پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

حکم آیت‌الله مکارم شیرازی درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌‌ها/انصار حزب‌الله آمر به معروف و ناهی از منکر جذب می‌کند/ واردات مواد نیروزا و دوپینگی توسط یک آقازاده ورزشی

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، هر روز شاهد تولید حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری هستیم که رصد تمام این اخبار برای مخاطبان در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نیز خارج؛ برای تسهیل در مرور این اخبار، تلاش داریم گزیده‌ای از

اختصاصی کرونا

کد خبر : 6582
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۹

کرونا :

حکم آیت‌الله مکارم شیرازی درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌‌ها/انصار حزب‌الله آمر به معروف و ناهی از منکر جذب می‌کند/ واردات مواد نیروزا و دوپینگی توسط یک آقازاده ورزشی

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران،
هر روز شاهد تولید حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در
خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری هستیم که رصد تمام این اخبار برای مخاطبان
در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نیز خارج؛ برای تسهیل در
مرور این اخبار، تلاش داریم گزیده‌ای از اخبار سیاسی سال 93 را در قالب یک بسته خبری در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

اصلاحات اشتباهات زیادی داشت و باید دوباره تعریف شود/ اختلاف دیدگاه میان اصلاحات و روحانی، در فرع مباحث است
“صادق خرازی” فعال سیاسی اصلاح‌طلب و معاون وزیر امور خارجه در دولت اصلاحات در گفتگو با آرمان تصریح کرد: اگر قرار باشد که اصلاحات در صحنه اجتماعی و سیاسی باقی بماند، چاره‌ای ندارد که رفتار خود را بازنگری کند و پوست‌اندازی کند.

20140803140636291

وی با بیان این‌که نمی‌توانیم از یک طرف مدعی دین و دولت باشیم و از یک طرف با تمام مظاهر دین و دولت مبارزه کنیم، اظهار داشت: مردم ما هم باهوش هستند، اگر اصلاح‌طلبان به آنها وعده دروغ ندهند و وعده صادقانه بدهند، مردم به سمت آنها خواهند رفت اما اگر اصلاح‌طلبان هم با هم درگیر باشند و با مردم صادق نباشند، پدیده هشت سال پیش(دولت احمدی‌نژاد) به‌وجود می‌آید. من معتقدم انتخابات سال 84 محصول این اشتباه اصلاح‌طلبان در محاسبه بود. این اشتباه در محاسبه موجب شد پدیده تلخی در کشور به وجود بیاید که شما اثر 8 ساله آن را دیدید.

معاون وزیر امور خارجه دولت اصلاحات با اذعان نسبت به وجود تعارض دیدگاه و اختلاف دیدگاه میان اصلاحات و روحانی، این تعارض و اختلاف را در فرع مباحث عنوان کرد و ابراز عقیده کرد که دو طرف می‌توانند در اصل و اصول به یک تعریف و جمع‌بندی جدید برسند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان این‌که همه اصلاح‌طلبان اجتماع کردند تا آقای روحانی رئیس‌جمهور شد، اظهار داشت: البته فراموش نکنیم که ایشان در مجموع با یک حدنصاب شکننده رئیس‌جمهور شد. بنابراین ما چاره‌ای جز این نداریم که یک کار اساسی انجام دهیم.

خرازی با تاکید بر این‌که عقلانیت و کارآمدی دو رکن مهم فعالیت جریان اصلاح‌طلبی را تشکیل می‌دهد، گفت: من معتقدم تندروی، احساس‌گرایی، رفتارهای رادیکال و وجود برخی موانع و سنگ‌اندازی‌ها مانع از این شد که تلاش‌های قبلی با وجود نیت راستین اولیه دوستان اصلاح‌طلب به نتیجه مطلوب منجر شود. من معتقدم دوران افراطی‌گری و رفتارهای هیجانی کنترل‌نشده به پایان رسیده و نواقص و مشکلات را باید در چارچوب روند اصلاح‌طلبی دنبال کرد.

