کرونا نیوز؛

بنابر اعلام #بنیاد_مستضعفان ساخت ۱۴۲۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای حداقل دو عضو #معلول در کشور در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.

بنابر اعلام #روابط_عمومی بنیاد مستضعفان، بر اساس آخرین آمار‌ها در سطح ۳۱ استان کشور ۱۴۲۰۰ خانواده داری ۲ فرزند معلول به بالا شناسایی شده است و بنیاد علوی با همکاری #بنیاد_مسکن_انقلاب_اسلامی #سازمان_بهزیستی_کشور #سازمان_ملی #زمین و #مسکن و #انجمن_خیرین #مسکن_ساز کشور جهت کمک به #تأمین_مسکن مناسب برای خانواده‌های دارای حداقل دو عضو معلول #فاقد_مسکن و #تحت_پوشش #سازمان_بهزیستی،تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده است.

بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد ۷۷۰۰ #خانوار_شهری و ۶۵۰۰ #خانوار_روستایی تحت پوشش این طرح حمایتی قرار گیرند که بر اساس برنامه زمانبندی تا پایان سال آینده، ۱۴۲۰۰ واحد تکمیل و در اختیار خانواده‌های دارای دو فرزند معلول به بالا قرار خواهد گرفت.

#محمد_سعیدی_کیا #رئیس بنیاد مستضعفان، در این باره توضیح داد: طی تفاهم نامه منعقد شده این پروژه از سال ۹۴ آغاز به کار کرده و تا کنون حدود ۷۶ درصد در کل کشور #پیشرفت #فیزیکی داشته است. وی افزود: پس از تکمیل ۳۰۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و ۳۰۰۰ واحد مسکونی در بافت روستایی با حضور مسوولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور، سازمان ملی زمین مسکن و انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور، شش هزارمین واحد مسکونی خانواده‌های دارای دو فرزند معلول در شهر جدید گلبهار واقع در #مشهد مقدس تقدیم این عزیزان شد.

وی گفت:کل حجم سرمایه گذاری در این پروژه پنج جانبه مبلغی بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان و به صورت بلاعوض خواهد بود که سهم بنیاد مستضعفان از این رقم تا پایان پروژه حدود ۱۸۵ میلیارد تومان برآورد شده که تا کنون ۱۰۶ میلیارد آن #تامین و پرداخت شده است.

#سعیدی_کیا بیان کرد: بنیاد علوی علاوه بر پروژه اعطای مسکن به خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول در این منطقه طرح حمایت از مادران باردار و شیرده مناطق کم برخوردار با عنوان مهر مام و همچنین طرح حمایتی ارتقای تحصیلی دانش آموزان مناطق محروم و حمایت از خانواده‌های پر نوزاد را با هدف کمک به محرومیت‌زدایی اجرا خواهد کرد.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید