کرونا نیوز؛

👤معاونت توانبخشی سازمان_بهزیستی_کل_کشور در خصوص افزایش مستمری های در سال جدید خبر داد و گفت:افزایش ۲۰ درصدی حداقل قانون کار که در برنامه ششم توسعه از آن نام برده شده به طور صد در صد اجرایی میشود

✍️به گزارش ایران سپید حسین_نحوی‌ نژاد معاونت توانبخشی بهزیستی کل کشور در گفتگو با ایران سپید از احتمال #افزایش_مستمری #مددجویان بیش از ۲۰ درصد #حداقل_حقوق #قانون_کار خبر داد و گفت: دو شرط #افزایش #مستمری را امکان پذیر میسازد اول آنکه قانون بودجه سال ۹۸ به طور کامل ابلاغ شود و شرط دوم بودجه بندی در #سازمان #هدفمندی_یارانه هاست.

💢 در حال حاضر هنوز این دو بخش به نتیجه قابل اجرا دست نیافتند. وی ادامه داد: افزایش ۲۰ درصدی حداقل قانون کار که در برنامه ششم توسعه از آن نام برده شده به طور صد در صد اجرایی میشود اما سازمان بهزیستی در پی آن است که برای افراد دارای معلولیت این ۲۰ درصد را افزایش دهد تا معلولان در سال جدید دریافتی بیشتری را داشته باشند که فعلاً در حال رایزنی هستیم.

👤 #نحوی‌ نژاد با اشاره به اینکه افزایش ۲۰ چگونه محاسبه میشود گفت: اگر حداقل دستمزد قانون کار را یک میلیون تومان در نظر بگیریم ۲۰ در صد آن ۲۰۰ هزار تومان میشود. همچنین افزایش ۲۰ درصدی بر روی ۱۰۸ هزار تومان دریافتی از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها اعمال خواهد شد. معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی کل کشور در خصوص مستمری پرداختی به مدد جویان مناطق سیل زده هم افزود: طبق هماهنگی های ریاست سازمان از فروردین ماه برای مدد جویان مناطق سیل زده افزایش سه برابری مستمری ها را داشتیم.

💢بر اساس #بعد_خانوار به مددجویان آسیب دیده بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان پرداخت شد. وی در پایان صحبتهایش از زمان اجرایی شدن افزایش پرداختی ها گفت: هنوز مشخص نیست مبالغ جدید از چه ماهی واریز میشوند اما با شروع پرداختی های افزایش یافته در سال ۹۸ ما به التفاوت ماه های پیشین که طبق سال گذشته پرداخت شده بود به حساب مدد جویان واریز خواهد شد. فعلاً باید منتظر باشیم تا قانون بودجه سال ۹۸ کامل به دستگاه ها ابلاغ شود.

 

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید

معاونت توانبخشی سازمان_بهزیستی_کل_کشور