دستور پهلوگیری “بدون نوبت” کشتی خارجی را چه کسی صادر کرد؟
در خبرها آمده است که به دنبال لغو تحریم بندر شهید رجایی، خط کشتیرانی Wan Hai تایوان شب گذشته به بندر شهیدرجایی رسید و عملیات تخلیه و بارگیری این کشتی از صبح امروز ساعت 7 و 30 آغاز شده است. پس از انتشار خبر بازگشت نخستین کشتیرانی خارجی به ایران، اخباری متفاوتی در خصوص نحوه پهلوگیری این کشتی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه این کشتی تایوانی “بدون نوبت” وارد بندر شهید رجایی شده و پهلوگیری کرده، این در حالی است که گزارش‌ها از بندر شهید رجایی حکایت از آن دارد که برخی خطوط کشتیرانی ایرانی از 18 تیرماه در نوبت پهلوگیری هستند اما هنوز نوبت به آنها نرسیده است.

جزئیات بیشتر درباره این خبر آنکه چهار کشتی متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که هرکدام با ظرفیتی بیش از کشتی پهلوگرفته “ون‌ های” از تاریخ  18 تیرماه جاری در انتظار پهلوگیری هستند در حالی که کشتی خارجی مذکور تنها با کمتر از 5 ساعت انتظار در این بندر پهلودهی شد. حال سئوال این است که چه کسی دستور پهلوگیری “بدون نوبت” این کشتی خارجی در بندر شهید رجایی را صادر کرده است؛ آنهم در شرایطی که کشور در وضعیت اقتصادمقاومتی قرار دارد؟ برای بررسی بیشتر این موضوع با “علی جهاندیده” معاون عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی تماس گرفتیم.

وی در گفتگو با مهر در خصوص این موضوع، اظهار داشت: ما از هفته‌های گذشته برای ورود این کشتی به بندر برنامه‌ریزی کرده بودیم و این کشتی براساس برنامه زمان‌بندی وارد ایران شده است.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه حضور کشتیرانی‌های خارجی اهمیت زیادی برای اقتصاد ملی دارد، اظهار داشت: کشتی‌ها براساس برنامه زمانبندی شده در بندر پهلو می‌گیرند و عملیات تخلیه و بارگیری آنها انجام می‌شود. کشتیرانی خارجی از کشورهای هند، چین، تایوان و کشورهای اروپایی برای ورود به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند و ما در حال تعامل با این شرکت‌ها برای ورود به بنادر ایران هستیم.

هیتلر نتوانست یهود را نابود کند اما اسرائیل در حال نابودی یهود است!
به گزارش پارسینه، “منیرو روانی‌پور”، نویسنده سکولار در مطلبی با اشاره به جنایات اسرائیل در غزه نوشت: دیشب “سی ان ان” با سفیر اسرائیل مصاحبه‌ای داشت … سفیر می‌نالید که مدیا – خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها و…- جانب‌دار عمل می‌کنند و جانب حماس را گرفته‌اند. می‌گفت گزارش دروغ تهیه می‌کنند و… وفیلم‌های قلابی و عکس‌های زامبی پخش می‌کنند، می‌گفت که خبرگزاری‌ها حق حاکمیت اسرائیل را زیر سئوال می‌برند و نمی‌گویند که داره از خودش دفاع می‌کنه …. خبرنگار می‌گفت ما خبرنگارانمان را همه جا می‌فرستیم و خود من اسرائیل و غزه هردو بودم …..
دنیای عجیبی شده قومی که صبوری ومظلومیتش (درجنگ جهانی دوم ) دل همه را به درد آورده بود با یک برنامه معلوم نیست از کجا تدوین شده و توسط رهبرانش دارد در ذهن جهان به قومی ستمگر تبدیل می‌شود، اگر یهودی بودم لحظه‌ای برای اعتراض درنگ نمی‌کردم هیتلر نتوانست این قوم را نابود کند اما رهبران آن‌ها و سودجویی‌هایی یه مشت شیاد این قومی را که روزگاری من در ستایش هوش وزحمتکی‌شان مانده بودم، نابود خواهد کرد.

تصاویر مراسم افطاری باشگاه جوانان اصلاح‌طلب
مراسم افطاری باشگاه جوانان اصلاح‌طلب دوشنبه شب با حضور شخصیت‌های سیاسی برگزار شد.

گلیم ایرانی از نگاه یک سایت ژاپنی
به گزارش جام، سایت ژاپن نیوز نوشت: گلیم که با پشم بافته می‌شود در تمام خاورمیانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و تاریخ آن به 1500 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. این بافته بشری در مناطق کوهستانی ایران بافته می‌شد و کم‌کم در زندگی عادی اکثر مردم راه پیدا کرد. یک مغازه محصولات سنتی ایران در منطقه قلهک تهران بیش از ده نوع گلیم می‌فروشد مانند جای دستمال‌کاغذی و کیف و صاحب مغازه آقای شهسواری ادعا می‌کند که می‌تواند هر کالایی را که مشتری سفارش دهد از گلیم برایش تهیه کند.

گریه قاتلان کودکان غزه بر جنازه‌های خود/ جنایتکارانی که تحمل دیدن کشته‌شدگان خود را ندارند
عصر ایران نوشت: تاکنون 27 نظامی اسرائیلی در حمله به غزه کشته شده‌اند. این تصاویر، بخشی از مراسم دفن نظامیان اسرائیلی را نشان می‌دهد.

عکس‌هایی که “تایم” را زیر سوال برد
انتشار عکس‌های دلخراش سانحه سقوط هواپیمای مالزی از سوی نشریه “تایم” با واکنش‌های منفی مخاطبانی همراه شده است که این اقدام را در چارچوب اخلاق رسانه‌ای نمی‌دانند. “جروم سسینی” عکاس کهنه‌کار فرانسوی اولین فرد رسانه‌ای بود که در صحنه حادثه حاضر شد و اولین تصاویر دلخراش را ثبت کرد.

واردات مواد نیروزا و دوپینگی توسط یک آقازاده ورزشی/ واردات از آلمان توزیع در میرداماد!
به گزارش پیام نو، اخیرا پسر یکی از مدیران باسابقه دستگاه ورزش اقدام به تاسیس شرکتی کرده که از کانال آن، بخش اعظمی از مکمل‌های غذایی و انرژی‌زا را وارد ایران کرده و در اختیار برخی ورزشکاران و حتی فدراسیون‌های ورزشی قرار می‌دهد. تا اینجای قضیه موضوع شاید یک روال طبیعی باشد و بتوان دفتر او را هم در کنار سایر دفاتری که واردات مورد نیاز ورزشکاران را انجام می‌دهند، قرار داد. اما موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود چون گویا در پشت پرده این پروسه، اتفاقات دیگری هم رخ می‌دهد که خیلی مطلوب ورزش کشور، فدراسیون‌ها و خود ورزشکاران نیست.

طبق آنچه که پیام نو کسب اطلاع کرد این آقازاده ورزشی دفتر خود را در خیابان پر تردد میردادماد بنا کرده و واردات محصولاتش را هم به واسطه دوستانی که پدرش در کشور آلمان دارد، از این کشور اروپایی انجام می‌دهد. نکته جالب قضیه اینکه او در کنار مکمل‌های مجاز خوراکی ورزشکاران، برخی مواد نیروزا را هم وارد کشور می‌کند که هر ورزشکاری با مصرف آنها به دام دوپینگ می‌افتد و مصیبت‌هایی که به طور خواسته یا ناخواسته گریبانش را خواهد گرفت.

 پدر این آقازاده ورزشی هم اکنون در یکی از فدراسیون‌ها فعال است و در  طول سال‌های اخیر همواره چه در سازمان تربیت بدنی سابق و چه وزارت ورزش کنونی جزو صاحب منصبان بوده است.

هدیه 5.5 میلیارد یورویی وزارت راه به چینی‌ها !
شرکت‌های چینی که پس از بد عهدی و تخلفات پیاپی سرانجام توسط اکثر دستگاه‌های اجرایی از پیمانکاری‌های ایرانی اخراج شدند، این بار به دنبال این هستند تا از روزنه دیگری به کسب منافع در ایران بپردازند. به گزارش اعتدال، در حالی که به جز شرکت‌های آلمانی- اروپایی شرکت دیگری توان ساخت قطارهای سریع‌السیر را ندارد، وزارت راه خواستار انعقاد قرارداد با یک شرکت واسطه چینی جهت انعقاد قرارداد برای ساخت خط آهن سریع‌السیر آن هم با ترک تشریفات مناقصه شده است!

بنابر این گزارش قیمت پیشنهادی این شرکت چینی چیزی بالغ بر 3 برابر قیمت شرکت اصلی آلمانی- اروپایی است و جالب این است که این شرکت چینی تنها در نقش واسطه ظاهر شده و در نهایت تمامی مراحل اجرایی توسط شرکت‌های اروپایی صورت خواهد گرفت.

از دیگر نکات جالب توجه این قرار داد که در تاریخ 13/11/1392 در نامه‌ای از سوی وزیر راه به مهندس جهانگیری، وزارت خانه خواهان ترک تشریفات در خصوص آن شده است، این در حالی است که قیمت پیشنهادی شرکت آلمانی 2 تا 2.5 میلیارد یورو است ولی شرکت چینی هزینه‌ای نزدیک به 5.7 میلیارد یورو را مطالبه کرده است و عاقلانه ترین در این بین این است که ضمن انجام تحقیقات گسترده حداقل با ترک تشریفات موافقت نشود تا شرکت‌های معتبر نیز قیمت خود را ارائه دهند تا منافع کشور بیش از این توسط چینی‌ها به یغما نرود.

روایت‌هایی از فینال “اسرائیل و فلسطین”!
تقدیم به کودکان بی‌خواب غزه که شب‌ها از ترس بیدارند و روزها با گلوله‌ها و موشک‌های اسرائیلی خون‌بازی می‌کنند! بولتن نیوز نوشت:1-  خودم شنیدم همین حماس و اخوان‌المسلمین از تروریست‌های سوریه حمایت کردند! آره بابا…حتی با داعش هم…گوشی گوشی…
اسکناس دویست تومانی‌اش را از دستم می‌گیرد و با عصابانیت سرم داد می‌کشد :ترازوت خرابه آقا پسر! وزنم را سه کیلو اضافه نشون میده! اونهم بعد یک ماه روزه گرفتن…

2- هواپیماهای اسراییل “اسما” را زخمی کرده‌اند. اسما خیلی خوب “لی لی”بازی می‌کند. همیشه من را می‌برد. برای همین هم من از دستش عصبانی می‌شوم. توی بیمارستان فقط گریه می‌کرد. مادرش نمی‌گذاشت که پتو را از پاهایش کنار بزند. موقع خداحافظی اسما رو به من کرد و گفت: راحله…دیگه از این به بعد همیشه تو برنده می‌شی..!.

3- شبها از ترس بمباران نمی‌توانیم بخوابیم. مادر دلداریمان می‌دهد و برایمان قصه تعریف می‌کند. دیروز، تا قصه ساحران فرعون را تعریف کرد هواپیماهای اسراییل حمله کردند. سقف خانه‌مان می‌لرزید. همه توی آغوش مادر جیغ می‌زدیم… 4- امروزهم دور مادر حلقه زده‌ایم. مادر از عصای موسی می‌گوید. عصایی که اژدها شد و سحر ساحران را بلعید. صدای چند غرش رعدآسا قصه مادر را ناتمام می‌گذارد…مادر تکبیر می‌گوید…موشک‌های حماس نعره می‌کشند…

5-به نظر تو آخرش چی میشه؟!  همه می‌گن آلمان برنده است! خط حمله‌اش خیلی قویه! حتی فردوسی‌پور هم می‌گفت…چی شد؟ چرا ناراحت شدی؟! خوب خودت پرسیدی…مگه منظورت جام جهانی نبود؟!…نکنه طرفدار آرژانتین هستی؟!

6- روی خط ساحل می‌دویدند و با اسلحه‌های پلاستیکی به هم شلیک می‌کردند، قبل جرزنی گلوله‌های سربی اسرائیلی! 7- حتما از “کماندوهای کلاه سبز” هم خطرناکترند برای ارتش اسرائیل، “زنان و کودکان”!

حکم آیت‌الله مکارم شیرازی درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌
جمهوریت نوشت: آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پاسخ به استفتایی نظر خود را درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اعلام کرد. متن پرسش و پاسخ این مرجع تقلید به شرح زیر است، پرسش: نظر معظم له در مورد حکم شرعی حضور زنان در ورزشگاه‌ها به عنوان تماشاچی چیست؟

پاسخ: جو حاکم در ورزشگاه‌ها برای حضور زنان مناسب نیست و شکی نیست که اختلاط جوانان و آزاد بودن آنها سرچشمه مشکلات زیادی از نظر اخلاقی و اجتماعی می‌شود؛ اضافه بر این در بعضی انواع ورزش، مردان پوشش مناسبی در برابر زنان ندارند؛ بنابراین لازم است از حضور در این برنامه‌ها خودداری کنند بخصوص اینکه این برنامه‌ها را از رسانه‌ها می‌توانند ببیند و حضور آنها ضرروتی ندارد.

مزرعه‌ای از تار عنکبوت
پس از سیل بزرگی که در استرالیا اتفاق افتاد، هزار عنکبوت نزدیک مزرعه‌ایی جمع شدند و بصورت شگفت‌آوری تار تنیدند.

می‌خواهند مبارزه با بدحجابی را به نیروی انتظامی منحصر کنند/تذکر لسانی نیاز به مجوز ندارد
“عبدالحمید محتشم” دبیرکل انصار حزب‌الله، در گفتگو با فارس، به تشریح آخرین فعالیت‌های تشکل متبوعش پرداخت و با انتقاد از برخی فضاسازی‌ها درباره عملکرد گشت‌های سیار امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: خبر فعالیت گشت‌های موتوری امر به معروف و نهی از منکر ابتدا بر روی سایت “یالثارات” منتشر شد اما برخی رسانه‌ها با شیوه‌های ژورنالیستی تلاش کردند با استفاده از همان خبر فضاسازی انجام داده و یا به تعبیری از آبِ گل‌آلود ماهی بگیرند.

محتشم با اعتقاد بر  اینکه انجام وظیفه با موتور یا پیاده برای ما تفاوتی ندارد، بیان کرد: بارها گفته شده است اینکه با موتور انجام وظیفه شود یا با پای پیاده تفاوتی ندارد چون این حرکت بر اساس یک وظیفه قرآنی، شرعی و انقلابی انجام می‌شود، برای انجام وظیفه نیز نیاز به مجوز خاصی نیست و البته شیوه فعالیت ما تذکر لسانی است.

دبیرکل انصار حزب‌الله در خصوص شیوه جذب آمران به معروف و ناهیان از منکر توضیح داد: کار ما روان‌سازی فریضه مقدس امر به معروف است و به همین جهت فرم‌هایی را برای داوطلبین امر به معروف در مکان‌های مختلف توزیع کرده‌ا‌یم و در حدی که لازم باشد آموزش‌های لازم و کافی داده می‌شود و به جز تهران هم‌اکنون شهرهایی مانند مشهد، جیرفت، بابل، سیرجان و تبریز نیز زیر پوشش این امر قرار گفته‌اند.

محتشم در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه شکل بدحجابی‌ها و بی عفتی‌ها نسبت به سال‌های قبل تغییر پیدا کرده است و چه برنامه‌ای برای برخورد با این موج جدید وجود دارد، خاطرنشان کرد: به هرحال ما شاهد هستیم که ساپورت‌پوشان در سطح شهر رژه راه انداخته‌اند و قطعا دیگر امروز شاهد این نیستیم که فردی روسری‌اش عقب رفته باشد، بی‌حجابی پیچیده‌تر شده است، ما امروز پسرانی را می‌بینیم که زیرابرو برمی‌دارند و آرایش می‌کنند و لباس‌های عجیب و غریب می‌پوشند؛  به همین دلیل ما سعی می‌کنیم تذکر لسانی قاطعانه و سازنده باشد تا فرد قانون‌شکن اصلاح شود؛ ما مرحله ابتدایی برخورد با بدحجابی را انجام می‌دهیم و امیدوارم نیروی انتظامی مراحل بعدی را به دقت انجام دهد.

وزیر کشور و برادر رئیس جمهور، شب 23 رمضان کجا احیا گرفتند؟
 آرمان نوشت: مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در حالی در حسینیه ارشاد برگزار شد که وزیر کشور و حسین فریدون دستیار ارشد رئیس‌جمهور، شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را در این حسینیه سپری کردند.

“رحمانی فضلی” پس از آن در مراسم احیای شب بیست و سوم در حسینیه ارشاد حضور یافته است که پس از سال‌ها در شب بیست و یکم ماه رمضان بار دیگر مراسم احیا در این حسینیه برگزار شد.

اسرائیلی‌ها معنی این عکس را می‌فهمند؟

نویسنده:

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code