شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

مالکی: جهش تولید با ورود سرمایه گذاران داخلی ممکن است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه قوه مقننه با تصویب قوانین کارآمد می‌تواند اقتصاد کشور را مردمی کند، گفت: مشارکت مردم در تولید و رونق اقتصاد کار مشکلی نیست به شرطی که دولت پای کار بیاد و شرایط را در این حوزه برای حضور آحاد جامعه مهیا کند.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 108633
تاریخ انتشار : جمعه ۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۹

کرونا :

مالکی: جهش تولید با ورود سرمایه گذاران داخلی ممکن است

فداحسین مالکی در گفت وگو خبرنگار کرونا به نقل از خانه ملت، گفت: در یک دهه اخیر مقام معظم رهبری با توجه به شرایط عمومی کشور نامگذاری سال‌ها را پیرامون مباحث اقتصادی تعیین کرده و این مسئله بر اهمیت بهبود موضوعات اقتصادی و معیشت مردم تاکید دارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی شعار سال ۱۴۰۳،«جهش تولید با مشارکت مردم» را در ادامه نامگذاری سال‌های گذشته دانست و افزود: مردمی بودن اقتصاد اولویت نخست کشور است؛ اگر نتوانیم مردم را وارد پروژه های اقتصادی کنیم و آنها را در این مهم دخیل نماییم  بی تردید تحول اساسی ایجاد نخواهد شد.

مالکی با بیان اینکه اقتصاد کشور بر پایه سه مولفه اصلی و اساسی می‌تواند مردمی باشد، اظهار داشت: براساس قانون اساسی اقتصاد کشور برمبنای سه اصل اقتصاد دولتی، تعاونی و خصوصی اداره می‌شود، در کشور که باید بین این سه مولفه حلقه اشتراکی وجود داشته باشد تا شاهد رونق آنها باشیم. با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور موجود است مردمی شدن با مشارکت سرمایه گذاران اقتصادی ممکن خواهد بود.

وی در ادامه با تاکید بر تشکیل فراکسیون استان‌های مرزی در مجلس یازدهم، تصریح کرد: با تشکیل فراکسیون یاد شده ۱۶ استان کشور می‌توانند به واسطه تجارت با سایر کشورها در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور گام بلندی بردارند؛ تشکیل این فراکسیون مسیری برای تقویت اقتصاد مردمی استان‌های مرزی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه قوه مقننه با تصویب قوانین کارآمد می‌تواند اقتصاد کشور را مردمی کند، تصریح کرد: مشارکت مردم در تولید و رونق اقتصاد کار مشکلی نیست به شرطی که دولت پای کار بیاد و شرایط را در این حوزه برای حضور آحاد جامعه مهیا کند.

پیگیری تامین 250 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل محور شهرک_ رزینی _ فارسبان
دنبال کنید

نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید به حضور مافیا در رشته های مختلف اقتصادی که منجر به عقب گرد در این حوزه شده است، یادآور شد: چنبره دولت بر روی بخش خصوصی منجر شده تا حضور مافیا در اقتصاد پررنگ شود، شرکت‌های خصوصی بخش عمده آن باید به مردم واگذار گردد.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید اقدامات موثری در حوزه اقتصادی داشته باشند تا مسیر تحقق شعار سال میسر شود، گفت: برای تحقق شعار امسال یعنی مشارکت مردم در تولید و رونق اقتصاد باید اعتماد مردم را جلب کرد؛ طی سال‌های اخیر متاسفانه دولت‌ها با عملکرد ضعیف خود در حوزه اقتصادی نتوانسته اعتماد عمومی را جذب کند از تعاونی‌ها گرفته تا بانک‌ها  باید در سمت و سوی مردمی شدن قرار بگیرند و نامگذاری امسال را از قالب شعار درآورده و آن را در چارچوب عمل نشان دهند.

مالکی با بیان اینکه بانک‌ها امروز با سرمایه مردم کار می‌کنند و باید مردمی باشند، افزود: باید ۵۰ درصد بانک ها در اختیار مردم باشد متاسفانه هر دولتی که پای کار می‌آید با این مسئله مشکل دارد و در توجیه این مسئله می‌گویند چگونه ۴۰ الی ۵۰ درصد بانک‌ها را به مردم واگذار کنیم و یا گاهی با بهانه‌های متفاوت از واگذاری سهام  پتروشیمی به مردم امتناع می‌کنند، در کل باید بگوییم دولت‌ها از واگذاری اقتصاد به مردم ممانعت می کنند و این مسئله با شعار امسال همخوانی ندارد،بی تردید برای تحقق آن باید از تمام بروکراسی های اداری عبور کنیم و اقتصاد را به مردم بسپاریم./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi