خبر خوش عضو تیم روحانی: اروپا 60 سال دیگر مستقل می شود (!)

  آقای امیر حسین زمانی نیا که اکنون معاونت وزارت نفت را بر عهده دارد و دارای سابقه عضویت در تمیم مذاکراتی آقای روحانی است، اخیرا گفته است: 🔻اروپا از برجام حمایت می‌کند اما در عمل کار زیادی نمی‌تواند انجام دهد. 🔻طرف اصلی ما آمریکا بود و حتی اروپایی ها خرده می‌گرفتند که مذاکرات خود

کد خبر : 48237
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - 12:06
خبر خوش عضو تیم روحانی: اروپا 60 سال دیگر مستقل می شود (!)

 

آقای امیر حسین زمانی نیا که اکنون معاونت وزارت نفت را بر عهده دارد و دارای سابقه عضویت در تمیم مذاکراتی آقای روحانی است، اخیرا گفته است:
🔻اروپا از برجام حمایت می‌کند اما در عمل کار زیادی نمی‌تواند انجام دهد.

🔻طرف اصلی ما آمریکا بود و حتی اروپایی ها خرده می‌گرفتند که مذاکرات خود را با آمریکا تمام کرده اید و اکنون از ما می‌خواهید آن را تایید کنیم.

🔻ظریف نگفت آمریکا نمی‌تواند خارج شود بلکه گفت در صورت خروج هزینه بسیاری متحمل می شود؛ همانطور که می بینیم در حال دادن این هزینه‌ها است.

🔻اروپایی‌ها متوجه شدند گروگان هستند و برای استقلال تلاش می‌کنند اما این موضوع ۵۰ – ۶۰ سال طول می کشد.

 

🔸آقای زمانی نیا باید پاسخ دهد:

🔹 ۱- اگر اروپا هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد، چرا با او توافق و تعهد متقابل کردند؟

🔹۲- اگر طرف اصلی برجام آمریکا بوده، اکنون که آمریکا آن را زیر پا گذاشته، چرا باز هم یک طرفه به تعهدات عمل می‌کنید و برنامه هسته‌ای را همچنان معطل و متوقف نگه داشته‌اید؟!

🔹۳- اگر قراردادهای IPC شاهکار بود چنان که ادعا می‌کنید، چرا در قبال بدعهدی بعدی شرکت توتال هیچ جریمه و خسارتی تعبیه نکردید که بازدارنده باشید؟ و چرا اطلاعات سری و ذی‌قیمت نفتی را به این شکل دادید و باز هم مدعی ارزشمندی قراردادهای IPC هستید؛ با ارزش برای ما یا طرف فرانسوی؟!

🔹۴- آمریکا با خروج از برجام چه هزینه‌ای می‌دهد که آقای ظریف مدعی آن بوده است؟ آیا جز این است که هم امتیاز مورد نظر خود را از برجام گرفته – و همچنان از دولت روحانی می‌گیرد- و هم به حداقل تعهدات خود عمل نمی‌کند؟!

کلیک کنید  احسان دلاویز:سرمایه سریال شهرزاد آلوده نبود/ اتهامات هادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر بانک سرمایه و ردپای احسان دلاویز

🔹۵- اگر در مذاکرات اروپا را جدی نمی‌گرفته‌اید، چگونه باور می‌کنید دنبال استقلال باشد؟ اگر این استقلال ۶۰ سال طول می‌کشد، تمام این ۶۰ سال را می‌خواهید در تعلیق به سر ببرید؟ یعنی نوه‌های شما هم باید منتظر باشند که کی بخت برجام باز می‌شود و اروپا، آمریکا را ترک می‌کند ؟!

🔸کیهان

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سوغات شمالباران طبایران پمپتا انتخابات