دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳

با هدف پیروی از فرمان ملت وارد عرصه انتخابات شدم

رئیس دولت‌های نهم و دهم خواست اقشار مختلف مردم از سراسر کشور، به ویژه به صورت حضوری را دلیل حضور خود در عرصه انتخابات دانست و گفت: بنده این درخواست ها را فرمان ملت دانسته و با افتخار از آن پیروی کردم.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 110913
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۸:۵۰

کرونا :

با هدف پیروی از فرمان ملت وارد عرصه انتخابات شدم

به گزارش خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور دولت های نهم و دهم بعد از ثبت نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جایگاه برگزاری نشست خبری در جمع خبرنگاران، صحبت های خود را با نام خدای بهار مهربانی و آزادی آغاز کرد و گفت: امروز آمده ام تا بار دیگر به ملت بزرگ ایران سلام کنم. حضور در عرصه انتخابات در زمان حاضر برای اینجانب از جهات مختلف حائز تأملات جدی بوده است. تجربیات طولانی مدیریتی از پایین ترین سطوح اجرایی تا ریاست جمهوری علاوه بر آنکه مانع از بروز رخوت و قبول مسئولیت دوباره است، سختی های ناشی از پذیرش مجدد مسئولیت برای حل مشکلات کشور را به عینه در ذهنم مجسم ساخته است.

رئیس جمهور دولت های نهم و دهم در ادامه تصریح کرد: مشکلات کشور در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نیز امنیتی از نقطه نظر کمی و کیفی به مراتب فراتر از سال ۹۲ است و علی القاعده آشنایی عمیق با حجم و تنوع مشکلات داخلی و مسأله ثبات در شرایط سیاسی و امنیتی منطقه ای و بین المللی به انصراف از پذیرش مسئولیت دعوت می کند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر شناخت عمیق از منابع وسیع و بزرگ انسانی و طبیعی و ظرفیت های فوق العاده و کم نظیر سیاسی، فرهنگی و تمدنی ایران برای هر ایرانی آشنا و آگاه در جهت ورود و مشارکت برای پذیرش مسئولیت های بزرگ تر از صمیم جان برانگیزاننده است. مقایسه وضعیت جاری کشور با جایگاه شایسته مورد انتظار برای نام فرزانه و ملت دردانه ایران به دلیل اختلاف پتانسیل بالا به نحوی انقلابی، شورآفرین است.

خبرنگاران در راستای اهداف جامعه و مردم فعالیت کنند
دنبال کنید

احمدی نژاد همچنین بیان کرد: در این میان البته مشاهده اوضاع اقتصادی و معیشتی اکثریت قاطع مردم که رنج گذران زندگی را تا عمق استخوانشان نفوذ داده و عزت و امنیت و حیثیت میلیون ها نفر را در مخاطره جدی قرار داده است، تاب تحمل را از هر انسان مسئول سلب کرده و عمق جان هر فرد آگاهی را متأثر و نگران می کند.

به گزارش خانه ملت، رئیس جمهور دولت‌های نهم و دهم که پیش از این برای حضور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شده بود، اضافه کرد: اینجانب که همواره در ارتباط وسیع با اقشار مختلف مردم بوده ام دردمندانه تر وضعیت زندگی آینده بسیاری از آنان را با نگرانی شدید دنبال می کنم. در این شرایط حتی آنهایی که از توانمندی اقتصادی نسبی برخوردارند از شرایط حاضر ناراضی بوده و مایل به تحقق شرایط بهتر برای زدودن رنج فقر از سیمای هموطنان خود هستند.

وی ادامه داد: با این همه آگاهی از تفاوت بین شرایط موجود و وضعیت مطلوب و مسئولیت و انگیزه ای که برای تغییر و بهبود اوضاع در خود احساس می کنم در موازنه با آگاهی عمیق از سنگینی مشکلات و مسائل گوناگون کشور قرار دارد.

احمدی نژاد همچنین تصریح کرد: در این ارتباط اما اینجانب اطمینان دارم که همه مسائل کشور با استفاده حداکثری از ظرفیت های ملی، مبنا قرار دادن رأی و نظر عموم مردم، همدلی و همکاری جمعی، بهره گیری شایسته از دیدگاه ها و تجربیات استادان صاحبنظر و متخصصان کارآمد و در پرتو همزیستی مسالمت آمیز و تعامل سازنده با جهان و اولویت دادن به توسعه مناسبات به ویژه اقتصادی در عرصه بین المللی حل شدنی است.

بیشترین الگوی انتقال بیماری HIV در کهگیلویه و بویراحمد مربوط به اعتیاد تزریقی است
دنبال کنید

رئیس دولت نهم و دهم که مشخص نیست در این دوره صلاحیت وی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان احراز شود، افزود: رجای واثق دارم که می توان دوره جدید و شکوهمندی را بر مبنای خردورزی، وحدت و همکاری و تلاش جدی برای سازندگی و پیشرفت کشور و بهروزی ملت رقم زد.

احمدی نژاد ادامه داد: آنچه امروز عزم اینجانب را برای حضور در عرصه انتخابات جذب کرد خواست اقشار مختلف مردم شریف از سراسر کشور است که به روش های مختلف از جمله به طور حضوری ضمن اظهار لطف و محبت مصرانه از خادم خود خواسته اند که به این عرصه ورود کند. بنده این درخواست ها را فرمان ملت دانسته و با افتخار از آن پیروی کردم.

وی افزود: همچنان که پیشتر تأکید کرده ام، مهم ترین انگیزه، هدف و برنامه کاری بنده، تمرکز بر حل مشکلات معیشتی مردم از طریق سامان بخشیدن به وضعیت اقتصادی کشور، ارتقا و بهبود فضای کسب و کار، پایان بخشیدن به رانت و انحصار، محدود ساختن دخالت های بی رویه دولت، رفع موانع و گشایش هرچه بیشتر برای فعالان اقتصادی و کارآفرینان و بسترسازی برای توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی خواهد بود.

احمدی نژاد در پایان سخنان خود در جمع خبرنگاران تصریح کرد: اعتقاد راسخ دارم که مبارزه جامع با مظاهر فقر و تنگدستی و ارتقای سطح درآمدها و شاخص های رفاه و برخورداری از طریق تولید حداکثری ثروت از نظر هدفگذاری و برنامه ریزی، شالوده اساسی برای ریل گذاری دیگر برنامه ها در توسعه همه جانبه کشور و تأمین منافع و تضمین مصالح ملی، منطقه ای و بین المللی خواهد بود./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi