دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

دشمنان اسلام از اقتدار «سپاه» وحشت دارند

به گزارش کرونا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان باید کاری کنیم که متحول و منقلب شویم، کینه‌ها و عداوت‌ها را کنار بگذاریم و با یک شخصیت نو که در لیله‌القدر به دست آورده‌ایم نو شده و خود را

اختصاصی کرونا

کد خبر : 72665
تاریخ انتشار : شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲

کرونا :

دشمنان اسلام از اقتدار «سپاه» وحشت دارند

به گزارش کرونا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان باید کاری کنیم که متحول و منقلب شویم، کینه‌ها و عداوت‌ها را کنار بگذاریم و با یک شخصیت نو که در لیله‌القدر به دست آورده‌ایم نو شده و خود را برای سفر آخرت آماده کنیم.

وی ادامه داد: در شب احیایی که گذشت همه مساجد و امامزاده‌ها مملو از جمعیتی بود که خدا را با هزار اسم صدا می‌زدند، هر چه این مراسم و این صدا زدن‌ها بیشتر و باشکوه‌تر باشد برکات خدا نیز افزون‌تر خواهد شد.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: زمین وجود ما تشنه است، باید در این شب‌ها در پیشگاه خدا توبه کنیم و از خدا بخواهیم خدایا باران رحمت خود را از ما دریغ نکن. بیشتر بزرگان فرموده‌اند شب قدر، شب بیست و سوم است، اما شب‌های نوزدهم و بیست و یکم هم حائز اهمیت هستند که نتیجه همه این‌ها در شب بیست و سوم نهایی می‌شود، در طول عمر موفقیت ها و بخشش گناهان را در شب قدر بخواهیم که برکات آن بسیار است.

وی خاطرنشان کرد: در شب قدر فرشتگان خدا دائماً نازل می‌شوند؛ چقدر بد است که در شب قدر خواسته‌ای نداشته باشیم یا خواسته‌های ما کوچک و دنیایی باشند و ضروری است این شب‌ها را قدر بدانیم.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: خداوند علی (ع) را ذخیره قرار داده است برای اینکه همه اهل عالم از دروازه محبت و ولایت امیرالمؤمنین وارد اسلام شوند؛ رسول خدا (ص) فرمودند «من شهر علمم و علی دروازه آن شهر است. هر که دنبال علم است، باید از این دروازه وارد شود».

خطیب نماز جمعه قزوین با بیان اینکه آینده جهان، آینده تحقق اراده و عدالت امیرالمؤمنین(ع) است، گفت: ذره ای ناخالصی در زندگی امام علی (ع) نبود، به حضرت گفتند بگو من به کتاب خدا، سنت پیغمبر و روش دو خلیفه عمل می کنم اما حضرت فرمودند من کتاب خدا، سنت پیغمبر و روش خودم را عمل می کنم.

وی افزود: اگر حرف آن ها را حضرت زبانی هم قبول می کرد، در جایگاه خلیفه قرار می گرفت اما او نپذیرفت و الگوی اهل عالم شد چرا که ذره ای از آرمان های الهی تخطی نداشت. امیرالمؤمنین فرمود به خدا سوگند اگر اقلیم های هفتگانه روی زمین با آنچه در زیر آسمانهایش قرار دارد به من داده شود تا خدا را با گرفتن پوست جوی از دهان مورچه ای نافرمانی کنم هرگز نخواهم کرد، حضرت هیچگاه با ظلم نخواست به جایی برسد و این الگوی والایی برای جامعه امروز ماست. هر کسی در هر جای عالم امام علی (ع) را شناخت، مرید حضرت شد.

کلیک کنید  دستگیری سارقان محتویات درون خودرو در گچساران

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه گفت: تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۵۸ را گرامی می داریم؛ این شجره طیبه را امام خمینی (ره) در اوایل انقلاب پایه گذاری کرد و الان قدرت و اقتدار آن به جایی رسیده است که دشمنان اسلام از سپاه وحشت و واهمه دارند و این محصولِ نیت خالص امام خمینی (ره) بود که مکتب امیرالمؤمنین(ع) را پیروی می کرد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: امروز سایه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر سرِ مستضعفان عالم است و خدا را شاکریم برای این نعمت و به همه عزیزان پاسدار هم این روز گرانقدر را تبریک عرض می کنیم.

وی عنوان کرد: روز زمین پاک در دنیا شهرت دارد و بدانیم اسلام به پاکی از هر حیث اهمیت ویژه ای قائل شده است و مسلمانان و مؤمنان به این امر مهم اهتمام ویژه دارند. بهداشت و مسائل محیط زیستی جزو اعتقادات ماست اما زمین را باید از ظلم و فساد هم پاک کرد و ما منتظر امام زمان (عج) هستیم تا زمینی را که از ظلم و جور آلوده شده است را مملو از قسط و عدل کند.

آیت الله عابدینی گفت: امروز برادران افغانستانی ما را با اقدامات تروریستی به شهادت می رسانند، این تروریست ها بی ریشه هستند و آنها را اربابانشان مدیریت می کنند، مرکز این اقدامات تروریستی استکبار جهانی و صهیونیست ها هستند و آن ها نیز فقط زبان قدرت را می فهمند و باید با آنها با زبان زور صحبت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: روز بزرگداشت شیخ بهایی است و به همین مناسبت روز معماری را پیش‌رو داریم، قزوین از استان‌هایی است که استعداد معماری فوق‌العاده و سرمایه‌های فرهنگی-معماری بی‌بدیلی دارد، ما موظفیم از این سرمایه‌ها که تاکنون خاموش بوده، رونمایی کنیم، البته پیش از این زحماتی کشیده شده اما آن‌گونه که باید نتوانسته‌ایم زمینه‌های گردشگری را مهیا کرده و حفظ، حراست و نگهداری از این سرمایه‌ها را داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: شیخ بهایی رحمت‌الله‌علیه به گردن مردم قزوین حق ویژه‌ای دارد، این عالم صدها سال پیش در قزوین بوده و بسیاری از افکار، اندیشه‌ها و فرهنگ‌های دینی و عرفانی که مردم ما دارند میراث شیخ بهایی است، درود خدا بر روح این عالم ربانی و مهندس حکیم که جهانیان از پدیده‌های هندسی و معماری این مرد بزرگ شگفت‌زده هستند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به طبس را نیز پیش‌رو داریم، این روز را یادآوری می‌کنیم تا نعمت خدا را قدر بدانیم، آمریکایی‌ها یک روز به خود اجازه داده بودند که هلی‌کوپترهای خود را در خاک ما بنشانند، اما اکنون حتی جرأت نمی‌کنند ناوهای خود را به آب‌های پیرامونی ما نزدیک کنند، باید خدا را بابت این قدرت شکر کنیم، البته آن زمان چون هنوز اوایل انقلاب بود، دست ما خالی بود و بی‌خوابی شب‌های انقلاب را کشیده بودیم، بنابراین آن زمان خدا وارد کار شد و طوفان را به جان هلی‌کوپترهای امریکایی انداخت و آن‌ها را سرنگون کرد و خدا آن‌ها را در آتش فتنه‌ای که در دنیا شعله‌ور کرده بودند سوزاند و ملت ایران را تشویق کرد.

کلیک کنید  جلیلی: شکوفایی اقتصاد ایران نیازمند اراده و برنامه ریزی است

وی یادآور شد: روز جهانی قدس را در پیش داریم، انشاءالله با همت و شور و نشاط زائدالوصف بسیج شویم تا مراسم این روز را هر چه باشکوه‌تر برگزار کنیم و با اطلاع‌رسانی همه مردم را به حضور در این روز دعوت کنیم.

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: روز قدس شجره طیبه‌ای است که امام در همان اوایل انقلاب یعنی سال ۵۸ فرمان آن را صادر کردند، روز قدس روز وحدت مسلمانان جهان است و نه تنها مسلمانان، بلکه آزادی‌خواهان جهان هر چند که مسلمان نباشد، به این روز احترام می‌گذارند، در روز قدس همه باید همت کنیم تا بساط ظلم را برچینیم و غده سرطانی رژیم منحوس صهیونیستی را از پیکره اسلام برداریم و اضمحلال این رژیم منحوس را سرعت ببخشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: البته این اتفاق افتاده و این رژیم منحوس رو به نابودی است، زیرا آن روزی که نام روز قدس به میان آمد ما چیزی نداشتیم، نهایت چیزی که وجود داشت این بود که یک جوان شجاع فلسطینی سنگی به طرف تانک صهیونیست‌ها پرتاب می‌کرد، اما اکنون سنگ‌های جوانان تبدیل به موشک شده و جوانانی که این سنگ‌ها را پرتاب می‌کردند فرماندهان قدرتمند نظامی و تئوریسین‌های مقاومت اسلامی شده‌اند و اوضاع نسبت به گذشته بسیار فرق کرده است.

وی تاکید کرد: صهیونیست‌ها آن زمان از مدیریت و نظم نوین جهانی سخن می‌گفتند، اما اکنون دارند دور خود دیوار می‌کشند، دیواری که پهپادهای ما می‌توانند از بالای آن امنیت آنها را به مخاطره بیندازند و موشک‌های ما اعتنایی به آن دیوارها نخواهند کرد، به گفته برخی بزرگان عرصه مقاومت، صهیونیست‌ها باید بروند شنا یاد بگیرند، زیرا از این به بعد غیر از اینکه خودشان را به دریا بیندازند راه نجات دیگری نخواهند داشت.

انتهای پیام/


منبع: فارس

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اعلام وصول پایگاه خبری
logo-samandehi