چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید!

به گزارش کرونا از چاروسا، مردم مومن و انقلاب قلعه رئیسی به شکرانه یک ماه روزه داری و عبادت پروردگارشان، نماز عید فطر را با شکوه خاصی برگزار کردند.        روزه‌داران  در حالی در نماز عید فطر فرصت تطهیر و استغفار دوباره را غنیمت شمردند و بعد از نماز جماعت صبح و خواندن ادعیه‌های مختلف و

اختصاصی کرونا

کد خبر : 76511
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲

کرونا :

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید!

به گزارش کرونا از چاروسا، مردم مومن و انقلاب قلعه رئیسی به شکرانه یک ماه روزه داری و عبادت پروردگارشان، نماز عید فطر را با شکوه خاصی برگزار کردند.      

 روزه‌داران  در حالی در نماز عید فطر فرصت تطهیر و استغفار دوباره را غنیمت شمردند و بعد از نماز جماعت صبح و خواندن ادعیه‌های مختلف و پرداخت زکات فطریه به ایستگاه‌های برپا شده نماز عید سعید فطر را با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار کردند تا در عید فطر پاداش بندگی به درگاه الهی را دریافت کرده و از درگاه ربوی غفران و بخشش گناهان خود را طلب کنند. 

نماز عید فطر قلعه رئیسی به امامت امام جمعه این شهر حجت الاسلام اسماعیل صلواتی اقامه شد.

امام جمعه قلعه رئیسی در خطبه اول نماز عید سعید فطر بیان کرد: امیرالمؤمنین(ع)  در روز فطر خطبه ایراد کرد و فرمود : اى مردم! همانا این روزِ شما، روزى است که در آن نیکوکاران پاداش مى یابند و هرزه کاران زیان مى بینند و شباهت بسیارى به روز رستاخیز شما دارد، پس، با بیرون آمدن از خانه هاى خود به سوى مصلاّیتان به یاد آن روزى افتید که از گورهایتان به سوى پروردگارتان بیرون مى آیید و از ایستادن در مصلاّیتان به یاد آن روزى افتید که در پیشگاه پروردگارتان مى ایستید و از بازگشتن به سوى خانه هایتان آن روزى را یاد آورید که به خانه هاى خود در بهشت باز مى گردید! اى بندگان خدا! کمترین چیزى که براى مردان و زنان روزه گیر مى باشد، این است که در روز آخر ماه رمضان فرشته اى آنان را ندا مى دهد: بشارت بادا بر شما اى بندگان خدا! که خداوند گناهان گذشته شما را بخشود.

وی افزود: پس مواظب باشید که از این پس چه مى کنید؟ خدای متعال در قرآن مجید هم مومنان را و گامی فراتر و به درجات بالاتر ترغیب می کند و می فرمایند خود را به بالاترین درجه ایمان برسانید این ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی بود برای تقویت ایمان و تقوا این ماه وجود ما خانواده ما و جامعه ما زنگ خدایی داشت این به خاطر نظارت ها و مراقبت ها بود چه از خودمان داشتیم همین نظارت ها و مراقبت ها را برای بعد از ماه مبارک هم توجه داشته باشیم.

خطیب نماز عید سعید فطر قلعه رئیسی در خطبه دوم بابیان سیره حضرت موسی(ع) بیان کرد: وقتی که حضرت موسی بعد از آن پیغمبری و معجزه ها به مصر آمد بنی اسرائیل هم منتظر منجی بنام موسی بودند انتظار بنی اسرائیل این بود که به محض این که موسی آمد دستگاه فرعون کن فیکون شود همه چیز یک شبه تغییر کند بنی اسرائیل خطاب به موسی گفتند ما پیش از آمدن تو در رنج و شکنجه و درد و مصیبت بودیم و بعد از تو هم هیچ تفاوتی حاصل نشد ما قبل از تو زیر فشار بودیم و بعد از آمدن شما هم زیر فشار هستیم.

کلیک کنید  خبرهای خوب از پروژه پل‌کلو و جاده یاسوج-سی‌سخت+فیلم

صلواتی تاکید کرد: یعنی بنی اسرائیل این امت مورد نعمت های خدا یک حالت بی صبری در آنها به وجود آمد. حضرت موسی در پاسخ به این حالت ‏ بی صبری گفت ای قوم من از خدا یاری جویید و استقامت ورزید و صبر پیشه کنید و محکم باشید که زمین از آن خداست آنرا به هرکس از بندگانش که بخواهد می دهد فرجام نیکی و عاقبت برای اهل تقواست.

وی افزود: عاقبت مال شماست مدتها صبر لازم است برادران و خواهرانم ملت شریف ایران این نکته برای ما درس است بعضی ها این روزها بی صبری از خودشان نشان می دهند و این بی صبری را در جامعه ترویج می کنند و حتی آن را به مرز همکاری و هم زبانی و تحقق خواست دشمن می رسانند.

صلواتی گفت: امت انقلابی در شرایطی که امروز در حال جنگ و مبارزه بر سر اهداف اعتقادات ارزش ها در وسط میدان است یکی از وظایف او صبر و ایستادگی کردن است یعنی محاسبات الهی و دقیق و درست خویش را با خدعه  گری دشمنان و بعد خواهان ملت و دولت و عوامل آنان تغییر ندهد ما با ایمان و باصبر و استقامت و اتحاد و همدلی و رحم به همدیگر مشمول نصرت های الهی می شویم این را باور و یقین داشته باشیم.

وی خطاب به استاندار استان گفت: به مسئولان استانی بالاخص استاندار دلسوز استان عرض می کنم که آنچه  مردم این استان از حضرتعالی و دولتمردان انقلابی مطالبه می‌کنند و حرف آنان است این است که مدیریت بازار ضعیف است و این درد و رنج مردم و مصائب و مشکلات مردم و این گرانی های افسارگسیخته و این افزایش قیمت های بی رویه حاکی از ضعف نظارت وبعضا نبود نظارت و رها شدن بازار و ضعف باورها و اعتقادات دینی بعضی از بازاریان و بی توجهی از عدم تذکر می باشد. آنچه در کف بازار مشهود است است که متولیان بازار جزیره‌ای عمل می‌کنند.

صلواتی خاطرنشان کرد: وضعیت اسف بار بازار مدیریت و فرمانده واحد و قوی و با اختیار تام می خواهد، جناب آقای استاندار مردم این استان پای اسلام و انقلاب و نظام و امام و شهدا و ولایت و آرمان هایشان هستند انتظارشان از مسئولان اقدام و عمل جهادی برای جلوگیری از افزایش قیمت ها و نظارت بر بازار است.

کلیک کنید  کرونا جان سه بیمار کرونایی را در کهگیلویه و بویراحمد گرفت

وی ادامه داد: مطالبه این مردم عزل مدیران ضعیف و بی انگیزه است و برخورد قاطع با گرانفروشان و احتکار کنندگان و سودجویان بی انصاف است و این را هم بدانید تا وقتی تفکر ۸ سال گذشته حاکم بر مدیریت ها و مسئولیت‌ها باشند این روح بی انگیزگی بی تفاوتی و سهل اندیشی و سهل انگاری وجود دارد راه نجات حاکم کردن تفکر جهادی و انقلابی و استفاده از جوانان مومن و حزب اللهی در مسئولیت هاست.

امام جمعه قلعه رئیسی در خصوص قطعی برق در چاروسا هم بیان کرد: یکی از مشکلات عمده بخش چاروسا آن قطعی مکرر برق است وقتی در این منطقه برق قطع می‌شوند آثار زیان باری برای مردم دارد هم وسایل برقی مردم نیمسوز و یا با کلی از بین میروند و کسی پاسخگو نیست هم تلفن ثابت و همراه به اینترنت قطع میشود و زندگی مردم مختل می شود و هم بازار و ادارات و نهادها تعطیل می شوند مردم اذیت می شوند و کسی پاسخگوی مردم نیست این حق این مردم نیست چرا مسئولان مخابرات استان و شهرستان این مشکل قطعی تلفن همراه و ثابت به اینترنت راه حل می کنند؟.

وی با بیان اینکه بخش چاروسا و دیشموک سالهاست با مشکل قطعی مکرر برق در این منطقه مواجه هستند و به طرق مختلف این مشکل را فریاد زدند عنوان کرد: برق یکی از موارد زیر بنای توسعه است مسئولان استانی می خواهند این دو منطقه را به شهرستان ارتقا دهند راه حل اساسی این مشکل ایجاد ایستگاه برق است مسئولان برای حل این مشکل بخش چاروسا و دیشموک با دو مدار کردن شبکه برق رسانی این مناطق را به عنوان راه حل انتخاب کردند بنده کارشناس نیستم اما آیا مشکل برق چاروسا و دیشموک با دو مداره شدن حل می‌شوند؟ قطعاً با ارتقاء به شهرستانی در آینده مصرف برق در این مناطق بیشتر می‌شود شما امروز می خواهید برای طرح دو مداره کردن حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه کنید آیا این در بلند مدت جوابگوی این دوتا منطقه می باشد؟ اگر قرار هست دو هزینه انجام شوند متخصصان و کارشناسان و صاحب نظران ورود کنند از تضییع بیت‌المال مسلمین جلوگیری کنند . به نظر می آید راه حل این مسئله ایجاد ایستگاه برق در این مناطق می باشد.

وی در پایان خطاب به به مسئولان شهری قلعه رئیسی هم گفت: مردم به شما رای دادند و در برابر رای آنها مسئولید، این هفته سربسته عرض کردم و امیدوارم بنشینید و مشکلات مردم را پیگیری کنید.

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 12

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 13

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 14

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 15

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 16

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 17

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 18

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 19

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 20

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 21

درخواست امام جمعه قلعه‌رئیسی از استاندار/صلواتی: آقای احمدزاده فکری به حال وضع بازار استان کنید! 22

گزارش “سیدحسن آرمند”

انتهای پیام/۸۲۰۲۱


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code