نشست مسئولین کشور و فعالان اقتصادی گچساران / طعنه ای که عبودی به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه زد

اعضای کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که به منظور بررسی موضوعات بودجه‌ای و نظارتی، بازدید از برخی پروژه‌ها و دیدار با فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد وارد گچساران شده بودند امشب در نشستی در جمع مسئولین و فعالین اقتصادی گچساران حضور یافتند. علی خوانپایه ،فرماندار گچساران در این نشست که در سالن

کد خبر : 48142
تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 20:27
نشست مسئولین کشور و فعالان اقتصادی گچساران / طعنه ای که عبودی به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه زد

اعضای کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که به منظور بررسی موضوعات بودجه‌ای و نظارتی، بازدید از برخی پروژه‌ها و دیدار با فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد وارد گچساران شده بودند امشب در نشستی در جمع مسئولین و فعالین اقتصادی گچساران حضور یافتند.

علی خوانپایه ،فرماندار گچساران در این نشست که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد،گفت:گچساران به سرزمین آب ، آفتاب ، نفت و طبیعت معروف است و ظرفیت های بالایی هم در این شهرستان وجود دارد که کارهای خوبی هم در زمینه زیرساخت ها در سال های اخیر نیز انجام گرفته است.

وی افزود:اهمیت این شهرستان در حوزه نفت و گاز بسیار مهم است درحالی که یک چهارم تولیدات نفت کشور در این شهرستان تولید می شود و دو رودخانه زهره و خیرآباد در ایجاد دو سد بزرگ چم شیر و کوثر نقش داشته اند .

فرماندار گچساران در ادامه تصریح کرد:سد کوثر علاوه بر تامین آب شرب بخش های از استانمان ،بخش هایی از استان های جنوبی کشور را هم تامین می کندو سد چم شیر در حال احداث است که امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد، این سد نیز ماهیت برقابی دارد.

وی بیان کرد:با توجه به تخصیص های آب ،در بخش کشاورزی نیز اتفاقات خوبی افتاده و قریب ۶۰هزار هکتار زمین دیم در این شهرستان نزدیک به ۱۲هزار هکتار به آبیاری نوین مجهز شده است که   ۱۲هزار هکتار هم در دست بررسی و اجرا دارد.

خوانپایه تصریح کرد: ما شاهد گونه های مختلف گیاهی ،جانوری و تنوع آب و هوایی در این شهرستان هستیم و در زمینه زیرساخت ها هم، استان به عنوان یک کریدور شمال به جنوب عمل می کند که گچساران نقطه اتصال این کریدور با توجه به نزدیکی به مرزهای آبی و خشکی  است که این امر اهمیت توجه به زیرساخت های حمل و نقل را بیشتر می طلبد.

فرماندار گچساران تصریح کرد:گچساران بالغ بر ۱۳۶هزار نفر جمعیت با مساحتی بیش از ۴هزار و ۶۰۰ کیلومتر است ،این شهرستان ۳۶۰شهید تقدیم انقلاب کرده که ۷شهید از دوران انقلاب دارد و این شهرستان ۱۰۰نفر آزاده و بیش از ۲ هزار نفر جانباز هم تقدیم انقلاب کرده که از افتخارات این شهرستان است.

وی افزود:ظرفیت های خوب و غنی از لحاظ منابع آب ، نفت و گاز در این شهرستان وجود دارد که نیازمند وضع قوانین مناسب و مقرراتی جهت رونق تولید و اشتغال پایدار در این شهرستان دارد.

فرماندار گچساران گفت:از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تقاضا مندم که به حوزه زیر ساخت ها در این شهرستان توجه ویژه داشته باشند ، بسترهای لازم در این شهرستان فراهم شده است و نیازمند سرمایه گذاری و رونق تولید است و عمده مشکل این شهرستان هم بحث اشتغال جوانان است که نیازمند اصلاح قوانین دست و پاگیر در حوزه سرمایه گذاری در این شهرستان است که می طلبد نمایندگان مجلس در این زمینه تمهیداتی  نیز داشته باشند.

پیامبر(ص)هم خیلی منبر می رفتند ولی خیلی ها هم تو گوششان نمی رفت و مشکل از پیغمبر(ص) نیست

حجت الاسلام عبودی ،امام جمعه باشت در ابتدای سخنانش به شوخی نیز گفت: انگار کسی هم به سخنان ما در این جلسه گوش فرا نمی دهد ،چرا که نمایندگان هم در مجلس گوش نمی گیرند و مدام با هم صحبت می کنند!.

وی افزود:بنده هنوز متوجه نشده ام که موضوع این جلسه چیست؟!،و خواهش دارم که در این جلسه حتما برنامه ریزی مطلوبی صورت گیرد و مصوبات و خروجی خوبی داشته باشد؛از وقتی که باشت شهرستان شد به جهتی هم خیلی ضرر کردیم و خواهش داریم اینکه شهرستان باشت هم دیده شود و به باشت هم توجه شود و برخی از جلسات هم در باشت گرفته شود تا مسئولین را هم در آنجا بتوانیم زیارت کنیم.

عبودی تصریح کرد:خواهش ما توجه بیشتر به شهرستان های کوچک و نیز شهرداری های شهرهای کوچک است  و لازم است که آنها را نیز دریابد،چرا که شهرداری های شهرهای کوچک خیلی مشکلات دارند و شهرداری باشت بدهکاری زیاد دارد که اگر همین مشکل در این جلسه رفع شود خیلی هم برد کرده ایم.

وی در انتهای جلسه نیز در خصوص سوءبرداشت جعفرزاده ایمن آبادی(نماینده رشت) از سخنانش نیز اظهار کرد: عرض بنده این نبود که جناب ایمن آبادی مطرح کردند و بنده در ابتدای عرایضم عرض کردم که وقتی کسی به جلسه ای دعوت می شوند موضوع جلسه باید مطرح شود تا حداقل با یک آمادگی در این جلسات شرکت کند و فکر می کنم این موضوع از سوی دوستان بد برداشت شد.

امام جمعه باشت در ادامه تصریح کرد:نکته دوم اینکه بنده در آخر جلسه موضوع این نشست را متوجه شدم و فهمیدم که این جلسه برای چه موضوعی تشکیل شد! و تعریف و تمجیدهایی که اعضای کمیسیون برنامه و بودجه از جناب نماینده ما داشتید؛اتفاقا ما نماینده خودمان را بهتر از شماها می شناسیم.

کلیک کنید  آمدم برای مردم کار کنم و هدفم اشغال یک پست نبود بنده همان آقای نگین تاجی هستم

عبودی گفت:جناب تاج گردون بچه منطقه هستند و ما خیلی خوب از ایشان شناخت داریم و افتخار هم می کنیم و فکر نمی کنم در جمع خودمان نیاز به این تعریف و تمجید ها باشد،که در این لحظه با این سخن امام جمعه باشت تعداد محدودی از حاضرین کف زدند که وی در این خصوص نیز گفت آنهایی که دست نمی زنند یعنی به نوعی این سخنان را قبول ندارند و البته هم افرادی جرات دست زدن را در اینجا نداشتند.

وی افزود:بنابراین توقع نداشتم که دوستان اینگونه پاسخ بدهند اما متوجه هم شدم که ظاهر جلسه هم خیلی موضوع آنچنانی ندارد و خدا را شاکرم که موضوعی را بیان کردم که حداقل جلسه هم در انتها به چنین سخنانی بگذرد و خلاصه هم سبب خیر هم شد و متوجه هم شدم امشب در سخنان عزیزان بخشی از قوانین که ظاهرا درست نمی شود مافیای شورای نگهبان و مجمع تشخیص است؟!! و انگار اینکه همه مشکلات کشور این دو نهاد بودند که متوجه شدیم!!!.

عبودی تصریح کرد:در هر حال امشب ببخشید! انگار امشب اسباب زحمت شدیم اما در هرحال باز هم خیرمقدم به بزرگواران عرض می کنم و شعر آخری که جناب قوامی هم مطرح کردند یک پاسخ آخوندی هم دارد و لازم نمی دانم در این جلسه مطرح شود ،چون واقعا سنگین می شود ،والا پیامبر(ص)هم خیلی منبر می رفتند ولی خیلی ها هم تو گوششان نمی رفت و مشکل از پیغمبر(ص) نیست،اما این تعبیر شما هم خیلی زیبنده نبود.

چه مافیای قدرتی پشت این قضیه است که باید خرید اقلام مورد نیاز نفتی را تهرانی ها و یا افراد قدرتمند بگیرند

عادل امینی از فعالین اقتصادی گچساران در ادامه این نشست گفت: در ابتدا تشکر ویژه ای داشته باشیم از نمایندگان و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به دلیل تصویب قانون قطع ربا از وام های که سالیان سال بانک ها بر حوزه تولید مستولی کردند.

وی افزود:تشکر می کنم که به فکر ما هم بودیم و این قانون هم متاسفانه بدلیل مافیای قدرت در  شورای نگهبان و در مجمع تشخیص مصلحت نظام متوقف شد،اما ما فعالین اقتصادی اصرار داریم که این قانون به هر طریق در این مملکت، که اگر مردم صاحبان اصلی این مملکت هستند، باید اجرا شود.

امینی تصریح کرد:متاسفانه مافیای قدرت در پس این بانک ها پنهان شده اند و سهام خودشان را از محل وصول پول های نامشروعی که گرفته می شود به راحتی از ما وصول می کنند که انتظار داریم مجددا قانون از سوی مقام معظم رهبری و از دیگر جاهایی که صلاح می دانید به جریان بیافتد برای حمایت از بخش خصوصی.

وی تصریح کرد:رونق تولید در سایه این قوانین  دست و پاگیر از محالات است و شاهد هستیم که فرار سرمایه از زمان بازی ارز در این مملکت چه مبالغی از کشور خارج شد و پیشنهاد می دهیم که اگر چه در منطقه های محروم هستیم اما انتظاراتمان شاید به اندازه خود تهران باشد.

امینی گفت:اگر چه ۶۳٫۷درصد منابع مالی و یا نقدینگی ما در شهر تهران به چرخش در می آید و حدود ۳۶درصد از منابع مالی در سراسر کشور ،اما هیچ انتظاری هم نداشته باشیم که در مناطق محروم رونق تولید ایجاد شود و این اشتغال پایداری که فریاد می زنید از محالات است.

وی افزود:باید پولی که از منابع مختلف در این کشور به گردش در می آید در مناطق محروم به تولید بکار گرفته شود ،در شهر ما ۲۵درصد منابع نفت و گاز است و آقای تاج گردون با سایر همکاران زحمت کشیدن و فشار آوردند که ۲درصد ۳درصد منظور شد، اما نگفتند آلایندگی برشهر ما ، زمین ما کشاورزی و گوسفندان ما و زحمت های ماست که یکی پس از دیگری از بین می رود.

امینی گفت:خیلی ممنون که از محل سهم فروش این چند درصد اندک را هم برای ما منظور کردید،۲۵درصد نفت و گاز می دهیم و چه مافیای قدرتی پشت این قضیه است که باید خرید اقلام مورد نیاز نفتی را تهرانی ها و یا افراد قدرتمند بگیرند و چرا با تولید کنندگان در این شهر نتوانیم به این مقاصد برسیم و تا کی باید چشم روی هم بگذاریم که باید با توجه به موارد قانونی حق مان را بگیریم.

وی در ادامه تصریح کرد:اما در بخش یارانه سلامت نیز توقع داریم که همه را دارو ،آمپول و سوزن نکنید و تولیدات گیاهی ما را به سمت ارگانیک ببرید ،در طول شبانه روزی که در شهر گچساران بازدید داشتید حتما از نعمات و منابع خدادادی به چشم دیده اید و سزاوار این هستیم که گیاهان دارویی در این شهرستان به تولید انبوه برسد.

کلیک کنید  رد صلاحیت شدن تاجگردون / واکاوی علل تاخیر در اعلام نتیجه احراز صلاحیت غلامرضا تاجگردون

امینی در ادامه اظهار کرد: دنبال انرژی پاک هستیم و توقع این است برای انرژی پاک به دادمان برسید ،آتش سوزی ها در راه و محیط زیست ما هم در خطر است و از همه برای جلوگیری از آتش سوزی یاری می طلبیم و باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد.

وی در ادامه گفت:بیمه های فراگیر را در کشور همگانی کنید ،مگر می شود فقط بیمه برای ماشین و ساختمان باشد اما برای کشاورز و عشایری که نتواند گوسفندش را بیمه کند باید زندگی اش نابود شود،وزارت تعاون، تعاونش از آن ماست و کارش هم از آن ما ، اما پولش مال شما دولتی هاست و اتاق تعاون و اتاق بازرگانی را یکی کنید فقط بنام اتاق ایران.

مگر قرار است که مافیا فقط در مجلس باشد، چرا در مجمع تشخیص مصلحت نباشد!

تاج گردون هم در بخشی از سخنانش گفت:مگر قرار است که مافیا فقط در مجلس باشد، چرا در مجمع تشخیص مصلحت نباشد!،همین الان هم می گویم در مجمع تشخیص مصلحت، رد صلاحیت هم بشوم باز هم می گویم که مافیای قدرت نشست پشت این موضوع که نگذاشت تصویب شود درحالی که مراجع ما داد می زدند.

وی افزود:من اعلام کردم و در مجمع تشخیص مصلحت در حضور چند آیت الله هم بیان کردم  و روزی هم این موضوع را خواهم گفت و اینجور هم نیست که بگوییم همه منزه هستند،متاسفانه این موارد وجود دارد، باید دوستان نماینده بیایند در گچساران ما و ببینند وقتی که نماینده ای در مجلس حرف می زند و شاهد هم همه فرهنگیان استقبال هم کنند؛بفهمند که آقای نماینده ۴و نیم درصد سهم نفت و گاز مفت خوری نیست.

تاج گردون تصریح کرد :این کارخانه شرکت نفت که هرلحظه امکان انفجار را دارد که اگر خدای ناکرده منفجر شود ،حقوق معلم را هم نمی توانیم بدهیم؛یک مثال ساده زدم و گفتم که ما دهاتی ها شب نانمان را به گاومان می دهیم تا در عوض صبح شیر به بچه بدهیم تا نمیرد که اگر گاومان مرد شیر نیست و بچه هم خواهد مرد.

خداوکیلی تمام پیمانکاران مثل ماشین های قراضه اوراق شدند

نصرالله خادمی از فعالین اقتصادی این شهرستان نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: مشکل اساسی وضعیت پرداخت هاست که به جای پول و ریال، اوراق به ما می دهند که واقعا نظام پیمانکاری را با این اوراق ، واقعا اوراق کرد ؛خداوکیلی تمام پیمانکاران مثل ماشین های قراضه اوراق شدند.

وی افزود:آقایان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اوراق به ما می دهند با ۱۵درصد سود در صورتی که بانک ها ۳۰درصد سود می گیرند و با ۴۰درصد نظام پیمانکاری این ها را می فروشد که با توجه به این تورم که اگر یک پیمانکار سال گذشته بعضا یک میلیارد تومان طلبکار بوده الان همین رقم ۳۰۰میلیون تومان ارزش و بازدهی ندارد.

خادمی تصریح کرد:خواهش می کنم این وضعیت را با جدیت بررسی کنید ، همه صنعتگران به اندازه نظام پیمانکاری نیروی انسانی در این کشور ندارند و ظرف دو سال گذشته تمام پیمانکاران نیروی انسانی خودشان را به ۲۰درصد رسانده اند درحالی که همه پیمانکاران طلبکار دولتند و الان فهمیدند و می خواهند اوراق ۱۴۰۰بدهند.

وی تصریح کرد: آقایان کمیسیون برنامه و بودجه !هفتاد میلیارد تومان در این مملکت طلبکارم هستم و از کجا بروم بیارم ،روز گذشته از یک شرکت دولتی در اهواز سه ظرفیت آلماتور خریدم در ساعت ۱۱و ۵۱دقیقه و حدود ۷دقیقه بعد پولش را به حسابشان ریختم که می گویند در این چند دقیقه کیلویی ۵۰۰تومان اضافه شده است، و واقعا چطور می شود با این وضعیت کار کرد؟!.

خادمی افزود:اگر به این صورت باشد ،اگر به این اوراق ها باشد و اگر به این وضعیت مالیاتی باشد تمام مشکلات پابرجاست،حدود ۸۰۰نفر در این شهر حسابشان را بسته اند،این یک شهر کوچک است درحالی که  یک پیمانکار رفته است بچه اش را بگذارد مدرسه و کارت بانکی می کشد می بینند موجودی ندارد بعد بانک می گوید دارایی حسابت را بسته است ؛۷۰۰میلیون تومان از دولت طلبکار است و تنها ۵۰میلیون تومان به دارایی بدهکار است.

وی تصریح کرد:از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه خواهش دارم به این نظام پیمانکاری که دارد نابود می شود توجه شود و خواهش دارم چند تا از این پیمانکاران بیایند تا برای همه اعضای مجلس صحبت کنند.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سوغات شمالباران طبایران پمپتا انتخابات