شماره : 52082
20 / 5 / 1399 - 18:32

پیام نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویر احمد بعد از برند شدن لبیک یا خامنه ای /عملکرد شما به گوش ما رسیده،تقدیر و تشکر ویژه دارم

پیام نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویر احمد بعد از برند شدن لبیک یا خامنه ایدر فضای مجازی جهان در زیر آمده است؛ بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و تبریک عید ولایت به همه شما مجاهدان حضور انقلابی و موثر در فضای مجازی و مبارزه با رسانه های معاندِ جبهه دشمن که سعی

پیام نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویر احمد بعد از برند شدن لبیک یا خامنه ایدر فضای مجازی جهان در زیر آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و تبریک عید ولایت به همه شما مجاهدان

حضور انقلابی و موثر در فضای مجازی و مبارزه با رسانه های معاندِ جبهه دشمن که سعی میکنند حقایق را تحریف کنند یک ضرورت است .

اخبار عملکرد شما به گوش ما رسیده و در جریان فعالیت های شما قرار گرفتیم لذا این جانب از همه شما که طلایه داران جنگ رسانه ای هستید تقدیر و تشکر ویژه دارم.

آرزو داریم در پیشگاه پروردگار مأجور باشید.

سید نصیر حسینی
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52082 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 18:32:00
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52085
20 / 5 / 1399 - 18:28

برگزاری جلسه مهم سران قوا

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا عصر امروز با حضور رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس برگزار شد. کرونا: بعد از خبرهایی که درباره وعده گشایش اقتصادی و شروع آن از روز دوشنبه از سوی رئیس جمهور مطرح شد جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا عصر امروز (دوشنبه) با حضور سران سه قوه و به

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا عصر امروز با حضور رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس برگزار شد.

کرونا: بعد از خبرهایی که درباره وعده گشایش اقتصادی و شروع آن از روز دوشنبه از سوی رئیس جمهور مطرح شد جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا عصر امروز (دوشنبه) با حضور سران سه قوه و به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد.

در این جلسه علاوه بر حضور حجج اسلام حسن روحانی، سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، محمود واعظی، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه، جعفر منتظری دادستان کل کشور حضور داشتند.

همچنین در این جلسه وزیر نفت، وزیر کشور، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز حاضر بودند.

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52085 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 18:28:43
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52079
20 / 5 / 1399 - 18:08

حمید خرم دل؛

پیام تشکر فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد / امروز نیز طنین دلنشین شما با عنوان لبیک یا خامنه ای عطر آگین شد

پیام تشکر فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد بمناسبت موفقیت و نقش پر رنگ سازمان فضای مجازی بسیج استان در جهانی کردن کمپین لبیک یا خامنه ای: 🌷بسم الله الرحمن الرحیم🌷 🔸️امروز در حالیکه دشمن جبهه ای به گستردگی تمام حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، روانی، امنیتی و دفاعی با انقلاب اسلامی را باز

پیام تشکر فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد بمناسبت موفقیت و نقش پر رنگ سازمان فضای مجازی بسیج استان در جهانی کردن کمپین لبیک یا خامنه ای:

🌷بسم الله الرحمن الرحیم🌷

🔸️امروز در حالیکه دشمن جبهه ای به گستردگی تمام حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، روانی، امنیتی و دفاعی با انقلاب اسلامی را باز کرده و از هیچ شرارت، فتنه و دسیسه ای فرو گذار نمی کند ان شاالله مجاهدت خاموش شما عزیزان فعال در فضای مجازی برای مقابله با جنگ تمام عیار دشمن مورد قبول الهی قرار گیرد

🔸️روزی در دفاع مقدس عشایر و فرزندان این استان نامی جادوانه از خود بجای گذاشتند و امروز نیز طنین دلنشین شما در این فضا با عنوان لبیک یا خامنه ای عطر آگین شده است

▫️این حقیر هم به نوبه خود ضمن تبریک اعیاد امامت و ولایت، توفیقات روز افزون برای شما آرزومندم

برادر شما حمید خرم دل🌷

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52079 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 18:08:12
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52077
20 / 5 / 1399 - 17:09

تخت‌روانچی: شورای امنیت جلوی زورگویی و یکجانبه گرایی آمریکا بایستد

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل با اشاره به توسل آمریکا به ایران هراسی و تهدید برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تصریح کرد: شورای امنیت باید جلوی زورگویی و یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستد. کرونا: «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل در نیویورک امروز (دوشنبه) و در

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل با اشاره به توسل آمریکا به ایران هراسی و تهدید برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تصریح کرد: شورای امنیت باید جلوی زورگویی و یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستد.

کرونا: «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل در نیویورک امروز (دوشنبه) و در آستانه تلاش آمریکا برای ارائه قطعنامه به شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نوشت: آمریکا برای جلب حمایت از قطعنامه غیرقانونی خود به منظور تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است، به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است.

وی تصریح کرد: شورای امنیت بایستی دوباره زورگویی و یکجانبه‌گرایی را همان طور که هنگام معرفی این قطعنامه توسط آمریکا نشان داد، رد کند.

به گزارش فارس، فردا (سه‌شنبه) قطعنامه آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رای گذاشته شود.

انتهای پیام/

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52077 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 17:09:06
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52073
20 / 5 / 1399 - 16:02

آزادی ۱۱۰ زندانی جرایم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج-مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۰ زندانی جرائم غیرعمد این استان با ترکیب ۱۰۸ مرد و ۲ زن آزاد شدند. به گزارش کرونا،اسماعیل جمیاری بیان کرد: میزان کل بدهی آنان یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال بوده که با مداخله کمیته های صلح و سازش و شورای حل

یاسوج-مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۰ زندانی جرائم غیرعمد این استان با ترکیب ۱۰۸ مرد و ۲ زن آزاد شدند.

به گزارش کرونا،اسماعیل جمیاری بیان کرد: میزان کل بدهی آنان یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال بوده که با مداخله کمیته های صلح و سازش و شورای حل اختلاف زندان ها افزون بر ۹۰۰ میلیارد ریال آن از سوی شکات و طلبکاران بخشیده شد.

وی تصریح کرد: در کنار مراقبت و نگهداری از زندانیان، بازپروی و بازسازی شخصیت زندانیان با هدف باز اجتماعی شدن آنان با ارائه برنامه های فرهنگی و تربیتی، آموزشی و ورزشی، حرفه آموزی و اشتغال و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در زندان ها انجام می گیرد.

لینک منبع

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52073 توسط و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 16:02:24
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52071
20 / 5 / 1399 - 14:58

گاف‌های پشت سر هم BBC درباره کرونا در ایران +عکس

بی‌بی‌سی فارسی به نقل از فردی که به اشتباه او را عضو ستاد ملی کرونا معرفی کرده مدعی شده آمارهای واقعی بیست برابر این اعداد شده است. کرونا: بی‌بی‌سی فارسی که چند روز پیش به نقل از یک منبع ناشناس سعی کرد به آمار مبتلایان و فوت‌شدگان کرونا در ایران خدشه وارد کند(اینجا) این بار مطلبی

بی‌بی‌سی فارسی به نقل از فردی که به اشتباه او را عضو ستاد ملی کرونا معرفی کرده مدعی شده آمارهای واقعی بیست برابر این اعداد شده است.

کرونا: بی‌بی‌سی فارسی که چند روز پیش به نقل از یک منبع ناشناس سعی کرد به آمار مبتلایان و فوت‌شدگان کرونا در ایران خدشه وارد کند(اینجا) این بار مطلبی را منتشر کرد که صحت ندارد.

بی‌بی‌سی در راستای اخبار غیرحرفه‌ای روزهای اخیرش، محمدرضا محبوب‌فر را عضو ستاد مقابله با کرونا معرفی کرده و مدعی شده که آمار مبتلایان و فوتی‌های وزارت بهداشت “یک‌بیستم” آمار واقعی است.

گاف جدید بی‌بی‌سی فارسی درحالی صورت گرفته است که محمدرضا محبوب فر نه تنها عضو ستاد مقابله با کرونا نیست بلکه حتی مدرک تحصیلی وی هم کوچکترین ارتباطی با پزشکی و حتی پیراپزشکی هم ندارد و وی در حوزه جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری تحصیل کرده‌اند!

کیانوش جهانپور نیز در واکنش به این رفتار غیرحرفه‌ای رسانه‌های ضدانقلاب نوشت: «رسانه ۷۰ ساله@bbcفارسی، سعودی اینترنشنال و البته برخی رسانه ها و سایت های خبری، بد نیست قبل از درج مصاحبه با افراد شیرین عقل، حداقل یکبار نام طرف رو در اینترنت جستجو کنید و این همه مشاغل ساختگی و تخصص های گوناگون و عضو ستاد ملی #کرونا اختراع نکنید! مایه شرمساری است به خدا!»

بی‌بی‌سی فارسی درحالی ادعای آمار ۲۰ برابری مبتلایان کرونا را که محبوب‌فر به جهان صنعت گفته منتشر کرده که پیش از این با آمار وجدول و نمودار و استناد به منابع ناشناس سعی داشت، آمار واقعی کرونا در ایران را یک سوم آمار اعلام شده نشان دهد.

نکته دیگری که در این ادعا مطرح شده این است که مسئولان یک ماه دیرتر و به دلیل ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی اولین نمونه های مثبت کرونا را اعلام نکردند که این هم شایعه‌ای بی‌اساس است چرا که مسئولان وزارت بهداشت ۲ روز پیش از انتخابات از مثبت بودن تست کرونای دو نفر خبر دادند و اگر هم موارد احتمالی بوده به دلیل نبود کیت‌های شناسایی عملا امکان آزمایش وجود نداشته است.

نگاهی به مطالب منتشر شده از محبوب‌فر هم نشان می‌دهد که عملا در بسیاری از حوزه‌های غیرتخصصی‌اش نظر می‌دهد که عمدتاً اظهارنظراتش هم جنجالی است.

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52071 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 14:58:26
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52075
20 / 5 / 1399 - 14:46

کسانی که رد صلاحیت شده‌اند دیگر برای ریاست جمهوری ثبت نام نکنند

کدخدایی با بیان اینکه شورای نگهبان هنوز به مباحث انتخابات ریاست جمهوری ورود نکرده است، در عین حال توصیه کرد افرادی که در گذشته رد صلاحیت شده‌اند، دیگر ثبت نام نکنند. کرونا: عباسعلی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری صبح امروز (دوشنبه) طی سخنانی اظهار داشت: اصل اینکه مجلس یازدهم همت کرده و در حوزه

کدخدایی با بیان اینکه شورای نگهبان هنوز به مباحث انتخابات ریاست جمهوری ورود نکرده است، در عین حال توصیه کرد افرادی که در گذشته رد صلاحیت شده‌اند، دیگر ثبت نام نکنند.

کرونا: عباسعلی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری صبح امروز (دوشنبه) طی سخنانی اظهار داشت: اصل اینکه مجلس یازدهم همت کرده و در حوزه معیشت فعالیت دارد و همت کرده قابل احترام است و امیدواریم ادامه پیدا کند. 

وی افزود: طبیعتا طرح ها و لوایح مربوط به معیشت مردم نباید مغایر با شرع و قانون اساسی باشد و شورای نگهبان هم در این صورت آمادگی دارد آنها را سریع تر بررسی و تایید کند.

وی درباره برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس گفت: گویا ستاد مقابله با کرونا گفته که انتخابات مرحله دوم مجلس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر است اما همچنان نظر رسمی اعلام نشده است. 

وی ادامه داد: اما اخیرا هم ظاهرا مخالفتی با برگزاری نشده چرا که تعداد ۱۲ نماینده داریم که در مرحله دوم باید انتخاب شوند البته شاید در شیوه تبلیغات تمهیداتی اندیشیده شود.

ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مالیات بر ارزش افزوده

سخنگوی شورای نگهبان در بخش دیگری از این نشست گفت: مصوبه مجلس درباره مالیات بر ارزش افزوده، ابهامات و ایراداتی دارد و شورای نگهبان این موارد را ایراد گرفته است و بررسی‌ها تا پایان وقت اداری امروز ادامه دارد و نتیجه نهایی به مجلس محترم اعلام می شود

وی در پاسخ به سوال دیگری گفت: قبلا مطالعاتی درباره تغییر نظام به نظام پارلمانی داشتیم و اگر الان هم موضوع جدیدی باشد، پژوهشگران جوان پژوهشکده شورای نگهبان آماده اند که در این زمینه مطالعاتی داشته باشند.

کدخدایی درباره نظر شورا درباره مصوبات ضد آمریکایی مجلس هم تاکید کرد: مصوبات مجلس درصورتی که در چارچوب شرع و قانون اساسی باشد، مورد موافقت شورای نگهبان است و اگر طرح‌های ضدآمریکایی کمیسیون امنیت ملی مجلس هم در این چارچوب باشد، شورای نگهبان این موارد را تایید خواهد کرد.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین درباره مصوبات مربوط به احزاب تاکید کرد: الزاما بحث احزاب و تحزب با تصویب قانون حل نمی شود بلکه ما نیازمند ارتقاء فرهنگ تحزب هم هستیم، البته این موضع شخصی بنده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره لوایح FATF هم گفت: مصوبات مشابه FATF، در گذشته و آینده ما صرفا براساس قانون و شرع نظر داده و خواهیم داد.

تحول خاصی درباره انتخابات الکترونیکی رخ نداده است

کدخدایی در مورد الکترونیکی شدن انتخابات با توجه به شرایط کرونا هم گفت: در زمینه الکترونیکی شدن انتخابات تحول خاصی رخ نداده است البته با شرایط کرونا رسیدگی به روندها شدت پیدا کرده تا اگر ما نتوانیم حضوری در خدمت عزیزان باشیم و بتوانیم به این شکل کار را انجام دهیم. آنچه که برای ما مهم است، سلامت انتخابات و صیانت از آرای مردم است، چه انتخابات الکترونیک باشد و چه نباشد.

وی همچنین درباره طرح نظارت بر رفتار نمایندگان هم تصریح کرد: نظارت بر نمایندگان مجلس که ما مطرح کردیم، بحث شخصی شورای نگهبان نیست بلکه موضوعی است که قانون اساسی تاکید کرده است

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوال دیگری هم گفت: شورای نگهبان هنوز به مباحث انتخابات ریاست جمهوری ورود نکرده است.

کدخدایی در خصوص اعلام برخی از اسامی برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گفت: شورای نگهبان هنوز درگیر انتخابات نشده است و در این زمینه ورود نکرده و اقدامی نیز نکرده است. از جهات قانونی افراد می‌توانند در هر زمان ثبت نام کنند اما می‌توان توصیه کرد افرادی که در گذشته رد صلاحیت شده‌اند، دیگر ثبت نام نکنند.

انتهای پیام/

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52075 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 14:46:23
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52069
20 / 5 / 1399 - 14:33

اعضای شورای امنیت با رای خود استقلال‌شان را نشان می‌دهند

رئیس دفتر رئیس جمهور بیان کرد: اعضای شورای امنیت در معرض آزمونی بزرگ برای نشان دادن استقلال رأی خود و واکنش منفی در قبال فشارهای رژیم آمریکا علیه ایران قرار دارند. کرونا: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: اعضای شورای امنیت در معرض آزمونی بزرگ برای نشان دادن استقلال

رئیس دفتر رئیس جمهور بیان کرد: اعضای شورای امنیت در معرض آزمونی بزرگ برای نشان دادن استقلال رأی خود و واکنش منفی در قبال فشارهای رژیم آمریکا علیه ایران قرار دارند.

کرونا: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: اعضای شورای امنیت در معرض آزمونی بزرگ برای نشان دادن استقلال رأی خود و واکنش منفی در قبال فشارهای رژیم آمریکا برای تحمیل اراده‌اش علیه ایران و نقض قطعنامه ٢٢٣١ و فروپاشی برجام قرار دارند.

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52069 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 14:33:13
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52068
20 / 5 / 1399 - 13:12

رییسی: هر طرح اقتصادی باید با بررسی کارشناسانه همراه باشد

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه از هر اقدامی که در جهت گره گشایی از زندگی مردم باشد استقبال می‌کنیم، گفت: هر طرح اقتصادی باید با بررسی کارشناسانه، جزئیات و اقناع افکار عمومی و نخبگان همراه باشد. کرونا: به گزارش قوه قضاییه، سید ابراهیم رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اظهار کرد: از هر اقدامی

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه از هر اقدامی که در جهت گره گشایی از زندگی مردم باشد استقبال می‌کنیم، گفت: هر طرح اقتصادی باید با بررسی کارشناسانه، جزئیات و اقناع افکار عمومی و نخبگان همراه باشد.

کرونا: به گزارش قوه قضاییه، سید ابراهیم رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اظهار کرد: از هر اقدامی که در جهت گره گشایی از زندگی مردم باشد استقبال می‌کنیم؛ اما هرطرح اقتصادی باید همراه با بررسی کارشناسانه جزئیات (نه صرف کلیات) و اقناع افکارعمومی و نخبگانی همراه باشد.

وی افزود: اقناع افکار عمومی و نخبگانی در مورد جزئیات کارشناسی طرح‌های اقتصادی به مردم و فعالان اقتصادی آرامش می‌دهد و در غیر اینصورت موجب حیرت، و سرگردانی آن‌ها خواهد شد.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: اگر اجرای عدالت به معنای دوری از هوا و نفوذپذیری باشد، اجرای آن بسیار آسان خواهد شد. 

رییسی ادامه داد: دیدن رفتار همراه تبعیض برای مردم سخت است.

وی تصریح کرد: تلاش برای کاستن آلام آسیب دیدگان انفجار لبنان، یک وظیفه بشری و همگانی است.

رییس قوه قضاییه افزود: حزب الله در جنگ ۳۳ روزه لبنان را در چشم جهان بعنوان ملتی مقاوم جلوه داد و هیچ توطئه‌ای نمی‌تواند مقاومت لبنان را نادیده بگیرد و بر مردم لبنان کارساز شود.

مشروح این خبر تا دقایقی دیگر منتشر می‌شود.

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52068 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 13:12:08
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52066
20 / 5 / 1399 - 11:51

رفتن هوک حکم تعویض‌های تیم بازنده را دارد/ برخی کشورها نارضایتی مردم لبنان را دستاویز اغراض سیاسی خود کرده‌اند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان کناره‌گیری برایان هوک رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا و نماینده ویژه ترامپ را در حکم تعویض های تیم بازنده توصیف کرد و گفت: وقتی (آمریکایی‌ها)عقب هستند این تغییرات در نتیجه اثری ندارد. قدس انلاین: سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان کناره‌گیری برایان هوک رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا و نماینده ویژه ترامپ را در حکم تعویض های تیم بازنده توصیف کرد و گفت: وقتی (آمریکایی‌ها)عقب هستند این تغییرات در نتیجه اثری ندارد.

قدس انلاین: سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه ضمن تبریک اعیاد گذشته و  روز خبرنگار، همچنین سالروز ورود آزادگان هشت سال جنگ تحمیلی به کشور تاکید کرد: قدردان، زحمات و شکنجه‌هایی آزادگان که در رژیم بعث متحمل شدند، هستیم. وی با اشاره به اینکه سالگرد ۲۸ مرداد را هم در پیش رو داریم که به خوبی نشانه‌گر دخالت خارجی و آمریکا در سقوط دولت ملی و دموکراتیک محمد مصدق است، گفت:  این رویه همیشگی آمریکایی‌ها است.  

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه سپس با اشاره به حادثه انفجار اخیر در لبنان و برخی ناآرامی‌ها در پی این حادثه در روزهای اخیر و با یادآوری اینکه دلیل و عامل این حادثه کماکان در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: ایران از ساعات اولیه در کنار دولت و ملت لبنان حاضر شد و وزیر امور خارجه و رئیس جمهور با همتایان لبنانی خودشان تماس گرفتند و رئیس جمهور نیز دستور تشکیل یک تیمی متشکل از چند تن از وزرا را به منظور تدارک کمک به مردم لبنان صادر کردند که در نتیجه آن تاکنون چندین هواپیما کمک‌های ایران به لبنان ارسال شده است و این کمک ها ادامه خواهد داشت.

موسوی در ادامه یادآوری برخی رویدادها در لبنان در روزهای اخیر گفت: طبیعی است که مردم لبنان از این حادثه ناراحت باشند که تبعاتی را هم داشته است. اما اینکه برخی از کشورهای خارجی بخواهند این موضوع را دستاویز اغراض سیاسی خود کنند قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر اینکه قضاوت قبل از بررسی عمیق و دقیق این حادثه صحیح نیست، گفت: باید اجازه داد  مسئولین و دولت لبنان با آرامش به وضعیت حادثه دیدگان رسیدگی کند.

موسوی با اشاره به همدردی‌های رئیس جمهور آمریکا با مردم لبنان آنرا ریاکاری خواند و گفت:  اگر صداقت دارند، تحریم ها علیه مردم لبنان را بردارند. مردم لبنان سرد و گرم چشیده ‌لبنان این موضوع را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

سفر یک مقام ارشد به لبنان در روزهای آینده

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور درباره احتمال سفر وزیر خارجه یا ماقامت دیگر به لبنان نیز گفت: سفر یکی از مقامات بلندپایه کشور به لبنان در حال برنامه‌ریزی است که در روزهای آینده پس از نهایی شدن اعلام می‌شود. اما ما چه به لبنان سفر کنیم چه نکنیم در کنار مردم لبنان خواهیم بود.

تعویض بازیکن‌های ترامپ دیگر اثری ندارد

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در واکنش به کناره‌گیری برایان هوک نماینده ویژه ترامپ و مسئول گروه اقدام علیه ایران که منابع آمریکایی آنرا برکناری در پی ناکامی او در ایجاد اجماع و پیشبرد فشار حداکثری علیه ایران عنوان کرده‌اند، جابجایی افراد و نمایندگان ویژه، روئسای جمهور آمریکا را موضوعی بی اهمیت برای جمهوری اسلامی ایران خواند و با تشبیه آن به تعویض‌های تیم در حال باخت، گفت: طبیعی است آنها وقتی شکست بخورند، افراد را جابجا کنند. در بازی فوتبال هم همین گونه است. تیمی که در حال شکست است افراد را عوض می‌کند در حالی که می‌دانند وقتی عقب هستند این تغییرات در نتیجه اثری ندارد.  

قطعنامه آمریکایی‌ها تهدید شورای امنیت است

موسوی درباره رای‌گیری فردا در شورای امنیت برای قطعنامه پیشنهادی آمریکا به منظور تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نیز تصریح کرد: این موضوع از آنکه علیه ملت ایران تهدید باشد، تهدیدی علیه شورای امنیت و سازوکارهای قانونی این نهاد است.  

وی آمریکایی ها را به استفاده ابزاری از شورای امنیت و تلاش برای تحت کنترل گرفتن این نهاد بین‌المللی متهم کرد و افزود: اعضای شورای امنیت باید مواظب باشند در دام آمریکایی‌ها علیه شورای امنیت و سازوکارهای بین‌المللی نیفتند و امیدواریم این اقدام آمریکا با هوشیاری رهبران کشورهای مستقل دنیا و رایزنی‌های ایران با دوستان و کشورهای مختلف، به نتیجه نرسد و یک ناکامی دیگر برای آمریکا رقم بخورد.

ادامه دارد….

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52066 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 11:51:50
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52061
20 / 5 / 1399 - 11:39

آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان گچساران به همت اداره آموزش و پرورش

به مناسبت روز خبرنگار آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان گچساران به همت اداره آموزش و پرورش این شهرستان در باشگاه فرهنگیان برگزار شد. در این نشست ایوب مقیمی ضمن تجلیل از خبرنگاران، به اثرات مثبت شغل خبرنگاری در جامعه اشاره کرده و اظهار کرد: در جامعه ای که خبرنگار نباشد یقینا فساد در هر بُعدی

به مناسبت روز خبرنگار آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان گچساران به همت اداره آموزش و پرورش این شهرستان در باشگاه فرهنگیان برگزار شد.
در این نشست ایوب مقیمی ضمن تجلیل از خبرنگاران، به اثرات مثبت شغل خبرنگاری در جامعه اشاره کرده و اظهار کرد: در جامعه ای که خبرنگار نباشد یقینا فساد در هر بُعدی ورود خواهد کرد و آرام آرام باعث از هم پاشیده شدن جامعه می شود.

همچنین در این نشست مقیمی به برخی از سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
مقیمی در اشاره به میزان ثبت نام دانش آموزان در سال جدید تحصیلی گفت: در سامانه سناد بالای ۹۰ درصد دانش اموزان، در حدود ۲۲ هزار نفر ثبت نام کرده اند، پیش بینی می شود حدودا ۲۵ هزار دانش اموز برای سال تحصیلی جدید ثبت نام کنند.
رئیس آموزش و پرورش گچساران در خصوص اینکه در سال جدید نوسازی زیرساخت ها چگونه پیش خواهد رفت؛ اظهار کرد: سازمان نوسازی متولی ساخت و سازهای جدید است، کارشناسان ما با سرکشی از همه مدارس کمبود تجهیزات را حل می کنند، به لحاظ فیزیکی بالای ۹۵ درصد مدارس گچساران مشکلی از لحاظ تجهیزات ندارند.
مقیمی به اثرگذاری نماینده نداشتن گچساران در پروژه های نوسازی اشاره کرده و گفت: قطعا نبودن اقای تاجگردون تاثیر می گذارد، سال گذشته ۷ زمین چمن مصنوعی در اختیار مدارس گچساران گذاشته شد، و زمین چمن ها از نظر فیزیکی پیشرفت ۵۰ درصدی داشته اند، ولی سال آینده قطعا کارها به این سرعت پیش نخواهد رفت.
وی افزود: مدرسه ۱۲ فروردین شرایط خوبی ندارد، قرار بر این بود سه مدرسه سربیشه، ۱۲فروردین، چاربیشه از اول اردیبهشت ماه تخریب و بازسازی شوند. پیش بینی کرده بودم که مدرسه ۱۲ فروردین با بهترین کیفیت تا مهر ۱۴۰۰ ساخته و تکمیل شود، اما با این شرایطی که نماینده نداریم، پروژه ها به شکلی که باید پیش برود، نمی رود.
مقیمی در خصوص کمبود معلم در سال جدید گفت: نزدیک به ۴۰ معلم مقطع ابتدایی کم داریم، که مدیرکل آموزش و پرورش آقای زارع پور در این خصوص گفته اند کمبود نیروی انسانی قبل از آغاز سال تحصیلی حل می شود. تمام مدارس روستایی، و حتی مدارسی که ۳ دانش اموز داشته باشند، معلم برایشان فرستاده می شود.
وی در پاسخ به یک سوال درباره حواشی مسائل سیاسی روز که؛ نظرشما درباره واکنش آقای دشتی رئیس دفتر نماینده اسبق گچساران به نمایندگی اقای موحد برای حوزه گچساران و باشت چیست، گفت: آقای دشتی فی نفسه فرد مودبی هستند، ایشان بسیار پخته رفتار می کنند، دو دوره رئیس دفتر اقای تاجگردون بودند و از نزدیک با گرمی و سردی شرایط شهر دست و پنجه نرم کرده اند، شاید برایشان سخت است که یکباره ببیند که فردی از سمت دیگری ادعای نجات شهر داشته باشد، آقای دشتی حرفش را زده است ولی قطعا فصل الخطاب، قانون است.
رئیس آموزش و پرورش گچساران بیان کرد: اگر آقای زینل زاده، حسینی یا هر فرد دیگری در انتخابات برنده می شدند هیچ وقت تلاش نمی کردم که نماینده را پایین بکشم، الان ۳۰ درصد افرادی که به اقای تاجگردون رای نداده اند از شرایط فعلی و بی نماینده بودن ناراضی هستند، هر چند که ممکن است اگر ایشان دوباره برای انتخابات ثبت نام کنند هیچ وقت آقای تاجگردون را انتخاب نکنند ولی از بی نماینده بودن و شرایط فعلی ناراضی هستند.

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52061 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 11:39:24
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52057
20 / 5 / 1399 - 11:27

ما در بطن جامعه کار کردیم دوندگی کردیم نتوانستیم / یک نفر بلند شود از آن ور بخواهد ادعای قهرمانی بکند

لیدر و از نزدیکان سیاسی غلامرضا تاج‌گردون در خصوص اظهارات مسئول دفتر نماینده سابق گچساران و باشت علیه موحد واکنش نشان داد. به گزارش خبرآوران ایوب مقیمی که عصر امروز در جلسه تجلیل از خبرنگاران گچسارانی به عنوان مدیر آموزش و پرورش این شهرستان میزبان بود در پاسخ به سئوال خبرنگار ما که از او

لیدر و از نزدیکان سیاسی غلامرضا تاج‌گردون در خصوص اظهارات مسئول دفتر نماینده سابق گچساران و باشت علیه موحد واکنش نشان داد.
به گزارش خبرآوران ایوب مقیمی که عصر امروز در جلسه تجلیل از خبرنگاران گچسارانی به عنوان مدیر آموزش و پرورش این شهرستان میزبان بود در پاسخ به سئوال خبرنگار ما که از او پرسید چه نظری به عنوان یکی از افراد نزدیک و اتاق فکر سیاسی انتخاباتی نماینده سابق گچساران و باشت در خصوص اظهارات تند و عجیب حشمت‌الله دشتی مسئول دفتر تاج‌گردون علیه حجت‌الاسلام موحد دارید، گفت: از همین جا عرض می‌کنم صمیمانه از آقای دشتی و آقای دکتر تاج‌گردون تشکر می‌کنم که ۸ سال پرافتخار را خلق کردند، اما آقای دشتی فی‌النفسه انسان فوق‌العاده مودبی است و من از نزدیک با ایشان حدود ۷ الی ۸ سال کار کردم و به ایشان نزدیک هستم.
او ادامه داد آقای دشتی از انسان‌های بسیار پخته و باتجربه بود اما طبیعی است ایشان ۸ سال رئیس دفتر نماینده بود و در دوره گذشته؛ من نمیخواهم در خصوص سخنان ایشان صحبت کنم می‌خواهم برداشت خودم را مثل حضرتعالی که از من و آقای دشتی برداشت خودتان را دارید بیان کنم.
مقیمی گفت که آقای دشتی بالاخره به عنوان کسی که ۸ سال از نزدیک دست و پنجه نرم کرد و با سردی و گرمی و شرایط شهر؛ خب یکباره یک نفر بلند شود از آن ور بخواهد ادعای قهرمانی بکند و یک شهری را نجات بدهد برای او قابل هضم نبود، ما در بطن جامعه کار کردیم دوندگی کردیم نتوانستیم حالا یکی بیاید این ادعا را داشته باشد.
مدیر آموزش و پرورش گچساران و از فعالان سیاسی نزدیک به تاج‍گردون یادآوری کرد که من قبل و بعد از اظهارات آقای دشتی در خصوص تاج‌گردون ایشان را ندیده‌ام حتی تلفنی هم در این خصوص با او صحبت نکرده‌ام.
مقیمی این را هم گفت که قطعا سخنان دشتی سخنان تاج‌گردون نیست و آقای تاج‌گردون سخنان خودش را دارد مثل من که تحلیل خودم را دارم و ممکن است آقای دشتی سخنان مرا تایید نکند و شاید آقای تاج‌گردون سخنان دشتی را تایید یا حتی رد هم نکند.
مدیر آموزش و پرورش گچساران در پاسخ به نکته مدیر مسئول خبرآوران که گفت موضوع کفالت نمایندگی یک حوزه در صورتی که آن حوزه به هردلیلی نماینده نداشته باشد امری قانونی و تصویب شده است و نمایندگان براساس آنچه قانون تعریف کرده می‌توانند کفالت نمایندگی یک شهر را برعهده بگیرند و سخنان تند و احساسی آقای دشتی به معنای ایستادن مقابل قانون است، گفت: این سخنان تحلیل آقای دشتی بود و هر چه قانون گفت من، شما و آقای دشتی همه مجری قانون هستیم اگر در قانون تعریف شده باشد که کفالت این حوزه باید برعهده یک نماینده باشد، من و آقای دشتی نمی‌توانیم جلودار قانون باشیم حتما ما نیز تمکین خواهیم کرد.

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52057 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 11:27:40
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52060
20 / 5 / 1399 - 10:42

خبر خوش اقتصادی و ادامه جهاد مبارزه با فساد

چند روزی است که مقامات ارشد مملکتی در اعلام خبری سعی در سبقت گرفتن از یکدیگر دارند، جوهر کلام همه آن‌ها اعلام یک خبر خوش اقتصادی است. کرونا: چند روزی است که مقامات ارشد مملکتی در اعلام خبری سعی در سبقت گرفتن از یکدیگر دارند، جوهر کلام همه آن‌ها اعلام یک خبر خوش اقتصادی است. این

چند روزی است که مقامات ارشد مملکتی در اعلام خبری سعی در سبقت گرفتن از یکدیگر دارند، جوهر کلام همه آن‌ها اعلام یک خبر خوش اقتصادی است.

کرونا: چند روزی است که مقامات ارشد مملکتی در اعلام خبری سعی در سبقت گرفتن از یکدیگر دارند، جوهر کلام همه آن‌ها اعلام یک خبر خوش اقتصادی است. این قبیل اخبار مبهم، خوراک فضای مجازی و رسانه‌ای و تحلیلگران شیفته فالوور و توجه است. من قصد پیش‌بینی ندارم. نمی‌خواهم نظیر انبوه صیادان چنین اخباری، سعی در گمانه‌زنی و شرح آن و توجیه به مخاطبان داشته باشم. مطابق شنیده‌ها بناست روز سه‌شنبه، یعنی فردا از این خبر رونمایی شود. من هم نظیر تمام مردم در فشار اقتصادی این روزها و مشکلات پیچیده ناشی از بیماری کرونا، دعا می‌کنم آنچه بناست رخ دهد، گرهی از کار فروبسته همه ما بگشاید و به امید خداوند گشایش حاصل شود. ان‌شاءالله

اما این خبر هر چه باشد به هر حال قبل و بعد از آن زندگی ادامه داشته و خواهد داشت. هیچ خبری سبب نمی‌شود افتخارات این سرزمین و قهرمانی‌های این ملت فراموش شود و نیز هیچ خبری نباید سبب شود چنانچه در جایی مسئولانی اگر نسبت به مردم و ادای نوکری خود به آنان سستی کرده‌اند، از حساب‌کشی معاف شوند. خدا را شکر که در ماه‌های اخیر قوه قضائیه و ریاست محترم آن نشان داده‌اند حرکت مبارزه با فساد در این سرزمین آغاز شده و با آنکه به مذاق بسیاری نیز خوش نیامده است، اما متوقف شدنی نیست. در همین رابطه چند روز پیش یکی از نمایندگان پیشین مجلس نامه‌ای به ریاست قوه قضائیه نوشته و به اذعان خودش پده از برخی «سوءاستفاده‌ها در واگذاری زمین‌هایی» به گروهی از وزرا، مسئولان وقت کشور یا نزدیکان آن‌ها برداشته و اظهار امیدواری کرده پس از ۱۴ سال نتیجه واگذاری این اراضی منابع‌ ملی روشن شود. یا در نامه او فهرستی از این زمین‌ها با متراژهای حتی ۲۰ هکتار و ۵۰ هکتار و یا کمتر و بیشتر در مناطقی گاه بسیار مرغوب منتشر شده و اسامی دریافت کنندگان نیز طبق معمول مبهم و با حروف نخست نام‌هایشان موجود است.

مدت‌ها پیش رهبر انقلاب از بسیار سخت و پیچیده بودن مبارزه با فساد سخن گفتند و آن را به اژدهایی با سرهای متعدد تشبیه کردند که با قطع کردن هر سرش، سرهایی دیگر بر آن می‌روید. با این وصف تأکید داشتند این مبارزه با همتی بلند و خستگی‌ناپذیر تداوم داشته باشد. این همان کار بزرگی است که قوه قضائیه آغاز کرده و با وجود تمام هجمه‌ها در حال ادامه آن است، همین عزم سبب شده تا دیگر دستگاه‌ها نیز چنین هدفی را جدی بگیرند و این بار مرعوب نام‌ها و سمت‌ها و مقام‌ها نشوند؛ به طور مثال از بنیاد مستضعفان خبر می‌رسد، در یک سال اخیر حرکت ارزشمند بازپسگیری املاک مرغوب و گران‌قیمتی که در اختیار مسئولان و حتی برخی مراکز و مجموعه‌ها بوده، آغاز شده است. بسیاری از خبرگان رسانه بازگرداندن کاخ مرمر، ساختمان بنیاد باران را به این بنیاد و نیز اخطار برای بازپسگیری ساختمان ده‌ها میلیاردی دفتر ولنجک را در همین ردیف می‌دانند. حتی گفته می‌شود زمینی را که یکی از چهره‌های ارشد و معروف سیاست و فرهنگ مملکت در بهترین منطقه تهران برای ساخت مدرسه در اختیار گرفته بود، با دستور رهبر انقلاب پس گرفته‌اند. باری قصدم از این مثال‌ها آن بود تا تأکید کنم، وقتی مبارزه با فساد شامل همه شود و از صدر تا ذیل را در برگیرد و مهم‌تر از آن شامل همه جناح‌ها و گروه‌ها و چهره‌ها، بدون توجه به جایگاه و جهت سیاسی‌شان باشد، مردم آن را باور می‌کنند و عاملان چنین مبارزه‌ای قهرمانان آن‌ها خواهند بود. بی‌شک دست خداوند هم با آن‌هایی است که خالصانه سختی و خطر چنین هدفی را به جان خریده‌اند. دعای مردم هم با آن‌هاست. پس بیایید خبر خوش اقتصادی هر چه که بود، ادامه این مبارزه سخت را از یاد نبریم. ان‌شاءالله.

انتهای پیام/

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52060 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 10:42:15
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52055
20 / 5 / 1399 - 10:01

ترامپ قول داد ظرف یک ماه به توافقی با ایران برسد

رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع خصوصی حامیان خود اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات آتی، ظرف چهار هفته به توافقی با ایران دست می‌یابد. کرونا: این محفل خصوصی در شهر لانگ برنچ ایالت نیوجرسی تشکیل شده بود و هدف از آن جمع‌آوری کمک مالی برای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بود. به نوشته اپ، گردهمایی دیروز

رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع خصوصی حامیان خود اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات آتی، ظرف چهار هفته به توافقی با ایران دست می‌یابد.

کرونا: این محفل خصوصی در شهر لانگ برنچ ایالت نیوجرسی تشکیل شده بود و هدف از آن جمع‌آوری کمک مالی برای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بود.

به نوشته اپ، گردهمایی دیروز در منزل یکی از حامیان ترامپ که به‌تازگی در پی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ درگذشته بود، برگزار شد و هر کدام از شرکت‌کنندگان از ۵ هزار و ۶۰۰ دلار تا ۲۵۰ هزار دلار به ستاد ترامپ کمک کرده و فرصت یافتند تا با بهره‌گیری از این مهمانی خصوصی با وی عکس انداخته و در میزگردی با او شرکت کنند.

در فیلمی که رسانه جوئیش اینسایدر از این مهمانی منتشر کرد، ترامپ به حامیان خود وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات ۱۳ آبان ظرف یک ماه به توافقی با ایران دست یابد.

انتهای پیام/

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52055 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 10:01:12
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52046
19 / 5 / 1399 - 23:12

شورای همکاری خلیج فارس به سخنگوی برخی کوته‌فکران داخل شورا و خارج منطقه مبدل شده است

سخنگوی وزارت امور خارجه به اقدام اخیر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر ارسال نامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد ،جهت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد. کرونا: در پی خبر منتشره از سوی دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر درخواست تمدید تسلیحاتی ایران و سایر اتهامات باطله از سوی دبیرکل

سخنگوی وزارت امور خارجه به اقدام اخیر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر ارسال نامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد ،جهت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.

کرونا: در پی خبر منتشره از سوی دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر درخواست تمدید تسلیحاتی ایران و سایر اتهامات باطله از سوی دبیرکل جدید الورود این شورا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف از رویکرد غیرسازنده برخی اعضای این شورا در قبال جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد : متاسفانه به نظر می رسد شورای موسوم به همکاری خلیج فارس به سخنگوی برخی کوته فکران داخل شورا و خارج منطقه مبدل شده و دبیرخانه شورا نیز با تأثیر از سیاست‌ها و رفتارهای اشتباه و مخرب برخی اعضای آن، بلندگوی ایران ستیزان شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: شورای همکاری خلیج فارس که در اوج ناکارآمدی خود است و اختلافات درونی و سیاست‌های غیر واقع بینانه باعث عقیم بودن این شورا شده، با این اقدام خود باعث نادیده گرفتن حقایق منطقه و چشم فروبستن به روی واقعیات و اولویت‌ها در این شرایط حساس شده است.

موسوی افزود: بیانیه غیرمسئولانه دبیرکل در حالی به صورت یکجانبه و دیکته شده صادر می شود که برخی از اعضای شورا حتی در زمان مشکلات اقتصادی، دست از خرید و انباشت سلاح بر نداشته و از بزرگترین خریداران تسلیحات در منطقه و جهان بوده و بدون شک منافع آمریکا نیز به فروش بیشتر تسلیحات به این کشورها با چنین رویکرد و ادعاهای واهی گره خورده است. 

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در خاتمه اظهار کرد : وضعیت کشتار مردم و کودکان بی دفاع در یمن از مصادیق عینی سیاست های غلط برخی اعضای این شوراست که هر روز با انواع سلاح های غربی و توسط سردمداران همین شورا در مقابل چشم جهانیان قربانی می شوند. 
انتهای پیام‌/

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52046 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 23:12:03
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52039
19 / 5 / 1399 - 19:03

طعنه سخنگوی وزارت خارجه به ادعای آمریکا درباره مقابله با تسلیحات کشتار جمعی

سخنگوی وزارت امور خارجه در سالگرد بمباران اتمی ناکازاکی توسط آمریکا توئیتی را منتشر کرد. به گزارش کرونا، سیدعباس موسوی در توئیترش نوشت: “شاید واقعه هرگز یکبار نیست.” ویلیام_فاکنر اما واقعه یکبار باشد یا بیش؛ بمباران اتمی بیش از یکبار بود. بمباران هیروشیما و ناکازاکی هنوز در خاطرات مردم ژاپن و جهان موج می زند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در سالگرد بمباران اتمی ناکازاکی توسط آمریکا توئیتی را منتشر کرد.

به گزارش کرونا، سیدعباس موسوی در توئیترش نوشت:

“شاید واقعه هرگز یکبار نیست.” ویلیام_فاکنر

اما واقعه یکبار باشد یا بیش؛ بمباران اتمی بیش از یکبار بود. بمباران هیروشیما و ناکازاکی هنوز در خاطرات مردم ژاپن و جهان موج می زند. طُرفه آنکه عامل هر دو، دولتی است که بجای پاسخگویی، مدعی یکه تازِ مقابله با سلاح های کشتار جمعی است!

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52039 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 19:03:10
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52041
19 / 5 / 1399 - 19:00

واکنش بنیاد مستضعفان به جوابیه دفتر احمدی نژاد

به دنبال انتشار بیانیه دفتر رئیس دولت‌های نهم و دهم برای تخلیه ملک در اختیار رئیس‌جمهور سابق، روابط عمومی بنیاد مستضعفان اطلاعیه‌ای صادر کرد. به گزارش کرونا، اطلاعیه بنیاد مستضعفان به شرح زیر است؛ «بنیاد مستضعفان ضمن تشکر از برخورد منطقی و اعلام آمادگی رئیس محترم دولت‌های نهم و دهم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر آمادگی

به دنبال انتشار بیانیه دفتر رئیس دولت‌های نهم و دهم برای تخلیه ملک در اختیار رئیس‌جمهور سابق، روابط عمومی بنیاد مستضعفان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش کرونا، اطلاعیه بنیاد مستضعفان به شرح زیر است؛

«بنیاد مستضعفان ضمن تشکر از برخورد منطقی و اعلام آمادگی رئیس محترم دولت‌های نهم و دهم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر آمادگی تخلیه ملک مربوط به دفتر ایشان واقع در منطقه ولنجک تهران، آماده هر نوع همکاری در این زمینه است که منجر به تأمین منافع مستضعفان خواهد شد.

باتوجه به رویکرد مردمی رئیس دولت‌های نهم و دهم و همچنین نظر به اعلام آمادگی قبلی ایشان در دیدار حضوری با رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان برای تخلیه یا جابجایی از ملک مذکور، خوشبختانه با صدور اطلاعیه دفتر ایشان، امیدوار به همراهی محمود احمدی‌نژاد در این مسیر انقلابی شدیم.»

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52041 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 19:00:37
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52038
19 / 5 / 1399 - 17:43

واکنش احمدی نژاد، ابتکار و مولاوردی به اظهارات جنجالی فتاح

سه تن از شخصیت‌های سیاسی به اظهارا ت اخیر رئیس بنیاد مستضعفان درخصوص نحوه استفاده آنها از املاک و زمین های متعلق به این بنیاد واکنش نشان دادند. کرونا: پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان طی سخنانی در برنامه تلویزیونی نگاه یک، به برخی انتقادات از نحوه عملکرد افراد و نهادهای مختلف در استفاده از املاک و

سه تن از شخصیت‌های سیاسی به اظهارا ت اخیر رئیس بنیاد مستضعفان درخصوص نحوه استفاده آنها از املاک و زمین های متعلق به این بنیاد واکنش نشان دادند.

کرونا: پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان طی سخنانی در برنامه تلویزیونی نگاه یک، به برخی انتقادات از نحوه عملکرد افراد و نهادهای مختلف در استفاده از املاک و زمین های متعلق به این بنیاد پرداخت که حواشی زیادی در پی داشت.

در همین رابطه، برخی افراد به اظهارات وی واکنش نشان دادند که از جمله آنها محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق، معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و شهیندخت مولاوردی معاون سابق رئیس جمهور بودند.

دفتر محمود احمدی‌نژاد در این باره طی بیانیه ای نوشته است که «این دفتر و جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد هیچگاه درخواستی برای در اختیار گرفتن ساختمان به بنیاد مستضعفان نداده‌اند.»

در این بیانیه آمده است: «این دفتر همچنین هیچ دخالتی در تعیین یا انتخاب محل مورد نظر که ساختمانی متروکه بوده و بعداً بازسازی گردید، نداشته است. محل مذکور در آبانماه ١٣٩٢ با انتخاب و پیشنهاد و دستور رئیس محترم وقت بنیاد مستضعفان و با عقد قرارداد در اختیار این دفتر قرار گرفته است.»

طبق آنچه در این بیانیه آمده، «این دفتر به ویژه پس از پیشنهاد سال ١٣٩۶ جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد به مقام معظم رهبری دائر بر فروش تمامی أموال بنیاد مستضعفان و توزیع آن بین مردم، خصوصاً محرومین، همواره آماده تخلیه این محل بوده است.»

دفتر احمدی نژاد همچنین گفته است: «طی سال گذشته و با افزایش نجومی قیمت‌ها، این دفتر ابتدائاً و رأساً پیشنهاد تخلیه را به مسئولین بنیاد داده است، لیکن از طرف آنان تا کنون هیچ درخواستی حتی تلویحی برای تخلیه ارائه نشده است. با این حال آمادگی داشته و داریم که ساختمان مذکور را تخلیه نماییم و خواهیم کرد. کافی بود مسئولین مربوطه درخواست خود را مستقیماً به این دفتر اعلام می‌نمودند.»

معصومه ابتکار نیز در توئیتی خطاب به رئیس بنیاد مستضعفان نوشت:

«آقای فتاح خیلی‌ها شمارا به دیانت می‌شناختند! صحبت دیشب شما اما اشتباه زیاد داشت و نام بردن از من و خانم مولاوردی با حقیقت ماجرا سازگار نیست که گویا رانت یا نفع شخصی بوده است.«

به گفته ابتکار، «ساختمان اوایل دهه ۷۰ با نظر امام به موسسه مطالعات زنان داده شد که ما مسئولیتی نداشتیم؛ رسانه ملی باید فرصت پاسخ دهد.»

ابتکار می‌گوید: «یکی از اشتباهات آقای فتاح همینکه ۵ میلیارد برای ساختمان موسسه مطالعات زنان رفته، نه بحساب کسی. موسسه هم دفتری را براساس قیمت کارشناسی برای کار زنان خریداری کرده. من وخانم مولاوردی هیچکدام مسؤلیت اجرایی در موسسه نداشته و نداریم.برای تخریب و اتهام زنی با کلمات و ارقام بازی نکنید.»

شهیندخت مولاوردی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته است:

«آقای فتاح شما را به سلامت نفس می‌شناختم. کاش در جایگاه مهمی که قرار گرفته‌اید در روایت‌هایتان بیش از پیش دقیق‌تر و مسئولانه‌تر باشید تا با مغلطه طوری وانمود نشود که «گر حکم‌ شود که مست گیرند…». منتظر جوابیه مستند و مستدل هیات مدیره موسسه بمانید.»

به گفته مولاوردی، «این موسسه که کاملا غیرانتفاعی است، هیچ‌گونه نفع و مابه‌ازای مالی برای اعضای هیات امنا و مدیره خود ندارد و ملک طلق کسی هم محسوب نمی‌شود. هیات امنای آن هم که اخیرا به عنوان عضو آن (از ۱۲ عضو) انتخاب شده‌ام فقط سالی یکی دو بار جلسه دارد؛ به عبارتی امروز هست و فردا نیست!»

انتهای پیام/

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52038 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 17:43:02
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52042
19 / 5 / 1399 - 17:35

سفیر ایران در ونزوئلا: انتصاب آبرامز بیانگر آشفتگی و سردرگمی در سیاست خارجی ترامپ

سفیر جمهوری اسلامی در ونزوئلا درباره انتصاب آبرامز عنوان کرد: انتصاب یک مامور شکست خورده به یک ماموریت غیرممکن و اعمال فشار حداکثری به ⁧‫ایران‬⁩، بیانگر آشفتگی و سردرگمی در سیاست خارجی ⁧‫ترامپ‬⁩ تروریست و شکست خورده است. به گزارش کرونا، «حجت الله سلطانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس امروز (یکشنبه) در توئیتی درباره

سفیر جمهوری اسلامی در ونزوئلا درباره انتصاب آبرامز عنوان کرد: انتصاب یک مامور شکست خورده به یک ماموریت غیرممکن و اعمال فشار حداکثری به ⁧‫ایران‬⁩، بیانگر آشفتگی و سردرگمی در سیاست خارجی ⁧‫ترامپ‬⁩ تروریست و شکست خورده است.

به گزارش کرونا، «حجت الله سلطانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس امروز (یکشنبه) در توئیتی درباره کناره گیری برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و انتصاب آبرامز نماینده آمریکا در امور ونزوئلا به جای او نوشت: « انتصاب یک مامور شکست خورده، الیوت آبرامز، به یک ماموریت غیرممکن و اعمال فشار حداکثری به ⁧‫ایران‬⁩، بیانگر آشفتگی و سردرگمی در سیاست خارجی ⁧‫ترامپ‬⁩ تروریست و شکست خورده است.»

به گزارش فارس، «برایان هوک» نماینده دولت آمریکا در امور ایران اخیرا از سمت خود استعفا داد. او در مصاحبه‌ای با یک روزنامه آمریکایی گفت که قصد دارد از سمتش استعفا کند.پس از استعفای هوک به جای او «الیوت آبرامز» نماینده دولت آمریکا در امور ونزوئلا عهده دار این سمت شد.

در همین خصوص، یک مقام ارشد سابق در دولت آمریکا به روزنامه واشنگتن‌پست گفت که از رئیس «گروه اقدام ایران» خواسته شده استعفا کند تا مقصر شکست استراتژی علیه ایران شناخته شود.

«علیرضا میریوسفی» سخنگوی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک در همین باره گفت که برای تهران فرقی نمی‌کند چه کسی مسئول اجرای سیاست ورشکسته واشنگتن باشد.

از سوی دیگر علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره کناره گیری برایان هوک در توئیتی عنوان کرد: «برایان» هم مثل «جان» ناکام از کاخ سفید رفت، شاید «مایک» هم قبل از رفتن «دونالد» مجبور شود، چمدان‌هایش را ببندد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در توئیتی با بیان اینکه تفاوتی بین جان بولتون، برایان هوک یا الیوت آبرامز نیست، تصریح کرد: ایران لقمه بزرگتر از دهان همه مقامات فعلی و آینده آمریکایی است.

انتهای پیام/

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52042 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 17:35:03
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 52044
19 / 5 / 1399 - 17:31

اطلاعیه بنیاد مستضعفان در خصوص ملک دفتر رئیس دولت‌های نهم و دهم

به دنبال انتشار بیانیه دفتر رئیس دولت‌های نهم و دهم در خصوص اعلام آمادگی آن دفتر برای تخلیه ملک در اختیار رئیس‌جمهور سابق، روابط عمومی بنیاد مستضعفان اطلاعیه‌ای صادر کرد. به گزارش کرونا، در این اطلاعیه آمده است: بنیاد مستضعفان ضمن تشکر از برخورد منطقی و اعلام آمادگی رئیس محترم دولت‌های نهم و دهم جمهوری

به دنبال انتشار بیانیه دفتر رئیس دولت‌های نهم و دهم در خصوص اعلام آمادگی آن دفتر برای تخلیه ملک در اختیار رئیس‌جمهور سابق، روابط عمومی بنیاد مستضعفان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش کرونا، در این اطلاعیه آمده است: بنیاد مستضعفان ضمن تشکر از برخورد منطقی و اعلام آمادگی رئیس محترم دولت‌های نهم و دهم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر آمادگی تخلیه ملک مربوط به دفتر ایشان واقع در منطقه ولنجک تهران، آماده هر نوع همکاری در این زمینه است که منجر به تأمین منافع مستضعفان خواهد شد.

باتوجه به رویکرد مردمی رئیس محترم دولت‌های نهم و دهم و همچنین نظر به اعلام آمادگی قبلی ایشان در دیدار حضوری با رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان برای تخلیه یا جابجایی از ملک مذکور، خوشبختانه با صدور اطلاعیه دفتر ایشان، امیدوار به همراهی دکتر محمود احمدی‌نژاد در این مسیر انقلابی شدیم.

انتهای پیام

قدس-آنلاین

ثبت شده در سایت کرونا نیوز طی شماره 52044 توسط کانون رسانه و نمونه اخبار و در روز یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 17:31:01
© Copyright 2020 https://koronanews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر