.........امام علی (ع) :
۞ اگر کوه بود قله تکی بود ۞ اگر سنگ بود سنگ سختی بود ۞

  • شناسه : 49234
راهی برای مقابله با آمریکا پیدا نکنیم؛فقط برجام نیست که از دست می‌رود

راهی برای مقابله با آمریکا پیدا نکنیم؛فقط برجام نیست که از دست می‌رود

وزیر خارجه ایران در گفتگو با یک رسانه روسی هشدار داد چنانچه راهی برای مقابله با آمریکا پیدا نکنیم، برجام تنها چیزی نخواهد بود که ضرر می‌بیند. محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با «روسیه ۲۴» تاکید کرد اقدامات واشنگتن در قبال برجام ضربه‌ای به قوانین بین‌الملل تلقی می‌شود و چنانچه این توافق […]

وزیر خارجه ایران در گفتگو با یک رسانه روسی هشدار داد چنانچه راهی برای مقابله با آمریکا پیدا نکنیم، برجام تنها چیزی نخواهد بود که ضرر می‌بیند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با «روسیه ۲۴» تاکید کرد اقدامات واشنگتن در قبال برجام ضربه‌ای به قوانین بین‌الملل تلقی می‌شود و چنانچه این توافق حفظ نشود، برجام تنها چیزی نیست که از دست می‌رود.

وی در این باره افزود: اقدامات آمریکا فقط ضربه به برجام نیست بله ضربه به کل چارچوب قوانین بین‌المللی است. به همین دلیل است که اگر راهی برای مقابله با آمریکا پیدا نکنیم؛ فقط برجام نیست که از دست می‌رود. برای همین است که در باب این موضوع با روسیه اشتراک نظر داریم.

ظریف در سفری که روز گذشته به مسکو داشت، اجرای کامل برجام از سوی ایران را به پیشرفت مذاکره درباره اجرای تعهدات برجامی اروپایی‌ها مشروط کرده بود.

وی همچنین گفت: نقش روسیه به عنوان یکی از اعضای باقی‌مانده در برجام برای حفظ و تداوم آن بسیار ارزشمند است و ما نقش روسیه و چین را با نقش سایر اعضای باقی‌مانده در برجام یکسان نمی بینیم، به این دلیل که روسیه و چین شرکای نزدیک جمهوری اسلامی ایران از دوران قبل از برجام به حساب می آیند و تا به امروز هم علی‌رغم فشارهای ایالات متحده روابط خود را با ایران حفظ کرده‌اند.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.