دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

سوابق منتخبان مجلس دوازدهم را بشناسیم/ 145 منتخب را نمایندگان ادوار تشکیل می دهند

نامزدهای مجلس دوازدهم که توانستند در مرحله نخست اکثریت آراء را کسب کنند و به عنوان منتخب تلقی می شوند با سابقه های مختلف در حوزه های متفاوت هستند و آنچه در این میان قابل تامل است اینکه ۱۴۵ منتخب را نمایندگان ادوار مجلس شامل می شوند.

اختصاصی کرونا

کد خبر : 108502
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹

کرونا :

سوابق منتخبان مجلس دوازدهم را بشناسیم/ 145 منتخب را نمایندگان ادوار تشکیل می دهند

کرونا به نقل از خانه ملت– سرویس سیاسی: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برای تعیین نمایندگان دوازدهمین دوره مجلس برگزار و با پایان شمارش آرا و تعیین تکلیف نامزدهای انتخاباتی، ترکیب مجلس دوازدهم نیز بیش از پیش نمایان تر شد. براساس نتایج اعلام شده ستاد انتخابات کشور، مجموع آرای اخذ شده در انتخابات ۲۴٬۸۶۱٬۵۴۲ رأی بود که مشارکت ۴۰٫۶٪ را ثبت نمود.

از بین ۲۹۰ کرسی، تکلیف ۲۴۵ کرسی در دور نخست مشخص شد. جناح اصول‌گرایان با چهار فهرست انتخاباتی در این انتخابات شرکت داشتند و بر اساس نتایج بیشترین سهم کرسی‌ها را به خود اختصاص دادند البته منتخبان اصلاح طلب و دارای هویت مستقل نیز تعداد کرسی های بیشتر از دوره قبل را به خود اختصاص دادند، ۵ کرسی نیز به اقلیت‌های دینی اختصاص یافت.

گفتنی است؛ تکلیف ۴۵ کرسی باقی‌مانده از ۲۱ حوزه انتخابیه در دور دوم تعیین خواهد شد لذا شاهد رقابت ۹۰ نامزد انتخابات دوره دوازدهم مجلس در مرحله دوم خواهیم بود. بیشترین کرسی که تعیین تکلیف آن به مرحله دوم موکول شده در این انتخابات، مربوط به حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس است که در آن ۳۲ نامزد برای کسب ۱۶ کرسی به رقابت خواهند پرداخت.

 طبق اعلام سخنگوی شورای نگهبان ۲۷۵ نماینده مجلس یازدهم برای انتخابات دوره دوازدهم مجلس ثبت نام کرده بودند که از این میان ۲۷ نماینده صلاحیت‌شان تأیید نشد اما نتایج این دور از انتخابات نکته قابل تامل دیگری نیز داشت؛ بر اساس نتایج انتخابات و تکلیف ۲۴۵ کرسی مشخص شده، ۱۴۵ نماینده ادوار در این دوره مجلس حضور خواهند داشت و تا این لحظه ۱۰۰ نماینده جدید برای نخستین بار به پارلمان راه پیدا کردند.

نمایندگان ادوار مجلس دوازدهم را نمایندگانی از مجلس اول، سوم، چهارم، پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم و یازدهم شامل می شود و تعداد قابل توجهی از این نمایندگان سابقه حضور در ادوار مختلف را داشته اند که به شرح زیر است:

 

ردیف

استان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

سوابق

۱

آذربایجان شرقی

تبریز

مسعود پزشکیان

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

۲

آذربایجان شرقی

تبریز

روح الله متفکر آزاد

نماینده دوره یازدهم

۳

آذربایجان شرقی

اهر هریس

بیت الله عبدالهی

نماینده دوره دهم

۴

آذربایجان شرقی

بستان آباد

غلامرضا نوری قزلجه

نماینده دوره های نهم، یازدهم

۵

آذربایجان شرقی

بناب

محمد باقری

نماینده دوره های نهم، یازدهم

۶

آذربایجان شرقی

سراب

مجید نصیرپور

نماینده دوره هشتم

۷

آذربایجان شرقی

کلیبر و خداآفرین

بهنام رضوانی

فعال جهادی

۸

آذربایجان شرقی

مراغه و عجب‌شیر

سیدفرید موسوی

نماینده دوره دهم

۹

آذربایجان شرقی

مرند و جلفا

عزت الله حبیب زاده

فعال اقتصادی

۱۰

آذربایجان شرقی

ملکان

زهرا خدادادی

مدیر بودجه شرکت نفت

۱۱

آذربایجان شرقی

میانه

مریم عبدالهی

مدرس دانشگاه

۱۲

آذربایجان شرقی

هشترود و چاراویماق

فرامرز شاهسواری

کاردار ایران در بغداد

۱۳

آذربایجان شرقی

ورزقان

رضا علیزاده

نماینده دوره های هشتم، دهم

۱۴

آذربایجان غربی

ارومیه

سید سلمان ذاکر

نماینده دوره های هشتم، یازدهم

۱۵

آذربایجان غربی

ارومیه

حاکم ممکان

حقوقدان

۱۶

آذربایجان غربی

ارومیه

شهین جهانگیری

حقوقدان

۱۷

آذربایجان غربی

بوکان

محمدقسیم عثمانی

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم

۱۸

آذربایجان غربی

سردشت و پیرانشهر

کمال حسین پور

نماینده دوره یازدهم

۱۹

آذربایجان غربی

خوی و چایپاره

عادل نجف زاده

نماینده دوره یازدهم

۲۰

آذربایجان غربی

سلماس

یعقوب رضازاده

نماینده دوره یازدهم

۲۱

آذربایجان غربی

ماکو

عمر علیپور اقدم

فرهنگی بازنشسته

۲۲

آذربایجان غربی

مهاباد

سلام ستوده

مجری صدا و سیما مهاباد

۲۳

آذربایجان غربی

میاندوآب

علی احمدی

کارشناس اقتصادی

۲۴

آذربایجان غربی

شاهین دژ و تکاب

محمد میرزایی

عضو هیات مدیره منطقه آزاد ماکو

۲۵

آذربایجان غربی

نقده و اشنویه

عبدالکریم حسین زاده

نماینده دوره های نهم، دهم

۲۶

اردبیل

اردبیل، نیر، نمین و سرعین

علی نیکزاد ثمرین

نماینده دوره یازدهم

۲۷

اردبیل

اردبیل، نیر، نمین و سرعین

صدیف بدری

نماینده دوره های دهم، یازدهم

۲۸

اردبیل

اردبیل، نیر، نمین و سرعین

احد بیوته

فعال فرهنگی و هنری

۲۹

اردبیل

خلخال و کوثر

وحید کنعانی

مدیر فرهنگی و فعال سیاسی

۳۰

اردبیل

گرمی

محمد خوش سیما

فعال اجتماعی و سیاسی

۳۱

اردبیل

مشکین شهر

بابک رضازاده

مدیر حوزه بهداشت و درمان اردبیل

۳۲

اصفهان

اصفهان

مهدی طغیانی

نماینده دوره یازدهم

۳۳

اصفهان

اصفهان

امیرحسین بانکی پور

نماینده دوره یازدهم

۳۴

اصفهان

اصفهان

حامد یزدیان

استاد دانشگاه

۳۵

اصفهان

اصفهان

عباس مقتدایی

نماینده دوره های نهم، یازدهم

۳۶

اصفهان

اصفهان

رسول بخشی

استاد دانشگاه

۳۷

اصفهان

اردستان

احمد بخشایش

نماینده دوره نهم

۳۸

اصفهان

شاهشن شهر

حسینعلی حاجی دلیگانی

نماینده دوره های نهم، دهم، یازدهم

۳۹

اصفهان

خمینی شهر

محمدتقی نقدعلی

نماینده دوره یازدهم

۴۰

اصفهان

شهرضا و دهاقان

حبیب قاسمی

شهردار شهرضا

۴۱

اصفهان

فریدن و چادگان

اسماعیل سیاوشی

امام جمعه فریدون شهر

۴۲

اصفهان

فلاورجان

رمضان رحیمی

کارشناس فقه و مبانی اسلامی

۴۳

اصفهان

کاشان

مصطفی معینی

کارشناس سیاسی

۴۴

اصفهان

گلپایگان و خوانسار

سیدمسعود خاتمی

نماینده دوره یازدهم

۴۵

اصفهان

مبارکه

زهرا سعیدی

نماینده دوره دهم

۴۶

اصفهان

نائین شهر

الهام آزاد

نماینده دوره یادزهم

۴۷

اصفهان

نجف آباد و تیران

ابوالفضل ابوترابی

نماینده دوره های نهم، دهم، یازدهم

۴۸

اصفهان

نطنز و بخش قمصر

حسین عبدلی

پزشک

۴۹

البرز

کرج و اشتهارد

علیرضا عباسی

نماینده دوره یازدهم

۵۰

البرز

طالقان و نظرآباد

علی حدادی

نماینده دوره یازدهم

۵۱

ایلام

ایلام

سارا فلاحی

نماینده دوره یازدهم

۵۲

ایلام

ایلام

فریدون همتی

استاندار قزوین و هرمزگان

۵۳

ایلام

دهلران و آبدانان

اسدالله چراغی

معاون درمان بیمارستان اهواز

۵۴

بوشهر

بوشهر

جعفر پورکیگانی

عضو شورای شهر بوشهر

۵۵

بوشهر

دشتس و تنگستان

غلامحسین زارعی

فرماندار دشتستان

۵۶

بوشهر

دشتستان

ابراهیم رضایی

نماینده دوره یازدهم

۵۷

بوشهر

کنگان، دیر، جم و عسلویه

موسی احمدی

نماینده دوره یازدهم

۵۸

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سیدمحمود نبویان

نماینده دوره های نهم و یازدهم

۵۹

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

امیرحسین ثابتی

مجری صدا و سیما

۶۰

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

حمید رسائی

نماینده دوره های هشتم و نهم

۶۱

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

محمدباقر قالیباف

نماینده دوره یازدهم

۶۲

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

رضا تقی پور انوری

نماینده دوره یازدهم

۶۳

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

روح الله ایزد خواه

نماینده دوره یازدهم

۶۴

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مرتضی آقاطهرانی

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

۶۵

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

منوجهر متکی

نماینده دوره های اول و هفتم

۶۶

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

اسماعیل کوثری

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

۶۷

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مهدی کوچک زاده

نماینده دوره های هفتم، هشتم، نهم

۶۸

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سیدعلی یزدی خواه

نماینده دوره یازدهم

۶۹

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

علی خضریان

نماینده دوره یازدهم

۷۰

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مالک شریعتی نیاسر

نماینده دوره یازدهم

۷۱

تهران

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

کامران غضنفری

سیاستمدار

۷۲

تهران

پاکدشت

فرهاد بشیری

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

۷۳

تهران

دماوند و فیروز کوه

شاهرخ رامین

نماینده دوره هشتم

۷۴

تهران

بهارستان و رباط کریم

حسن قشقاوی

نماینده دوره های چهارم و ششم

۷۵

تهران

شهریار، قدس و ملارد

حسین حق وردی

نماینده دوره یازدهم

۷۶

تهران

ورامین، پیشوا و قرچک

مهدی زمانی افشار

رئیس هیات کشتی قرچک

۷۷

چهارمحال و بختیاری

شهرکرد

احمد راستیه

نماینده دوره یازدهم

۷۸

چهارمحال و بختیاری

اردل و فارسان

حمیدرضا عزیزی

نماینده دوره نهم

۷۹

چهارمحال و بختیاری

بروجن

غلامرضا میرزایی

نماینده دوره هفتم

۸۰

چهارمحال و بختیاری

لردگان

سیدروح الله موسوی

فعال جهادی

۸۱

خراسان جنوبی

نهبندان و سربیشه

مصطفی نخعی

نماینده دوره یازدهم

۸۲

خراسان جنوبی

قائنات و زیرکوه

سلمان اسحاقی

نماینده دوره یازدهم

۸۳

خراسان جنوبی

فردوس، طبس و سرایان

محمد نصیری

شهردار طبس

۸۴

خراسان رضوی

مشهد و کلاته

نصرالله پژمانفر

نماینده دوره های نهم، دهم، یازدهم

۸۵

خراسان رضوی

مشهد و کلاته

میثم ظهوریان

مدیر توسعه و تحول آستان قدس

۸۶

خراسان رضوی

مشهد و کلاته

علی اصغر نخعی راد

عضو شورای شهر مشهد

۸۷

خراسان رضوی

تربت جام و تایباد

عثمان سالاری

قاضی دادگستری

۸۸

خراسان رضوی

تربت حیدریه

محسن زنگنه

نماینده دوره یازدهم

۸۹

خراسان رضوی

چناران و طرقبه و شاندیز

حسین امامی راد

مسئول دفتر نماینده

۹۰

خراسان رضوی

خواف و رشتخوار

امیر توکلی رودی

سیاستمدار

۹۱

خراسان رضوی

درگز

حسین محمدزاده

نماینده دوره نهم

۹۲

خراسان رضوی

سبزوار

محمدرضا محسنی ثانی

نماینده دوره های هشتم، نهم

۹۳

خراسان رضوی

سبزوار

بهروزی محبی نجم آبادی

نماینده دوره یازدهم

۹۴

خراسان رضوی

فریمان و سرخس

سید احسان قاضی زاده هاشمی

نماینده دوره های دهم، یازدهم

۹۵

خراسان رضوی

قوچان و فاروج

علی آذری

نماینده دوره یازدهم

۹۶

خراسان رضوی

کاشمر و خلیل آباد

جواد نیک بین

نماینده دوره یازدهم

۹۷

خراسان رضوی

گناباد و بجستان

هادی محمدپور

رئیس آموزش و پرورش گناباد

۹۸

خراسان رضوی

نیشابور و فیروزه

محمد رستمی

مدیر انجمن تولیدکنندگان موتورهای ژنراتور ایران

۹۹

خراسان رضوی

نیشابور و فیروزه

سید یحیی سلیمانی

فرماندار زبرخان

۱۰۰

خراسان شمالی

اسفراین

هادی قوامی

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم

۱۰۱

خراسان شمالی

شیروان

عباس قدرتی

استاد دانشگاه

۱۰۲

خراسان شمالی

بجنورد

سیدمحمد پاکمهر

نماینده دوره یازدهم

۱۰۳

خراسان شمالی

بجنورد

محمدمهدی شهریاری

نماینده دوره هشتم

۱۰۴

خوزستان

اهواز

مجتبی یوسفی

نماینده دوره یازدهم

۱۰۵

خوزستان

اهواز

سیدمحسن موسوی زاده

رئیس آموزش و پرورش باوی

۱۰۶

خوزستان

اهواز

محمد امیر

سیاستمدار

۱۰۷

خوزستان

آبادان

جلیل مختار

نماینده دوره های دهم، یازدهم

۱۰۸

خوزستان

اندیمشک

جهانبخش قلاوند

مدیر کل استانداری خوزستان

۱۰۹

خوزستان

ایذه و باغ ملک

فرشاد ابراهیم پور

معاون آموزش و پرورش

۱۱۰

خوزستان

بندر ماهشهر و امیدیه

امیر حیات مقدم

استاندار خوزستان

۱۱۱

خوزستان

بهبهان و آغاجار

محمد طلا مظلومی

نماینده دوره یازدهم

۱۱۲

خوزستان

خرمشهر

مصطفی مطورزاده

نماینده دوره های پنجم، هفتم، هشتم

۱۱۳

خوزستان

دزفول

عباس پاپی زاده

نماینده دوره نهم، دهم

۱۱۴

خوزستان

دشت آزادگان و هویزه

مجید داغری

عضو شورای شهر

۱۱۵

خوزستان

شادگان

هاشمه خنفری

مدیریت شهری

۱۱۶

خوزستان

شوش و کرخه

محمد کعب عمیر

نماینده دوره یازدهم

۱۱۷

خوزستان

شوشتر و گتوند

سیدمحمد سادات ابراهیمی

نماینده دوره های هشتم، نهم

۱۱۸

خوزستان

مسجد سلیمان و لالی

علی عسگر ظاهری

نماینده دوره دهم

۱۱۹

زنجان

زنجان

مصطفی طاهری

نماینده دوره یازدهم

۱۲۰

زنجان

ابهر و خرمدره

منصور علیمردانی

پزشک

۱۲۱

زنجان

ماهنشان و ایجرود

سیدجمال موسوی

مدیر اداره ورزش ماهنشان

۱۲۲

سمنان

سمنان و مهدی شهر

عباس گلرو

نماینده دوره یازدهم

۱۲۳

سمنان

دامغان

علی اکبر علیزاده برمی

نماینده دوره یازدهم

۱۲۴

سمنان

شاهرود

احمد عجم

استاندار قزوین

۱۲۵

سمنان

گرمسار و آرادان

یاسر عربی

شهردار سابق گرمسار

۱۲۶

سیستان و بلوچستان

زاهدان

حسینعلی شهریاری

نماینده دوره های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم

۱۲۷

سیستان و بلوچستان

زاهدان

فداحسین مالکی

نماینده دوره یازدهم

۱۲۸

سیستان و بلوچستان

ایرانشهر

رحمدل بامیری

فرماندار ویژه چابهار

۱۲۹

سیستان و بلوچستان

چابهار

محمدانور بیجارزهی

فرماندار سراوان

۱۳۰

سیستان و بلوچستان

خاش

علی کرد

نماینده دوره دهم

۱۳۱

سیستان و بلوچستان

زابل و زهک

فرهاد شهرکی

عضو هیات مدیره و استاد دانشگاه

۱۳۲

سیستان و بلوچستان

زابل و زهم

محمد سرگزی

نماینده دوره یازدهم

۱۳۳

سیستان و بلوچستان

سراوان

محمدنور دهانی

مدرس دانشگاه

۱۳۴

فارس

شیراز و زرقان

روح الله نجابت

نماینده دوره یازدهم

۱۳۵

فارس

شیراز و زرقان

جعفر قادری

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

۱۳۶

فارس

آباده

رحیم زارع

نماینده دوره های نهم، دهم، یازدهم

۱۳۷

فارس

نیریز و استهبان

فرهاد طهماسبی

نماینده دوره یازدهم

۱۳۸

فارس

اقلید

مسلم صالحی

نماینده دوره یازدهم

۱۳۹

فارس

جهرم

محمدرضا رضایی کوچی

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

۱۴۰

فارس

داراب و زرین شهر

محمدجواد عسکری

نماینده دوره یازدهم

۱۴۱

فارس

سپیدان

اردوان اکبرپور

استاد دانشگاه

۱۴۲

فارس

سروستان

غلامرضا توکلی

فعال جهادی

۱۴۳

فارس

فسا

حسنعلی محمدی

رئیس شورای شهر فسا

۱۴۴

فارس

فیروز آباد

محمدمهدی فروردین

نماینده دوره یازدهم

۱۴۵

فارس

کازرون

غلامرضا دهقان

نماینده دوره هشتم

۱۴۶

فارس

لارستان

علاءالدین بروجردی

نماینده دوره های ششم، هفتم، هشتم، نهم، دهم

۱۴۷

فارس

لامرد

سید موسی موسوی

پزشک

۱۴۸

فارس

ممسنی

امید نصیبی

فعال جهادی

۱۴۹

قزوین

قزوین

سالار ولایتمدار

فعال جهادی

۱۵۰

قزوین

قزوین

فاطمه محمدبیگی

نماینده دوره یازدهم

۱۵۱

قزوین

بوئین زهرا

روح الله عباس پور

نماینده دوره یازدهم

۱۵۲

قزوین

تاکستان

عباس بیگدلی

فعال سیاسی

۱۵۳

قم

قم

مجتبی ذوالنوری

نماینده دوره های دهم، یازدهم

۱۵۴

قم

قم

محمدمنان رئیسی

عض هیات علمی دانشگاه

۱۵۵

قم

قم

قاسم روانبخش

مشاور استاندار قم

۱۵۶

کردستان

سنندج

سالار مرادی

نماینده دوره دهم

۱۵۷

کردستان

سنندج

محسن فتحی

نماینده دوره یازدهم

۱۵۸

کردستان

بیجار

علیرضا زندیان

نماینده دوره یازدهم

۱۵۹

کردستان

سقز و بانه

محسن بیگلری

نماینده دوره های نهم، دهم

۱۶۰

کردستان

قروه و دهگلان

محمدرسول شیخی زاده

مدیر کمیته امداد کردستان

۱۶۱

کردستان

مریوان

امید کریمیان

نماینده دوره نهم

۱۶۲

کرمان

کرمان و راور

شهباز حسن پور

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

۱۶۳

کرمان

کرمان و راور

مجید دوستعلی

حقوقدان

۱۶۴

کرمان

بافت

یاسر سلیمانی

استاد دانشگاه

۱۶۵

کرمان

بم و ریگان

موسی غضنفرآبادی

نماینده دوره های هفتم، هشتم، نهم، یازدهم

۱۶۶

کرمان

جیرفت و عنبرآباد

بهنام سعیدی

مدیر کل استانداری کرمان

۱۶۷

کرمان

رفسنجان و انار

احمد انارکی

نماینده دوره دهم

۱۶۸

کرمان

زرند و کوهبنان

عبدالحسین همتی

هیات علمی دانشگاه

۱۶۹

کرمان

سیرجان و بردسیر

محمد معتمدی زاده

شهردار هماشهر

۱۷۰

کرمان

شهربابک

غلامرضا نویدی

سرپرست فرماندار

۱۷۱

کرمان

کهنوج و منوجان

منصور شکرالهی

نماینده دوره یازدهم

۱۷۲

کرمانشاه

کرمانشاه

محمد رشیدی

نماینده دوره یازدهم

۱۷۳

کرمانشاه

اسلام آبادباد

مجتبی بخشی پور

نماینده دوره یازدهم

۱۷۴

کرمانشاه

پاوه  جوانرود

رستگار یوسفی

فرماندار سابق جوانرود

۱۷۵

کرمانشاه

سنقر

سیدجواد حسینی کیا

نماینده دوره یازدهم

۱۷۶

کرمانشاه

قصرشیرین

فتح الله حسینی

نماینده دوره نهم

۱۷۷

کرمانشاه

کنگاور و صحنه

وحید احمدی

نماینده دوره سوم، نهم

۱۷۸

کهگیلویه و بویر احمد

بویراحمد و دنا

محمد بهرامی

شهردار یاسوج

۱۷۹

کهگیلویه و بویر احمد

کهگیلویه و بهمئی

سیدمحمد موحد

نماینده دوره های چهارم، پنجم، ششم، هفتم، هشتم، یازدهم

۱۸۰

کهگیلویه و بویر احمد

گچساران و باشت

غلامرضا تاجگردون

نماینده دوره های نهم، دهم

۱۸۱

گلستان

گرگان

رمضانعلی سنگدوینی

نماینده دوره یازدهم

۱۸۲

گلستان

گرگان

عبدالغفور امان زاده

کارشناس سیاسی

۱۸۳

گلستان

رامیان

جمشید قاوم مقام

معاون فرماندار

۱۸۴

گلستان

علی آباد کتول

رحمت الله نوروزی

نماینده دوره های نهم، یازدهم

۱۸۵

گلستان

کردکوی

عبدالجلال ایری

نماینده دوره یازدهم

۱۸۶

گلستان

مینودشت

سید نجیب حسینی

نماینده دوره های ششم، هشتم

۱۸۷

گیلان

رشت و خمام

محمدرضا احمدی

نماینده دوره یازدهم

۱۸۸

گیلان

رشت و خمام

جبار کوچکی نژاد

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم، یازدهم

۱۸۹

گیلان

رشت و خمام

مهدی فلاح

پزشک

۱۹۰

گیلان

آستارا

ولی داداشی

نماینده دوره دهم

۱۹۱

گیلان

آستانه اشرفیه

ابراهیم نجفی

نماینده دوره یازدهم

۱۹۲

گیلان

بندر انزلی

احمد دنیامالی

نماینده دوره یازدهم

۱۹۳

گیلان

رودبار

مهرداد گودرزوند چگینی

نماینده دوره یازدهم

۱۹۴

گیلان

رودسر

محمد علیجانی

معلم

۱۹۵

گیلان

صومعه سرا

سعید رحمت زاده

حقوق دان

۱۹۶

گیلان

طوالش و رضوانشهر

یاسر اسلام دوست

حقوق دان

۱۹۷

گیلان

فومن و شفت

سید کریم معصومی

حقوق دان

۱۹۸

گیلان

لاهیجان و سیاهکل

سلمان زارع

کارشناس حقوق

۱۹۹

گیلان

لنگرود

مهرداد بائوج لاهوتی

نماینده دوره های هشتم، نهم، دهم

۲۰۰

لرستان

الیگودرز

حمیدرضا گودرزی

مشاور وزیر کشور

۲۰۱

لرستان

بروجرد

فاطمه مقصودی

نماینده دوره یازدهم

۲۰۲

لرستان

بروجرد

عباس گودرزی

نماینده دوره های دهم، یازدهم

۲۰۳

لرستان

پلدختر

حمیدرضا کاظمی

نماینده دوره های دهم، یازدهم

۲۰۴

لرستان

دلفان

محمدحسین محمدی

استاد دانشگاه

۲۰۵

لرستان

دورود

روح الله لک علی

مدرس دانشگاه

۲۰۶

لرستان

کوهدشت

علی امامی راد

نماینده دوره های چهارم، ششم، هفتم

۲۰۷

مازندران

ساری

علی بابایی کارنامی

نماینده دوره یازدهم

۲۰۸

مازندران

ساری

عالیه زمانی

پزشک

۲۰۹

مازندران

آمل

رضا حاجی پور

نماینده دوره یازدهم

۲۱۰

مازندران

بابل

حسن حسن نتاج صلحدار

پزشک

۲۱۱

مازندران

بابل

احمد فاطمی

وکیل

۲۱۲

مازندران

بابلسر

علی اصغر باقرزاده

نماینده دوره یازدهم

۲۱۳

مازندران

بهشهر و نکا

غلامرضا شریعتی

نماینده دوره یازدهم

۲۱۴

مازندران

تنکابن

سید شمس الدین حسینی

نماینده دوره یازدهم

۲۱۵

مازندران

نور و محمود آباد

عبدالوحید فیاضی

نماینده دوره دهم

۲۱۶

مازندران

نوشهر و چالوس

کامران پولادی

فرماندار کلاردشت

۲۱۷

مرکزی

اراک، خنداب و کمیجان

سیدمحمد جمالیان

پزشک

۲۱۸

مرکزی

اراک، خنداب و کمیجان

نادرقلی ابراهیمی

رئیس جهاد کشاورزی

۲۱۹

مرکزی

تفرش

ولی الله بیاتی

نماینده دوره یازدهم

۲۲۰

مرکزی

خمین

محمد بیات

رئیس شورای شهر

۲۲۱

مرکزی

ساوه

محمد سبزی

نماینده دوره یازدهم

۲۲۲

مرکزی

شازند

هوشنگ هادیان پور

مدیر جهاد کشاورزی

۲۲۳

مرکزی

محلات و دلیجان

محمد جمالی

مدیر کل منابع طبیعی استان

۲۲۴

هرمزگان

بندر عباس و قشم

فاطمه جراره

رئیس شورای شهر بندعباس

۲۲۵

هرمزگان

بندعباس و قشم

احمد مرادی

نماینده دوره یازدهم

۲۲۶

هرمزگان

بندعباس و قشم

محمد آشوری تازیانی

نماینده دوره های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم

۲۲۷

هرمزگان

بندرلنگه

احمد جباری

نماینده دوره های هشتم، نهم، یازدهم

۲۲۸

هرمزگان

میناب

سید عبدالکریم هاشمی

نماینده دوره نهم

۲۲۹

همدان

همدان

عباس صوفی

شهدار همدان

۲۳۰

همدان

همدان

حمیدرضا حاجی بابایی

نماینده دوره پنجم، ششم، هفتم، هشتم، دهم، یازدهم

۲۳۱

همدان

اسدآباد

اکبر رنجبرزاده

نماینده دوره هشتم، دهم

۲۳۲

همدان

بهار و کبودرآهنگ

فتح الله توسلی

نماینده دوره یازدهم

۲۳۳

همدان

تویسرکان

محمدمهدی مفتح

نماینده دوره های چهارم، پنجم، هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم

۲۳۴

همدان

رزن و درگزین

سید ابوالحسن مصطفوی

کارمند دانشگاه

۲۳۵

همدان

ملایر

احد آزادی خواه

نماینده دوره های دهم، یازدهم

۲۳۶

همدان

نهاوند

علیرضا نثاری

مدیر بنیاد مسکن نهاوند

۲۳۷

یزد

یزد و اشکذر

محمدصالح جوکار

نماینده دوره یازدهم

۲۳۸

یزد

اردکان

مصطفی پور دهقان

شهردار اردکان

۲۳۹

یزد

مهریز و بافق

محمدرضا صباغیان

نماینده دوره های دهم، یازدهم

۲۴۰

یزد

تفت و میبد

سید جلیل میرمحمدی

نماینده دوره یازدهم

۲۴۱

اصفهان

مسیحیان ارمنی شمال ایران

آرا شاوردیان

نماینده دوره یازدهم

۲۴۲

اصفهان

مسیحیان ارمنی جنوب ایران

گغارد منصوریان

سیاستمدار

۲۴۳

تهران

زرتشتیان

بهشید برخوردار

سیاستمدار

۲۴۴

تهران

کلیمیان

همایون سامه یح

نماینده دوره یازدهم

۲۴۵

تهران

مسیحیان آشوری و کلدانی

شارلی اونیه تکیه

نماینده دوره یازدهم

اختصاص چند تن قیر برای آسفالت محورهای مواصلاتی مشکین شهر/ استقرار دستگاه ام آر آی در بیمارستان مشکین شهر
دنبال کنید

شایان ذکر است بر اساس ماده ۹ قانون انتخابات «در انتخابات مجلس فرد منتخب در مرحله اول انتخابات باید حداقل بیست درصد (۲۰%) از کل آرا را کسب نماید و انتخاب در مرحله دوم و همچنین انتخابات میان دوره‌ای با کسب اکثریت نسبی به هر میزان است»، همچنین ماده ۱۰ قانون انتخابات می گوید «چنانچه در مرحله اول برای یک یا چند نفر از داوطلبان حداقل یک پنجم آرا حاصل نگردید، انتخابات دومرحله‌ای خواهد شد، بدین معنی که از بین نامزدهایی که حداقل یک پنجم آرا را در مرحله اول بدست نیاورده‌اند، فقط به تعداد دو برابر نمایندگان مورد نیاز از بین کسانی که بیشترین آرا را در مرحله اول داشته‌اند، در انتخابات مرحله دوم شرکت می‌کنند و در صورتی‌که تعداد نامزدهای باقی‌مانده، کمتر از دوبرابر باشد، تمام آنان در مرحله دوم انتخابات شرکت خواهند نمود».

بنابراین وزارت کشور باید با هماهنگی شورای نگهبان، تاریخی را برای برگزاری مرحله دوم انتخابات تعیین کند. تبصره ۳ ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس صراحت دارد که “وزارت کشور با هماهنگی شورای نگهبان، زمان انجام مرحله دوم انتخابات را ظرف یک‌ماه پس از اعلام نتیجه مرحله اول و تأیید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، تعیین و اعلام خواهد کرد.” 

بر همین اساس وزارت کشور در حال رایزنی با شورای نگهبان برای تعیین مرحله دوم انتخابات است. احمد وحیدی وزیر کشور در این باره گفته است که «مرحله دوم انتخابات اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت برگزار می‌شود. در حال رایزنی با شورای نگهبان هستیم تا با توجه به اینکه ایام کنکور را پیش‌رو داریم، بررسی کنیم تا همزمان با کنکور نباشد. ابتدا مطرح بود که دور دوم انتخابات در ۷ اردیبهشت برگزار شود اما در حال رایزنی با وزارت علوم و شورای نگهبان در این زمینه هستیم».

پیگیری رفع مشکلات چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در نشست با معاون اول رئیس جمهور
دنبال کنید

۹۰ نامزد مرحله دوم انتخابات در مرحله دوم برای تعیین تکلیف ۴۵ کرسی باقی مانده مجلس دوازدهم به رقابت خواهند پرداخت که اسامی آنها به شرح زیر است:

تبریز: جواد عبادی، علیرضا منادی، رضا صدیقی، علیرضا نوین، علی آجودان زاده، علی جعفری آذر، محمدحسین فرهنگی، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، جواد عبادی

شبستر: حسین غیاثی مرادی ، محمود طاهری

میانه: مهدی اسماعیلی، سید مرتضی حسینی

پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز: امیدعلی رعنایی و ابراهیم فهیمی

سمیرم: سید محمد موسوی و رحیم کریمی

لنجان: حسین رجایی ریزی و علی کیانی

کرج و اشتهارد و فردیس: علی شیرین زاد و مصطفی سعیدی

 تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس: احمد نادری، ابراهیم عزیزی، پیمان فلسفی، سمیه رفیعی، ابوالفضل ظهره وند، حسین نجابت، عبدالحسین روح الامینی، محمد سراج، ابوالقاسم جراره، زهره سادات لاجوردی، زینب قیصری، علیرضا سلیمی، زهره طبیب زاده نوری، ریحانه اخلاقی، صالح اسکندری، محمدحسین حسین زاده بحرینی، سیدمرتضی محمودی، حسن خجسته باقرزاده، مهدی عسگری، مجتبی زارعی، بیژن نوباوه وطن، سمیه گل‌پورچمرکوهی، علی اصغر پورمحمدی، علی طهرانی مقدم، سیدنظام الدین موسوی، فاطمه قاسم پور، حسین صمصامی مزرعه آخوند، مجتبی رحماندوست، عطا بهرامی، مهدی شریفیان، سعید آجورلو و غلامحسین رضوانی

بیرجند: علی مولوی حقیقی و سیدحسن هاشمی

مشهد و کلات: احسان عظیمی راد، کاظم معتمدی، حسینعلی اخلاقی امیری، جواد کریمی قدوسی

آبادان: جواد سعدون زاده، سید امیر موسوی، صادق کمائی، سید محمد مولوی

رامهرمز و رامشیر: امیرحسین نظری، ابراهیم متینیان

زنجان: محمد اسماعیلی، نبی‌الله محمدی

خدابنده: سعید رفیعی، احمد بیگدلی

شیراز و زرقان: علیرضا پاک فطرت، سید اسماعیل حسینی، ابراهیم عزیزی، رحمت الله مرزوقی

مرودشت: اسفندیار عبدالهی، سیروس سجادیان

کرمانشاه: جهانبخش امینی، ابراهیمی رحیمی، فضل‌الله رنجبر، عبدالرضا مصری

گنبدکاووس: قرجه طیار، عبدالحکیم آق ارکاکلی

خرم آباد و چگینی: محمدرضا ملکشاهی راد، رضا سپه وند، قدرت الله ایمانی، هادی هاشمی نیا

قائمشهر: مصطفی معلمی، علی کشوری، عمران عباسی کالی، کمال علیپور خنکداری

ملایر:  احمد آریایی نژاد، حسین احمدی

 

به گزارش کرونا به نقل از خانه ملت؛ ترکیب نهایی مجلس دوازدهم بعد از برگزاری مرحله دوم انتخابات مشخص خواهد شد، در بین نامزدهایی که در مرحله دوم قرار است به رقابت بپردازند نیز نمایندگان ادوار گذشته مجلس به چشم می خورند./

پایان پیام

منبع: خانه ملت

نویسنده:

برچسب ها :

ناموجود

همسو با خبر روز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi