شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

بهره‌برداری از پروژه‌های مخابراتی گچساران با اعتبارات 100 میلیاردی/افتتاح و کلنگ‌زنی 8 پروژه عمرانی شهرداری دوگنبدان در هفته دولت/افتتاح جاده گچساران-  آبریگون گچساران به طول پنج کیلومتر

افتتاح چمن مصنوعی روستای ده خلیفه خیرآباد گچساران به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار، نماینده مردم گچساران و باشت و مدیران استانی و شهرستانی، چمن مصنوعی روستای ده خلیفه خیرآباد گچساران افتتاح شد. به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار، نماینده مردم گچساران و مدیران استانی و شهرستانی در بدو ورود به

اختصاصی کرونا

کد خبر : 49195
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 20:44

کرونا :

بهره‌برداری از پروژه‌های مخابراتی گچساران با اعتبارات 100 میلیاردی/افتتاح و کلنگ‌زنی 8 پروژه عمرانی شهرداری دوگنبدان در هفته دولت/افتتاح جاده گچساران-  آبریگون گچساران به طول پنج کیلومتر

افتتاح چمن مصنوعی روستای ده خلیفه خیرآباد گچساران به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار، نماینده مردم گچساران و باشت و مدیران استانی و شهرستانی، چمن مصنوعی روستای ده خلیفه خیرآباد گچساران افتتاح شد.

به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار، نماینده مردم گچساران و مدیران استانی و شهرستانی در بدو ورود به گچساران برای افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی گچساران به مقام والای شهید روستای ده خلیفه خیرآباد از توابع این شهرستان ادای احترام کردند.

مسئولان استان و شهرستانی با حضور در گلزار شهدای روستای ده خلیفه خیرآباد و با قرائت فاتحه و نثار شاخه‌های گل با آرمان‌های شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
در این آیین استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهیدان رجایی و باهنر الگوی خدمت رسانی و ایثار  هستند و همه باید در این مسیر که اولویتی مهم برای مسئولان است،
حسین کلانتری با بیان اینکه این خدمات نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: علی رغم تمامی تلاش‌ها و هجمه‌های وارده از سوی دشمنان خوشبختانه دولت در تمامی بخش‌ها در حوزه‌های مختلف آب، جهاد کشاورزی، راه عمران شهری و روستایی به عنوان یک کارگاه سازندگی در  حال فعالیت است و بی‌انصافی است که اقدامات کار نماینده شهرستان در تامین اعتبارات  را نادیده گرفت.

*بهره‌برداری از پروژه‌های مخابراتی گچساران با اعتبارات ۱۰۰ میلیاردی*
در این آیین مدیرعامل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد  اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت ۱۴ پروژه با اعتباری به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال در گچساران  به بهره‌برداری رسید.
سید محمد هادی امیری ابراز کرد: این میزان اعتبار ۶۶ میلیارد ریال از محل بخش خصوصی و ۳۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی تامین شده است.
وی گفت: راه اندازی اینترنت ۴g در روستاهای خیرآباد ناصر، پادوک و روستای دیل با اعتباری به میزان ۲۶میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
امیری بیان کرد: همچنین توسعه پهنای باند و افزایش ظرفیت اینترنت خانگی روستای دیل به ظرفیت یک هزار شماره با اعتباری بیش از ۲ میلیارد ریال، توسعه و پهنای باند و راه اندازی اینترنت خانگی در روستای کمال با اعتباری به میزان یک میلیارد ریال از پروژه های افتتاحیه این شهرستان است.
امیری عنوان کرد: توسعه پهنای باند و افزایش ظرفیت اینترنت خانگی روستای خیرآباد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال، توسعه پهنای باند و افزایش ظرفیت اینترنت خانگی روستای پادوک با ا اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

*کلنگ طرح گاوداری شیری ۵۰ راسی با اعتبار ۲۴ میلیاردی در روستای اسلام آباد لیشتر گچساران به زمین زده شد*
در این آیین رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این طرح با اعتبار اولیه به مبلغ ۲۴ میلیارد ریال کلنگ احداث آن به زمین زده شد، گفت: با بهره‌برداری از این طرح زمینه اشتغال هشت نفر را در این شهرستان فراهم می‌کند.
الیاس تاج الدینی با بیان اینکه در حال حاضر نیاز استان و شهرستان به تولید شیر است، گفت: در حال حاضر طرح‌هایی در حوزه‌های مختلف  از جمله گلخانه،شیلات، طیور، دام و سایر زیرشاخه ها در حال فعالیت است.

الیاس تاج الدینی گفت: به مناسبت هفته دولت در سطح استان  ۴۰طرح اشتغالزایی در حوزه کشاورزی استان در حال افتتاح و کلنگ‌زنی است.

*افتتاح و کلنگ‌زنی ۸ پروژه عمرانی شهرداری دوگنبدان در هفته دولت*
در این آیین شهردار دوگنبدان گفت: همزمان با هفته دولت هشت پروژه از پروژه های شهرداری دوگنبدان با اعتباری به میزان ۳۱۴ میلیارد ریال به بهره برداری و کلنگ زنی شد.
در این آیین شهردار دوگنبدان با بیان اینکه هشت پروژه عمران شهری به نمایندگی از ۱۴ پروژه شهری  به ارزش ریالی۳۱۴ میلیارد ریال به بهره برداری و کلنگ زنی شدند، اظهار کرد: از مجموع این تعداد پنج پروژه افتتاح و ۳ پروژه کلنگ‌زنی شد.
مسعود ظفری با اشاره به اعتبارات  تخصیص داده شده برای پروژه‌ها گفت: از مجموع ۳۱۴ میلیارد ریال،مبلغ ۸۴میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی استانی و  ۲۳۰میلیارد ریال از درآمد داخلی شهرداری تامین اعتبار شدند.

وی به پروژه‌های افتتاحیه شهرداری دوگنبدان اشاره کرد و افزود: افتتاح فاز اول بلوار اندیشه به طول  ۲/۲ کیلومتر و  عرض۲۶ متر مربع با اعتباری به میزان ۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
شهردار دوگنبدان خاطرنشان کرد: کاهش ترافیک بلوار ولی عصر، ایجاد دسترسی پلاک‌های مسکونی ضلع جنوبی کوی کارکنان دولت،  ایجاد رضایت شهروندان و بهبود وضعیت معبر و ارزش افزوده پلاک های مسکونی و توسعه شبکه کمربندی شهری از اهداف اجرایی این طرح است.

کلیک کنید  جذب اعتبارات پروژه های عمرانی مصوب سفر در دستور کار است

وی در ادامه به  افتتاح مرکز مانیتورینگ دوربین‌های مداربسته و پایش تصویری شهر دوگنبدان اشاره کرد و گفت:   فاز اول این طرح با اعتباری به میزان ۳۲ میلیارد ریال  از محل اعتبارات عمرانی استانی به بهره برداری رسید.

ظفری ابراز کرد: در این طرح جانمایی ۱۴ دوربین در هفت نقطه در سطح شهر  در ۱۱ کیلومتر در قالب دوربین های سرعت سنج و کنترلی نظارتی صورت گرفته است.

شهردار دوگنبدان با بیان اینکه  آغاز عملیات اجرایی فاز دوم مرکز مانیتورینگ با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی اجرایی می‌شود،  اذعان کرد: کنترل ترافیک،کاهش خطر تصادف، بهبود عبور و مرور و جلوگیری از حرکات مارپیچ رانندگان، ثبت تخلفات جاده ای و کنترل بر روان بودن ترافیک شهری و بین شهری و  موارد امنیتی، ثبت پلاک اتومبیل ها  از اهداف این طرح است.

وی در ادامه به افتتاح بلوار آفتابگردان به طول یک کیلومتر اشاره کرد و افزود:  مبلغ ۱۷ میلیارد ریال که از این میزان ۱۳ میلیارد از محل درآمد داخلی شهرداری و چهار میلیارد ریال تامین قیر رایگان بوده است.

ظفری اذعان کرد: ایجاد دسترسی ضلع جنوبی کوی کارکنان دولت به مرکز شهر، خروج پلاکهای مسکونی تپه آفتابگردان از بن بست ارتباطی، بهبود وضعیت عبور و مرور در حمل و نقل شهری و ایجاد پیاده راه و سواره راه ایمن و مناسب از اهداف اجرایی این طرح بوده است.
شهردار دوگنبدان به افتتاح  پارک محله‌ای کوی هدایت  اشاره و اظهار کرد:  مساحت  این طرح ۳هزار متر مربع و با اعتباری به مبلغ ۳ میلیارد ریال که یک میلیارد ریال از محل درآمد داخلی شهرداری و ۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی استانی  امروز به بهره‌برداری رسید.
ظفری در ادامه به  افتتاح  بلوار فردوسی به طول ۳/۲ کیلومتر و عرض  ۴۵ متر مربع اشاره کرد و گفت:  این پروژه با اعتباری به میزان ۶۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: در این طرح  ۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی (یک میلیارد ریال تامین قیر اهدایی توسط نماینده ) و ۳میلیارد اعتبارات عمرانی استانی تامین اعتبار شده است.

ظفری بیان کرد:ایجاد فضای پیاده روی ،ایجاد فضای مطلوب و کیفیت محیط شهری،توسعه شبکه ارتباطی جمع و پخش کننده و بستر مناسب جهت ورزش و سلامت خانواده‌ها از اهداف این طرح است.

ظفری در ادامه به پروژه‌هایی که به مناسبت هفته دولت کلنگ زنی شده اشاره کرد و گفت:  کلنگ زنی بلوار شهید جلیل پور  به طول  ۲/۷ کیلومتر و  عرض  ۴۵متر با اعتباری به میزان  ۶۷/۵میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
شهردار دوگنبدان با بیان اینکه محل تامین  اعتبارات از درآمد داخلی شهرداری است، عنوان کرد:کاهش بار ترافیک چهار راه نماز، توزیع بار ترافیکی و کاهش خطر تصادف، بهبود عبور و مرور، ایجاد بستر توسعه مدیریت شهری و کاهش زمان امداد رسانی در مواقع بحران از جمله اهداف این طرح خواهد بود.
وی در ادامه به کلنگ زنی بازارچه کوی سادات  اشاره کرد و گفت:  احداث ۴۲ واحد تجاری محله ای با اعتباری به مبلغ ۲ میلیارد ریال  از دیگر پروژه‌های کلنگ‌زنی بود.
شهردار دوگنبدان با اشاره به اینکه  محل اعتبار این پروژه از محل درآمد داخلی است، ابراز کرد: خدمات رسانی بهتر به کوی سادات و اسلام آباد، ایجاد رقابت در توزیع کالاهای اساسی، تشویق ساکنین به تولید صنایع دستی، ایجاد اشتغال و ایجاد محیط مطلوب و کاهش میزان بناهای ناکارآمد و آسیب پذیر از اهداف اجرایی این طرح در محله سادات دوگنبدان است.

ظفری به کلنگ‌زنی فاز دوم بلوار اندیشه اشاره و خاطرنشان کرد: فاز ۲ بلوار اندیشه به  طول  ۲ کیلومتر و  عرض  ۲۴ متر است، افزود:  این پروژه با اعتباری به میزان ۵۰  میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.
ظفری  با بیان اینکه محل تامین  این پروژه از درآمد داخلی است، خاطرنشان کرد:  توزیع بار ترافیکی،کاهش بار ترافیکی بلوار ولیعصر (عج)، تقویت بهسازی و نوسازی بافت ناکارآمد، کاهش خطر تصادف و  اتصال کوی کارکنان به بافت فرسوده از اهداف این طرح است
افتتاح جاده گچساران- آبریگون گچساران به طول پنج کیلومتر / کلنگ‌زنی و افتتاح ۲۷۹ میلیارد ریال پروژه راه و شهرسازی
رئیس راه و شهرسازی گچساران گفت: جاده گچساران- آبریگون گچساران به طول پنج کیلومتر با اعتباری به مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

کلیک کنید  لزوم توجه بیشتر به پرستاران در طرح تحول سلامت/آموزش پرستاری باید در دانشگاه انجام شود

*افتتاح جاده گچساران-  آبریگون گچساران به طول پنج کیلومتر*
رئیس اداره راه و شهرسازی در آیین افتتاح پروژه‌های راه و شهرسازی این شهرستان ظهار کرد: همزمان به مناسبت هفته دولت، احداث راه اصلی چهار بیشه، امامزاده جعفر گچساران ، چرام (آبریگون)  با اعتباری به مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال افتتاح  و به بهره‌برداری رسید.
اسماعیل احمدی ابراز کرد: این جاده به متراژ پنج کیلومتر ایمنی سازی و به بهره‌برداری رسید.
وی با بیان اینکه ۲۷۹ میلیارد ریال پروژه به مناسبت هفته دولت  کلنگ زنی و افتتاح شد، افزود: بهسازی و آسفالت راه های روستایی گچساران از جمله سرآبننیز پاکوه، بی بی کریمه دیل، آب گندی، پشه کان به شاهزاده محمد، آب توت به پادوک با اعتباری به مبلغ ۴۲ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
احمدی ابراز کرد: پروژه پل ارتباطی محله لبنان به سادات با اعتباری به مبلغ هشت میلیارد ریال، پروژه احداث کتابخانه رادک به مبلغ ۶ میلیارد ریال و پروژه احداث پایگاه سلامت محله رادک به مبلغ ۳ میلیارد ریال افتتاح شد.

گفتنی است:

آیین افتتاح و کلنگ زنی ۵۲ طرح عمرانی و اقتصادی در گچساران حاشیه هم داشت:
* آغاز افتتاحیه با غبارروبی و اهداء شاخه گل و قرائت فاتحه بر مزار شهید سرافراز بیت الله ویسی از روستای ده خلیفه خیرآباد انجام شد.
* اما اولین حاشیه این آیین زمانی آغاز شد که در افتتاح سالن ورزشی  چند منظوره  روستای اسلام آباد لیشتر هیچ کدام از مسئولان اداره ورزش استان و شهرستان حضور نداشتند و همچنین هیچ گونه مقدماتی هم برای آیین افتتاح سالن ورزشی چند منظوره از طرف مسئولان ورزشی استان و شهرستان صورت نگرفت بود.
البته گفته شد: سید محمد تقی علوی مدیرکل ورزش و جوانان بعداز مراسم افتتاحیه حاضر شد.

* اما یکی از نکات بارز این آیین بود که بیشترین افتتاح و کلنگ زنی مربوط به روستای اسلام آباد لیشتر جای که زادگاه غلامرضا پاکدل مدیرعامل سابق شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و کاندیدا احتمالی جبهه اصولگرایان گچساران  و یکی از منتقدین سرسخت تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت بود بقولی تاجگردون در زادگاه پاکدل جولان داده است.
* بنر تقدیر و تشکر از استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در جایگاه افتتاحیه بلوار آفتابگردان  توسط نیروی های شهرداری جمع آوری شده بود البته پیگیری های که پایگاه خبری کبنا نیوز در این خصوص انجام داد اینست که ظاهرا استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرده است که هیچ گونه بنر (تقدیر و تشکر از استاندار) در آیین افتتاحیه و کلنگ زنی هفته دولت در جایگاه ها نصب نشود.
البته نکته ای که قابل تامل است که چرا فقط یه بنر (تقدیر و تشکر از استاندار و تاج گردون) آنهم توسط شهرداری جمع آوری شد.

* یکی از حاشیه های این  آیین در افتتاح جاده گچساران به آبریگون اتفاق افتاد این بود که مدیرکل راه و شهرسازی استان در این افتتاحیه غایب بود آخرین پیگیری ها ما به اینجا ختم شد که نژاد صفویان بعلت دندان درد شدید نتوانسته است در آیین افتتاحیه حضور پیدا کند
اما آیین افتتاح و گلنگ زنی در گچساران نکته جالبی هم داشت:
این اتفاق جالب در آیین افتتاح جاده گچساران به آبریگون صورت گرفت:
مهندس هوشنگ روئین تن پیمانکار صاحب نام و نیکوکار پرآوازه استان کهگیلویه و بویراحمد در هنگام افتتاح جاده گچساران به آبریگون اظهار داشت: من تمام تلاش ام را بکار گرفتم تا این پروژه بزرگ به بهره برداری برسد.
روئین تن افزود: این در حالی است که من بخش اعظمی از مطالبات خود را تاکنون دریافت نکرده ام .
وی عنوان کرد: من با توجه به مطالبات زیادی که از اداره راه داشتم و در این خصوص هم متضرر شدم اما بخاطر عشق و خدمت به مردم و احترام به تاجگردون نماینده محبوب و سختکوش مردم شهرستان های گچساران و باشت این پروژه  که یکی از استاندارترین جاده ها کشور  و….می باشد را به اتمام رساندم.
در ادامه حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه آقای روئین تن پیمانکار جاده گچساران به آبریگون تمام نکات فنی پروژه را به خوبی اجراء کرده است و همچنین بخاطر عشق به مردم و انسانیت باید مورد تشویق و قدردانی قرار بگیرد.

منبع کبنا

برچسب ها :

ناموجود

همسو و مرتبط

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code