پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

جزییات تعطیلی مراکز اداری و آموزشی استان‌ها به علت آلودگی هوا

در پی ورود گرد و غبار به کشور، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات برخی استان‌ها امروز تعطیل است به گزارش کرونا، در پی ورود گرد و غبار به برخی استان‌های کشور و تداوم آلودگی هوا، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان‌های تهران، همدان، لرستان، ایلام، البرز، کرمانشاه، مرکزی، خوزستان، بوشهر و کردستان امروز به تعطیلی کشاند. تهران

اختصاصی کرونا

کد خبر : 74268
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

کرونا :

جزییات تعطیلی مراکز اداری و آموزشی استان‌ها به علت آلودگی هوا

در پی ورود گرد و غبار به کشور، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات برخی استان‌ها امروز تعطیل است

به گزارش کرونا، در پی ورود گرد و غبار به برخی استان‌های کشور و تداوم آلودگی هوا، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان‌های تهران، همدان، لرستان، ایلام، البرز، کرمانشاه، مرکزی، خوزستان، بوشهر و کردستان امروز به تعطیلی کشاند.

تهران

معاون عمرانی استاندار تهران، از تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها در استان تهران به علت آلودگی هوا خبر داد.

عابد ملکی اظهار داشت: به علت آلودگی هوا، تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان تهران امروز ۱۴۰۱ تعطیل شد.

وی افزود: این تصمیم بر این اساس اتخاذ شد که شاخص آلودگی هوای تهران ۲۳۸ است.

معاون عمرانی استاندار تهران در پاسخ به این سوال که برخی از مدارس در روز سه شنبه امتحان پایان ترم دارند، تکلیف این امتحانات چیست، گفت: امتحانات پایان ترم و به طور کلی تمام فعالیت‌های مدارس در روز سه شنبه تعطیل است.

خوزستان

مدارس کدام شهرها و استان‌ها بر اثر آلودگی هوا تعطیل شد؟

محمد جواد اشرفی مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان دوشنبه شب در گفتگویی رسانه‌ای با اشاره به تداوم وقوع گرد و غبار در خوزستان اظهار کرد: با توجه به وقوع گرد و غبار با منشأ خارجی سوریه و عراق، کارگروه اضطرار مقابله با آلودگی هوای خوزستان تصمیماتی اتخاذ کرده است.

وی افزود: امتحانات مدارس امروز برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری امتحان متعاقباً توسط آموزش و پرورش اعلام می‌شود. همچنین فعالیت دانشگاه‌ها نیز در روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه تعطیل هستند.

دبیر کارگروه اضطرار مقابله با گرد و غبار خوزستان گفت: فعالیت ادارات به استثنای مراکز درمانی و خدماتی با دو ساعت تأخیر خواهد بود. بررسی شرایط نیز صبح انجام و در صورت اتخاذ تصمیم مبنی بر تعطیلی تا قبل از ساعت ۸ اعلام می‌شود.

همدان

رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان گفت که تمامی مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس مقطع ابتدایی استان در نوبت صبح روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت به دلیل افزایش میزان آلاینده‌های جوی تعطیل است.

کردستان

جزییات تعطیلی مراکز اداری و آموزشی استان‌ها به علت آلودگی هوا 3

به دنبال هشدار هواشناسی کردستان مبنی بر سطح نارنجی و تداوم آلودگی هوا، سه شنبه ۲۷ اردیبهشت، تمام مدارس شهرستان‌های مریوان، بانه، سقز، سنندج، سروآباد و کامیاران در تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح تعطیل اعلام شد.

در این بیانیه آمده است: پیرو هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی مبنی بر تداوم آلودگی هوا، به پیشنهاد مدیر کل حفاظت محیط زیست و با موافقت استاندار کردستان، مدارس شهری و روستایی شهرستان‌های مریوان، بانه، سقز، سنندج، سروآباد و کامیاران در تمامی مقاطع تحصیلی امروز در نوبت صبح تعطیل اعلام می‌شود.

کرمانشاه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها در استان کرمانشاه به علت آلودگی هوا امروز خبر داد.

غلامرضا شهبازی ظهار کرد: به علت آلودگی هوا، تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات استان کرمانشاه امروز تعطیل شد.

وی افزود: این تصمیم بر اساس تصمیم کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا اتخاذ شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تصریح کرد: پیش از این به دلیل نفوذ ذرات گرد و غبار در جو استان کرمانشاه و بر اساس تصمیم کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا، تمامی مهدهای کودک، مراکز پیش‌دبستانی، مدارس و دانشگاه‌های استان کرمانشاه روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه در نوبت صبح تعطیل اعلام شده بود که بر اساس آخرین تصمیم این کارگروه تعطیلی ادارات نیز به آن اضافه شد.

لرستان

جزییات تعطیلی مراکز اداری و آموزشی استان‌ها به علت آلودگی هوا 4

همچنین بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای لرستان، امروز تمام ادارات و بانک‌های استان به جز مراکز درمانی، خدمات رسان، نیروهای نظامی و انتظامی تعطیل است. همچنین تمام فعالیت‌های آموزشی در مدارس و مراکز آموزش عالی استان در همه مقاطع تحصیلی به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

ایلام

معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: به دلیل گرد و غبار، تمامی مدارس استان ایلام امروز تعطیل هستند.

سعید هژبری شامگاه دوشنبه در جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت بحران استان اظهار کرد: با توجه به گزارش هواشناسی و ایستگاه‌های محیط زیست استان و در پی هشدار سطح نارنجی و ورود توده عظیم ریز گردها و پایداری گرد و خاک در استان با موافقت استاندار ایلام، تمامی مدارس و مراکز آموزشی (صبح و بعدازظهر)، مراکز ورزشی تعطیل و فعالیت ادارات و بانک‌ها جز دستگاه‌های خدمات رسان در سطح استان با ۲ ساعت تاخیر  امروز اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: به لحاظ پیش بینی هواشناسی غلظت توده گرد و خاک تا صبح امروز در سطح استان حاکم بوده و پس از آن به تدریج از شدت آن کاسته خواهد شد و انتظار می‌رود تا عصر همین روز رقیق و از استان خارج خواهد شد.

البرز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از تعطیلی مدارس استان به دلیل آلودگی هوا خبر داد.

محمدرضا فلاح نژاد گفت: با توجه به آلودگی هوا، امروز مهدهای کودک، پیش دبستان و دبستان‌ها فقط نوبت صبح در استان البرز به جز طالقان تعطیل است.

مرکزی

رییس کمیته اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی گفت: کلاس‌های حضوری کلیه مقاطع تحصیلی در کل استان مرکزی امروز تعطیل و فعالیت خود را به صورت مجازی دنبال خواهند کرد و ادارات هم با یک ساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد.

زندیه وکیلی افزود: با توجه به روند افزایشی غلظت گرد و غبار و پیش بینی افزایش آن؛ مدارس در تمام مقاطع تحصیلی در دو نوبت صبح و عصر در کل استان مرکزی روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه فعالیت مدارس به صورت مجازی پیگیری خواهد شد.

وی یادآور شد: بر گزاری هر گونه اردو دانش آموزی و ورزش در فضای باز هم ممنوع می‌باشد.

زندیه وکیلی گفت: طبیعتاً کادر اجرایی مدارس جهت پیگیری برگزاری کلاس‌های مجازی در مدارس حضور خواهند داشت.

ضمناً کارمندان ادارت دولتی هم مجاز به یک ساعت تأخیر جهت شروع کار هستند.

بوشهر

محمد هادی رستمیان اظهار داشت: به دلیل شرایط جوی و آلودگی بیش از حد هوا، ادارات و دستگاه‌های اجرایی در برخی شهرستان‌های استان بوشهر امروز تعطیل خواهد بود.

وی اضافه کرد: امروز سه‌شنبه ادارات در شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل خواهد بود.

معاون عمرانی استاندار بیان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان استان از جمله بانک‌ها، مراکز درمانی، اورژانس، مراکز انتظامی تعطیل نیستند.

منبع: مهر

انتهای خبر/

منبع : قدس آنلاین

کلیک کنید  بعضی کاسه گدایی دست گرفتند و هر روحانی را پیدا می‌کنند می‌گویند نمی‌آیی امام جمعه گچساران بشوی!

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اعلام وصول پایگاه خبری
logo-samandehi