی و دخالت سیاسیون موجب این وضعیت شده است.

چه تفاوتی میان شهردار سابق و شهردار کنونی وجود دارد؟ و برای مثال از میان این دو نفر به کدام یک رای موافق خواهید داد؟

قبل از هر چیز بگویم اصل مشکل شهرداری این است که منابع درآمدی پایدار ندارد و از سوی دیگر در حوزه وزارت کشور عزمی وجود ندارد که به ادارات و سازمان‌ها بگویند مطالبات شهرداری‌ها را پرداخت کنید.

اگر همین مطالبات پرداخت شود بار عظیمی از مشکلات یاسوج برداشته می‌شود من تقصیر را بر عهده شهرداری نمی‌دانم برای مثال در جاهایی عنوان شده که چند ده میلیارد توسط استانداری به شهرداری یاسوج کمک شده است اما من از شهردار پیشین پرسیدم که می‌گفتند ۷ تا ۸ میلیارد تومان بیشتر نبوده است اما اینکه کدام یک از دو شهردار را انتخاب می‌کردید ما به هر حال منتقد دوره گذشته و حال بوده‌ایم.

هر چند معتقدم آقای مقدم شخص محترمی است به هر حال موانعی هم بر سر کار ایشان بود و چون اکنون کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی شده‌اند و می‌بایست تنور انتخابات گرم نگه داشته شود وارد موضوع اختلافات شورای اسلامی شهر یاسوج نشویم بهتر است.

آقای آشنا هم همانگونه که از اسم ایشان پیداست آشنایی خوبی به شورا و شهرداری دارد بدهی‌های هم از ادوار گذشته بر جای مانده و نبود درآمدهای پایدار و هماهنگ نبودن کارکنان برای انجام دادن کارها مشکلاتی ایجاد کرده است اما امیدواریم که در سال جاری اتفاقات خوبی در بحث پل امام سجاد، خیابان جمهوری و بلوار آیت الله ملک حسینی شکل بگیرد ما اعضای منتقد هم نهایت همکاری خود را برای به سامان رسیدن و توسعه امور شهری انجام خواهیم داد.

چشم‌انداز انتخابات مجلس در بویراحمد به روایت عضو شورای شهر یاسوج 5

مشارکت مردم حوزه انتخابیه بویراحمد در انتخابات را چگونه می‌بینید؟

همانگونه که امام راحل فرموده مجلس در راس امور است موتور محرکه کشور مجلس شورای اسلامی است و مردم هم باید در سرنوشت خودشان شرکت داشته باشند مردمی که در سخت‌ترین شرایط پای انقلاب و نظام بوده‌اند خوشبختانه مشارکت در استان کهگیلویه و بویراحمد همواره مشارکت خوبی بوده و زبانزد بوده و امیدوارم که در این دوره هم مشارکت به حد اعلای خودش برسد.

چه کسانی در این دوره پیروز انتخابات خواهند شد؟

هر کسی با مردم صادق باشد مردم به آنها اعتماد خواهند کرد مردم بیش از همیشه آگاه هستند و خادمین خود را تشخیص می‌دهند و می‌دانند که چه کسانی راست و چه کسانی دروغ می‌گویند مردم در این دوره به کارنامه افراد در گذشته بیشتر نگاه می‌کنند و دیگر رفتن به مراسمات فاتح خوانی صرف و قول‌های سر خرمنی راه به جایی نمی‌برد مردم خودشان قاضیان و داوران خوبی هستند و حرف آخر را خواهند زد.

آموزش وپرورش کهگیلویه با آمادگی کامل استقبال ماه مهر می‌رود
دنبال کنید

سلامت انتخابات را چگونه پیش بینی می‌کنید؟

شک ندارم که انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد هم از سوی نیروهای اجرایی و امنیتی هم نظارتی به خوبی در دستور کار خواهد گرفت و مردم هم آگاهانه از رای خود صیانت می‌کنند هر چند انتقاداتی به مسئولان اجرایی استان در ابعاد دیگر وارد است اما اعتقاد دارم شخص استاندار؛ معاون سیاسی و فرماندار بدون حب و بغض انتخابات سالمی برگزار خواهند کرد امیدوارم که نگاه عادلانه‌ای به آرای مردم وجود داشته باشد مسئولانی که در دولت انقلابی مسئول هستند قطعاً به حرف رهبری که رای را حق الناس دانسته توجه خواهند کرد و هرگز از آن عدول نمی‌کنند چرا که هم مجازات دنیوی هم اخروی دارند و برای آینده خودشان هم اثرگذار و سرنوشت ساز است.

مشکل اصلی حوزه انتخابیه چیست؟

متاسفانه مردم به عزل و نصب‌های بیجا و نابجایی که به صورت مستمر صورت می‌پذیرد نگران هستند باید انسان‌های قابل و اهل کار در مناصب قرار گیرند تا بتوانند حقوق مردم را استیفا کنند و همانطور که گفتم.

به نظر شما کدام جریان سیاسی در انتخابات شهرستان بویراحمد وزن بیشتری برای پیروزی دارد؟

اضلاع اصلی انتخاباتی بویراحمد اصولگرا هستند در حال حاضر جریان اصلاحات نیروی شناسنامه‌دار و شاخص در انتخابات این حوزه انتخابیه ندارد.

خودتان در انتخابات کدام تفکر سیاسی را حمایت خواهید کرد؟

اعتقاد دارم که امام حسین علیه السلام با پایبندی به اصول برای اصلاح امور وارد میدان شدند و با دشمن جنگید و به شهادت رسید ما نیز با تاسی از امام بزرگوارمان قطعاً اصولگرایی را حمایت خواهیم کرد که در پی تغییر و اصلاح باشد و البته با افراطگرایی هم کاملاً مخالف هستیم.

 نظرتان در خصوص آینده سیاسی اصلاح طلبان این حوزه چیست؟

من معتقدم که اکثریت اصلاح طلبان دلشان برای نظام می‌تپد و انقلاب و امام و رهبری را نیز دوست دارند و هر کجا پای انقلاب در میان بوده جان فدا بوده‌اند اما احساس می‌کنم فرد شناسنامه داری از میان این جریان که بخواهد در این دوره در بویراحمد با اصولگرایان رقابت کند در میدان نخواهد بود و البته بدنه جریان اصلاحات در این دوره به سمت گزینه‌ رای‌آور و آنهایی که نقش تعیین کننده‌ای دارند خواهد رفت و معتقدم اضلاع مهم انتخاباتی این دوره اصولگرایان هستند و باز هم می‌گویم به نظر من نیروی اصلاحاتی که بتواند رای بیاورد نداریم.

در کل استان کهگیلویه و بویراحمد وضعیت چگونه خواهد بود ؟

هر چند از دو حوزه دیگر به اندازه بویراحمد اطلاعی نداریم اما آنگونه که پیگیری می‌کنیم در دو حوزه انتخابیه دیگر نیز شانس اصولگرایان بیشتر خواهد بود و دست آخر اینکه به نظر من نمایندگان دوره آینده استان نیروهای جدید خواهند بود.

پایان پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi