یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

توضیحات استاندار در خصوص طرح‌های اقتصادی گچساران +فیلم

به گزارش کرونا از گچساران سید علی احمدزاده، در مراسم بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد که با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد صاحب‌الزمان (عج) گچساران برگزار شد، گفت: حضرت امام (ره) قیامی را آغاز کردند و تحول عظیمی در دنیا شکل دادند تا بشریت به فطرت الهی خود برگردد. امام ندای توحید سر دادند و

اختصاصی کرونا

کد خبر : 93354
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳

کرونا :

توضیحات استاندار در خصوص طرح‌های اقتصادی گچساران +فیلم

به گزارش کرونا از گچساران سید علی احمدزاده، در مراسم بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد که با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد صاحب‌الزمان (عج) گچساران برگزار شد، گفت: حضرت امام (ره) قیامی را آغاز کردند و تحول عظیمی در دنیا شکل دادند تا بشریت به فطرت الهی خود برگردد. امام ندای توحید سر دادند و دنیا را متوجه خدا کردند.

وی افزود: امام به مقابله با استکبار پرداختند، رژیم پهلوی با روحانیت با ابزار خشونت برخورد می‌کردند تا این حرکت توحیدی را در نطفه خفه کنند که به سرانجام نرسد اما امام با تیزبینی و هوشیاری جلوی آن‌ها ایستادند.

احمدزاده عنوان کرد: امام در فیضیه، علیه اسرائیل صحبت کردند و در آن زمان پر از خفقان نیز امام علیه رژیم پهلوی سخنرانی می‌کردند و خطاب به شاه پهلوی می‌فرمودند که تو را نصیحت می‌کنم که از حمایت اسرائیل دست بردار چرا که آن‌ها خیرخواه ملت ایران نخواهند بود.

وی گفت: امام به دنبال احیای بشریت بودند، حتی امام نامه‌ای به رهبر شوروی نوشت و آن‌ها را به توحید دعوت کردند و به گورباچف نوشتند که صدای خرد شدن استخوان‌های کمونیسم را می‌شنوم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: سال ۴۲ بعد از سخنرانی امام در قم، طاغوت نتوانست تحمل کنند و امام را بازداشت کردند در چند شهر مردم به خیابان‌ها ریختند و اعتراض کردند. مردم کفن‌پوش به خیابان‌ها آمدند در حالی‌ که شاه شخصاً برای سرکوب مردم وارد صحنه شد و عده کثیری از مردم‌ را به شهادت رسانید.

احمدزاده تصریح کرد: برخی اوقات انسان‌های خاص دریک روز خاص در مقابل طاغوت می‌ایستند و حادثه ۱۵ خرداد این‌چنین است. شهدای ۱۵ خرداد ۴۲ گران‌قدر هستند چراکه آغاز حکومت اسلامی و حرکت به سمت خداپرستی در این روز گذاشته شد و شهدای ۱۵ خرداد پایه‌گذار انقلاب اسلامی هستند.

وی افزود: قیام ۱۵ خرداد تأثیرگذار در روند نهضت امام بود و بعد از این روز بزرگ بود که قیام‌های دیگری در کشورمان شکل گرفت و قیام ۱۹ آبان گچساران در مسجد شهدان و شهادت ۶ نفر از بهترین‌ جوانان این شهرستان هم در تداوم قیام ۱۵ خرداد بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: شهدای ۱۵ خرداد زمان‌شناس بودند و به‌موقع به میدان آمدند و امروز باید بدانیم که کجای دنیا قرار داریم و این حکومت اسلامی ثمره طولانی تلاش همه موحدان، انبیا و اولیای الهی است که به دست صاحب اصلی‌اش امام زمان (عج) خواهد رسید، بدانید که انقلاب اسلامی به انقلاب مهدی موعود (عج) وصل خواهد شد.

کلیک کنید  بانوی کهگیلویه و بویراحمد به اردوی تیم ملی کاراته ناشنوایان دعوت شد 

احمدزاده اضافه کرد: مردم بدانید حکومت جمهوری اسلامی زمینه‌ساز حکومت جهانی است و حکومت آخرالزمان هم به دست مستضعفین خواهد بود و این وعده حتمی الهی است. سرنگونی رژیم پهلوی آغازی برای احیای توحید بود و انقلاب اسلامی خون‌بهای همه شهدای تاریخ است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: امروز باید خودمان را ببینیم که کجای دنیا ایستاده‌ایم کشوری هستیم که در مقابل نظام سلطه ایستاده‌ایم درحالی‌که مستضعفان وارثان زمین خواهند بود، بنابراین زمینه‌سازی برای امر ظهور همان رسالتی است که بر عهده هرکدام از ما گذاشته‌شده است.

احمدزاده تصریح کرد: دشمن به‌طور شبانه‌روز علیه آرمان‌های انقلاب توطئه می‌کند تکلیف این است که همه درصحنه باشیم چراکه آینده جهان به دست جمهوری اسلامی رقم خواهد خورد.

وی افزود: دشمن در حال طراحی جنگ ترکیبی است و بارها هم مقام معظم رهبری فتنه‌های دشمن را یکی پس از دیگری نقش بر آب کرده‌اند ما همه مردم بایستی پشتیبان ولایت باشیم و در تمامی امورات تابع محض مقام معظم رهبری باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه خاطرنشان کرد: به‌زودی سفر دوم هیئت دولت به استان را خواهیم داشت برای گچساران همانند بقیه استان کارهای بزرگی در نظر گرفته‌شده است برخی طرح‌ها به بهره‌برداری می‌رسند ازجمله پتروشیمی گچساران که این پروژه خیلی سال طول کشید تا ساخته شود؛ اما در این دولت سرعت گرفت و هزینه‌های بالایی نیز صرف شد و رشد خیلی خوبی در انجام امورات شکل گرفت که قرار است به‌زودی هم به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: سد و نیروگاه چم شیر همچنین وضعیت داشت و در یک سال و اندی بالغ‌بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تزریق شد تا اینکه آماده و آبگیری شد، هجمه فوق‌العاده سنگینی از خارج کشور و برخی هم درون کشور علیه آبگیری سد چم شیر شروع کردند درحالی‌که همه می‌دانستیم همه مطالعات این سد انجام‌شده بود و هیچ خطری هم برای محیط‌زیست نداشت.

احمدزاده گفت: بچه‌های وزارت نیرو و سدسازی هم اطلاعات کامل سد را داشتند و تا عمق ۴۴۰ متری زمین نیز خاک را آزمایش کرده بودند و جالب این است که خاک منطقه چم شیر تا استرالیا و اتریش و شرکت‌های معتبر سدسازی جهان هم برای این آزمایش ارسال شد و هم‌اکنون تا عمق ۱۴۰ متری سد خطری برای سد و نمکی که سد را آلوده کند وجود ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اظهار کرد:علاوه بر سد، نیروگاه برق را هم داریم و هنوز یک‌چهارم سد آبگیری شده است و ای سی (املاح هادی موجود در آب) آب شرب گچساران ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰۰ است و اما ای سی آب چم شیر کمتر از این مقدار است که به‌نوعی از آب گچساران هم شیرین‌تر است و اگر خداوند توفیق دهد هم بهره‌برداری از نیروگاه برق و هم سد چم شیر را خواهیم داشت.

کلیک کنید  معاون سیاسی: کنگره کهگیلویه وبویراحمد شناسی برگزار می‌شود

احمدزاده تصریح کرد: برای اولین وقتی‌که در دولت رأی اعتماد برای استانداری گرفتم و برای تشکر خدمت رئیس‌جمهور رسیدم، مچ وزیر نفت را گرفتم و بیان کردم قول یک پالایشگاه برای گچساران بدهید و همین‌الان قول بدهید و گفتند که اگر سرمایه‌گذار پیدا کنید قول می‌دهم.

وی افزود: الآن هم سرمایه‌گذار بخش خصوص برای پتروپالایشگاه گچساران آماده است و در انتهای دشت لیشتر ۲۵۰ هکتار زمین آماده کرده‌ام که با دو و نیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اولیه کار آغاز می‌شود. احمدزاده تصریح کرد: در پتروشیمی گچساران ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار هزینه شده است.

وی گفت: اما پتروپالایشگاه قریب به دو برابر کل سرمایه‌گذاری پتروشیمی گچساران آغاز می‌شود و چون قرار است تبدیل به یک پالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز شود به حدود هفت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد که تمام بخش خصوص خواهد بود و به‌نوعی بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری بخش خصوص در ایران خواهد شد که بنا داریم کلنگ این پروژه هم بر زمین زده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: مجوز منطقه ویژه اقتصادی گچساران در دولت آقای احمدی‌نژاد صادر شد اما بلاتکلیف ماند و کاری انجام نشد و الآن بالغ‌بر یک هزار و ۸۰۰ هکتار زمین آماده‌شده تا عملیات آن اجرایی شود و سرمایه‌گذارهای داخلی و خارجی بتوانند برای سرمایه‌گذاری در صنایع وارد شوند. 

وی افزود: یک ایده بزرگ‌تر به دولت دادم که بحثش مطرح می باشد و قرار است جلسه‌ای هم برقرار شود که گچساران را تبدیل به شهرستان ویژه اقتصادی است و از منطقه ویژه اقتصادی عبور کنیم، برای اولین بار در کشور نیز گچساران تبدیل به شهر ویژه اقتصادی انرژی شود و در دولت تلاش می‌کنیم که این کار محقق گردد.

احمدزاده گفت: به فضل الهی کارهای بزرگی در این شهرستان درحالی‌که انجام است و مجتمع بزرگ زنجیره‌ای تولید ۲۵۰ هزار قطعه‌ای مرغ راداریم اگرچه صنایع دیگری که در این شهرستان هم پایه‌گذاری خواهند شد و امیدوارم که سفر هیئت دولت هم به‌خوبی انجام شود و ایجاد مقدمه‌ای برای تحول در استان باشد.

انتهای پیام/۸۲۰۳۳


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi