.........امام علی (ع) :
۞ اگر کوه بود قله تکی بود ۞ اگر سنگ بود سنگ سختی بود ۞

  • شناسه : 48821
2هزار و 600کلاس درس غیر استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد/ معمار بافت فرسوده گچساران به عنوان طرح پایلوت جناب تاجگردون هستند

2هزار و 600کلاس درس غیر استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد/ معمار بافت فرسوده گچساران به عنوان طرح پایلوت جناب تاجگردون هستند

مرکز فرهنگی -هنری آموزش و پرورش گچساران با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در محله سادات گچساران کلنگ زنی شد. معمار بافت فرسوده گچساران به عنوان طرح پایلوت جناب تاجگردون هستند علی خوانپایه ،فرماندار گچساران در آیین کلنگ زنی مرکز فرهنگی -هنری آموزش و پرورش گچساران که […]

مرکز فرهنگی -هنری آموزش و پرورش گچساران با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در محله سادات گچساران کلنگ زنی شد.

معمار بافت فرسوده گچساران به عنوان طرح پایلوت جناب تاجگردون هستند

علی خوانپایه ،فرماندار گچساران در آیین کلنگ زنی مرکز فرهنگی -هنری آموزش و پرورش گچساران که با حضور معاون وزیر آموزش و پروش ، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس،معاون عمرانی استاندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در محله سادات این شهرستان برگزار شد،گفت:در سال های اخیر در زمینه بافت فرسوده در این شهرستان قدم های بسیاری خوبی برداشته شده است.

وی افزود:بافت فرسوده گچساران به عنوان طرح پایلوت در کشور مورد توجه قرار گرفته و معمار این حرکت جناب تاجگردون هستند،و قطعا در محله سادات اقدامات خوبی در زمینه بازسازی بافت فرسوده صورت گرفته است .

فرماندار گچساران اظهار کرد:این اقدامات مقدمه ای برای این محلات آسیب پذیر هستند که در واقع به عنوان تکمیل کننده زیرساخت های فرهنگی و هنری به شمار می رود و امیدواریم این حرکت مایه خیر و برکت برای چنین محلاتی باشد.

خوانپایه گفت:هر چند باید بخشی از زیرساخت ها آماده شوند تا خدمات خوبی به مردم در مسائل  فرهنگی ، هنری و دیگر موارد در اینگونه محلات آسیب پذیر ارائه شود.

۲هزار و ۶۰۰کلاس درس غیر استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

در ادامه این مراسم نیز هادی زارع پور ،مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار کرد:حضور حضرتعالی(تاج گردون) در استان یقینا با توجه به شناختی که بنده از شما دارم منشا خیر و برکت برای کل استان خواهد بود ،بویژه برای شهرستان های گچساران و باشت که مشکلات را از نزدیک ملاحظه می کنید.

وی افزود:قطعا بخش هایی از مشکلات استان با حضور جنابعالی مرتفع خواهد شد ،باید توجه داشت که ۲هزار و ۶۰۰کلاس درس غیر استاندارد در استان همچنان وجود دارد علی رغم اینکه بعد از استان یزد سرانه فضای آموزش ما ۸/۲ درصد است و به هرحال سرانه خوبی از لحاظ کمی است که ان شاء الله هم از نظر کیفی کارهای خوبی قرار است انجام شود.

زارع پور تصریح کرد:۲۵۰سرویس بهداشتی در مدارس استان غیرقابل استفاده است و باید تغییرات اساسی در این خصوص انجام شود،تعداد زیادی از مدارس استان محوطه سازی مشکل دارند ،دیوار ندارند و انشعاب آب و برق و گاز  در بسیاری از روستاها وجود ندارد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد:پنج هزار و ۲۶۰کلاس درس ما همچنان سیستم گرمایشی آنها به صورت نفتی و غیراستاندارد است که جا دارد از حضرتعالی تقدیر و تشکر کنم که بنا شد در یک پروسه زمانی سه ساله به شکل ۵۰درصد مشارکت استان و ۵۰درصد مشارکت نوسازی باشد.

سهم خیرین در مدرسه سازی استان ۵۰درصد است

وی تصریح کرد:الان سهم خیرین در مدرسه سازی استان ۵۰درصد است و جا دارد از جناب تاجگردون تشکر ویژه ای داشته باشم بخاطر عنایت خاص ایشان به مجموعه آموزش و پرورش استان ،علی الخصوص شهرستان های گچساران و باشت که کارهای بزرگی انجام شده است.

زارع پور درادامه گفت:هم در دولت یازدهم و هم در دولت دوازدهم اعتقادم براین است که در حوزه مدرسه سازی استان جهش و انقلابی صورت گرفته است،هرچند۵۰ آموزشگاه در گچساران مشکل برق دارند که انتظار می رود این مشکلات هم مرتفع شوند.

در ادامه مراسم، آیین کلنگ زنی مرکز فرهنگی -هنری محله سادات با حضور جمعی از مسئولین آغاز می شود ؛بعد از گلنگ زنی چند مسئول نوبت به مهراله رخشانی مهر، معاون وزیر آموزش و پرورش  و رئیس سازمان توسعه تجهیز و نوسازی مدارس کشور می رسد و با طعنه به مسئولین می گوید که شیوه کلنگ زنی صحیح اینگونه است و باید به این صورت گلنگ زد!!!، وی در ادامه  کلنگ را چند بار محکم و با قدرت به زمین زد که با تشویق حضار این مراسم به پایان رسید!.

گفتنی است این مرکز در زمینی به مساحت ۴هزار و ۳۸۰، زیربنای کلی یکهزار و ۲۲۵ مترمربع و با اعتبار ۳۵میلیارد ریال با مشارکت شرکت ملی نفت ایران ساخته خواهد شد.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.