شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

استاندار در گردهمایی فرمانداران استان: بهترین مبلغ دولت، کار و عملکرد آن است

سید موسی خادمی در چهارمین گردهمایی فرمانداران استان، با بیان این مطلب اظهار داشت: عمده وظایف فرمانداران در حوزه های فرهنگی اجتماعی ، سیاسی و امنیتی قرار دارد اما به دلیل وضعیت موجود، شرایط خاص حاکم بر استان و کشور و بعضا عقب ماندگی های تاریخی ، هم اکنون زمان بیشتری از وقت فرمانداران صرف

اختصاصی کرونا

کد خبر : 10310
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۴

سید موسی خادمی در چهارمین گردهمایی فرمانداران استان، با بیان این مطلب اظهار داشت: عمده وظایف فرمانداران در حوزه های فرهنگی اجتماعی ، سیاسی و امنیتی قرار دارد اما به دلیل وضعیت موجود، شرایط خاص حاکم بر استان و کشور و بعضا عقب ماندگی های تاریخی ، هم اکنون زمان بیشتری از وقت فرمانداران صرف ساماندهی پروژه های عمرانی و اقتصادی می شود.

وی، با بیان اینکه امور عمرانی و اقتصادی در بخش های راه سازی، ساختمان سازی، آب رسانی، اشتغال، بازار و … متولیان خاص خود را دارند، گفت: با توجه به شرایط کنونی این امور نیاز به مدیریت و نظارت عالی فرمانداریها را دارند.

دکتر خادمی، افزود: لازم است فرمانداران و بخشداران اطلاعات کافی و مستند در خصوص پروژه ها و راهکارهای دقیق برای راه اندازی و بهره برداری پروژه های عمرانی را مهیا کنند و با تحرک بخشی، سرعت عمل در این بخش را افزایش دهند.

فرمانداران برای دعوت سرمایه گذاران به شهرستان ها برنامه ریزی کنند

استاندار، گفت: در خصوص فعالیتهای اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری فرمانداران می بایست اطلاعات طرحهای اقتصادی برای سرمایه گذاری را  تهیه و در راستای رفع مشکلات سرمایه گذاران از طریق تعامل با  دستگاه های اجرایی اقدام کنند.

وی ، با بیان اینکه فرمانداری یک دستگاه اجرایی صرف نیست بلکه ستادی و اجرایی است که در همه مسایل و مشکلات از سوی مردم حلال مشکلات تلقی می شود، افزود:در همین راستا لازم است بودجه، تجهیزات و امکانات موردنیاز فرمانداریها با توجه به سطح و حیطه مسئولیت،در اختیار آنان  قرار گیرد.

طرح ساماندهی رودخانه باشت افتتاح شد
دنبال کنید

خادمی با بیان اینکه به دلیل پاره ای مشکلات اقتصادی کشور و همچنین سوء مدیریتها در گذشته بخشی از بودجه استانداری کسر گردید، افزود: با وجود همه محدودیت ها در منابع استانداری در سال های گذشته یک و نیم میلیارد تومان از بودجه استانداری کسر و به دستگاههای دیگر منتقل که موجب کاهش پایه ای بودجه استانداری شد.

خادمی، افزود: با توجه به ملی شدن بودجه استانداری ها از سال ۹۳ و با رایزنی ها و پیگیری های صورت گرفته ،بودجه استانداری کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ افزایش قابل ملاحظه ای دارد.

وی، بیان داشت:  فرمانداریها نمایندگی دولت در شهرستانها را دارند با اینحال امکانات و تجهیزات آنها با شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد که مانند گذشته تلاش بر این است در راستای رفع مشکلات و ارتقای امکانات و تجهیزات آنان اقدام شود.

استاندار، تأکید کرد: ارتقای تجهیزات فناوری اطلاعات و برقراری ارتباط از طریق اتوماسیون با فرمانداریها نیز لازم و ضروری است.

تعامل و هماهنگی با مراکز تأثیرگذار در جامعه با محوریت فرمانداران باشد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: فرمانداران در وظایف اساسی خود در حوزه های سیاسی، اجتماعی و انتظامی با مراکز تأثیرگذار جامعه همراهی، هماهنگی و تعامل داشته باشند.

دکتر خادمی با بیان این مطلب، تأکید کرد: اعتقاد بر این است جز با همراهی، هماهنگی و تعامل در یک جامعه نمی توان کاری از پیش برد بنابراین فرمانداران می بایست در راستای برقراری رابطه با مراکز تأثیرگذار جامعه، ذینفعان و … برنامه ریزی داشته باشد.

وی،با بیان اینکه جناح بندی خروجی مثبتی برای استان ندارد و دردی از مردم دوا نمی کند، اظهار داشت: به دنبال تعامل و همکاری در جامعه هستیم، همکاری که در آن «ما» به عنوان قوه مجریه و مسئول حکومتداری، محور هستیم.

نشست مطالعاتی بررسی فرهنگ و سیاست و رسانه روسیه
دنبال کنید

خادمی، تأکیدکرد: چون ما در برابر مردم مسئول هستیم در راستای حل مشکلات به استقبال هماهنگی می رویم، در این مسیر بر اصول مشترک تأکید کرده و به دنبال تشویق و تحریک ممانعت ها نیستیم.

دفاع منطقی از دولت لازم است

استاندار، با بیان اینکه افرادی که توان تحلیل فنی، اقتصادی، مدیریتی و سیاسی دارند، حتما عملکرد دولت در یکسال گذشته را تأیید می کنند، گفت : دفاع از عملکرد دولت لازم است و نباید اجازه داد کسانی به خاطر حب و بغض های شخصی عملکرد دولت را زیر سؤال ببرند.

فرمانداران درگیر فعالیت های حاشیه ای سیاسی نشوند

استاندار، در بخشی از این گردهمایی با بیان اینکه بهترین مبلغ دولت، کار و عملکرد آن است، تأکید کرد: فرمانداران درگیر فعالیت های حاشیه ای سیاسی نشوند .

خادمی،افزود:فرمانداران، در عین اینکه سلیقه سیاسی خود را دارند اما به عنوان کسانی که مسئولیت دارند و همچنین مسئول برگزاری انتخابات هستند، از پرداختن به فعالیتهای جناحی بپرهیزند.

وی، با تأکید بر ضرورت تعامل فرمانداران با مردم، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع و شنیدن حرف و مشکلات آنان از وظایف  مهم فرمانداران است.

گفتنی است در این نشست معاونین استاندار، فرمانداران و مدیران کل ستادی استانداری نقطه نظرات و مباحث مربوط به حوزه کاری خود را تشریح کردند.

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi