دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

آنچه فناوران از استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطالبه کردند/ نگذارید پارک علم و فناوری سیاسی شود

به گزارش کرونا از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز به پارک علم و فناوری رفت تا در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین پای صحبت‌ها، مشکلات و خواسته‌های آنها بنشیند و هم برای رفع آنچه سد راه دانش‌بنیان‌ها شده نسخه درمان بپیچد. برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان که توانسته بودند خود را به جلسه برسانند در

اختصاصی کرونا

کد خبر : 73698
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

کرونا :

آنچه فناوران از استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطالبه کردند/ نگذارید پارک علم و فناوری سیاسی شود

به گزارش کرونا از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز به پارک علم و فناوری رفت تا در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین پای صحبت‌ها، مشکلات و خواسته‌های آنها بنشیند و هم برای رفع آنچه سد راه دانش‌بنیان‌ها شده نسخه درمان بپیچد.

برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان که توانسته بودند خود را به جلسه برسانند در این برنامه با حضور استاندار آمده بودند و واحدهای دهدشت و گچساران هم به صورت مجازی در جلسه حاضر بودند.

در این جلسه حسین‌پور یکی از فناوران در حوزه تولید نیروگاه خورشیدی با اشاره به تولید ۴ هزار کیلووات نیروگاه خورشیدی گفت: بزرگترین نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی و چند پروژه را در سلیمانیه عراق اجرا کردیم.

آنچه فناوران از استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطالبه کردند/ نگذارید پارک علم و فناوری سیاسی شود 4

 

وی با اشاره به اینکه قطر از ما برای حضور در این کشور دعوت کرده، گفت: علی‌رغم همه ظرفیت‌ها اما از سوی دستگاه‌های استانی مورد حمایت قرار نمی‌گیریم.

حسین‌پور بیان کرد: استان فارس سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ پروژه نیروگاه خورشیدی اجرا کرد اما ما  دلیل عدم حمایت دستگاه‌ها فقط توانستیم ۴ نیروگاه احداث کنیم.

وی از استاندار خواست اجازه ندهد سیاست وارد حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان شود و قبل از هر انتصابی در پارک علم و فناوری روزومه آن فرد مطالعه شود.

طیبه آذر پیوند مدیرعامل شرکت آذر پیوند در حوزه تولید محصولات گلخانه‌ای دانش‌بنیان گفت: با همتی که داشتیم از یک گلخانه ساده به یک شرکت بزرگ دست پیدا کردیم.

وی عنوان کرد: ۱۱۱ مزرعه گیاهان دارویی در بویراحمد، زیلایی و مارگون احداث کردیم، همچنین اولین مزرعه میوه‌های استوایی موز و آناناس در بهمئی احداث و به نتیجه رسید و در حال حاضر این کار را در گچساران ادامه می‌دهیم.

آذرپیوند با بیان اینکه این شرکت اولین گلخانه را در استان خوزستان احداث کرده گفت: ۲۵ اسفند پارسال با کمک ستاد عتبات عالیات اولین گلخانه را در شهر کربلا احداث کردیم و وزیر جهاد کشاورزی اربیل عراق از ما برای حضور در این منطقه دعوت کرده است.

کلیک کنید  ۶۰ هزار دز واکسن کرونا در کهگیلویه و بویراحمد آماده تزریق است

آنچه فناوران از استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطالبه کردند/ نگذارید پارک علم و فناوری سیاسی شود 5

 

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری خانه فناوران، نخبگان،  شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفت: از استاندار تقاضا می‌کنیم کسی که قرار است در این پارک مسئولیت بگیرد از فضای سیاسی به دور باشد.

مومنی فناور در حوزه تولید ترانشه‌های مخابراتی در این نشست گفت: همه سرمایه‌ام از اوکراین و روسیه را جمع کردم و چند سالی است که به استان آمدم و سه عنصر تولید، اشتغال و دانش‌بنیان در این واحد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه معیشت مردم با ایجاد اشتغال حل می‌شود که اشتغال ایجاد کرده ‌و به دنبال کار هستیم اما اداره مالیات به جای همکاری با ما حسابم را مسدود  کرده است.

افشین مردانی مدیرعامل آکادمی پهپاد رایان با بیان اینکه اولین و تنها مرکز آموزش خلبانی غرب و جنوب غربی کشور هستیم، گفت: تنها شرکت و منطقه‌ای هستیم که اجازه کار عملیاتی پهپادی را داریم.

مردانی عنوان کرد: ۵_۶ سال گذشته آنچه بر ما گذشت، گذشت و تمام شد اما طی این مدت تنها پناهگاه ما پارک علم و فناوری بود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان خیلی تمایلی برای پیاده کردن راهکارهایی که به آن‌ها در حوزه منابع طبیعی، محیط زیست و سایر واحدها ارائه دادیم نیستند، گفت: سه سال است که برای اخذ مجوز در حوزه کشاورزی تلاش می‌کنیم اما بی‌فایده است.

وی عنوان کرد: از محیط زیست و صنعت و معدن می‌خواهیم برای اخذ مجوز تولید پهپاد به ما کمک کنند.

احمدی تولید کننده نهاده‌های کشاورزی با بیان اینکه در سال‌های گذشته ۱۸ ماه دنبال مجوز محیط زیستی طرحم بودم گفت؛ ۱۰ ماه هم دنبال مجوز کمیسیون ماده ۱۱ استانداری بودم و سختی‌های زیادی را متحمل شدم تا مجوز گرفتم.

وی عنوان کرد:  از اتحادیه اروپا با من مذاکره کردند و گفتند که از من حمایت می‌کنند تا فعالیتم را در خارج از ایران ادامه دهم، چند وقت پیش قصد داشتم محصولاتم را در نمایشگاه حلب سوریه ببرم اما حراست دانشگاه آزاد یاسوج با من همکاری نکردند و اجازه خروج تولیداتم را نداد.

کلیک کنید  اجرای طرح خطر سنجی و مراقبت بیماری های قلبی و عروقی کارکنان ادارات در چرام

احمدی از استاندار خواست ضمن کمک و حمایت از این مجموعه برای تبدیل شدن به مجموعه‌ خوب در  جنوب کشور گفت: پارک علم و فناوری سیاسی نشود.

آنچه فناوران از استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطالبه کردند/ نگذارید پارک علم و فناوری سیاسی شود 6

 

صغرایی که در زمینه تولید بسته‌های آموزشی ویژه کودکان فعالیت دارد گفت: سال۹۷ به دعوت چند مدرسه از اصفهان به یاسوج آمدم و خیلی اتفاقی برای پارک علم و فناوری درخواست دادم که استقبال کردم و همه شرکت که در اصفهان داشتم را به یاسوج انتقال دادم و انتظار داشتم برخوردها مانند پارک علم و فناوری باشد آموزش و پرورش که مرجع‌ترین دستگاه‌ در حوزه آموزش است همکاری با ما نداشته است.

وی عنوان کرد: سوله آموزش و پرورش در پارک مهرورزی خالی است در حالی که می‌توانستند برای آموزش این سوله بلا استفاده را در اختیار ما قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: تهران، همدان و چند شهر دیگر بسته‌های آموزشی ویژه کودکان را از ما خرید می‌کنند اما در استان همکاری در این زمینه انجام نمی‌شود.

در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تمامی درخواست‌های فناور پاسخ داد و گفت: با آموزش و پرورش جلسه برگزار می‌کنیم و از مدیرکل می‌خواهم با شما همکاری کند.

احمدزاده در پاسخ  به خواسته فناوران مبنی بر اینکه اجازه داده نشود که پارک سیاسی شود، گفت: از عملکرد آقای هاشمی رضایت دارم و توجهی هم به مسائل سیاسی ندارم .

وی بیان کرد: دیدگاه سیاسی در پارک علم و فناوری مطرح نیست و یکی از محورهای کار فرمایشات مقام معظم رهبری و تولیدات دانش‌بنیان است که باید محقق شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر حمایت از شرکت دانش‌بنیان در حوزه نیروگاه خورشیدی تاکید کرد و گفت: از واحدهای دانش‌بنیان به طور جدی حمایت و تسهیلات لازم در اختیار آنها داده می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اعلام وصول پایگاه خبری
logo-samandehi