کرونا نیوز؛

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:دفاتر خدمات قضایی که پرونده را ناقص ارسال می نمایند در صورت تکرار سلب امتیاز می شوند

اولین نشست کمیته ی رقع اطاله ی دادرسی در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات ، حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در سایه همدلی ،همکاری و هم افزایی همکاران پیشرفت های خوبی در دادسرا ها و دادگاه های عمومی و انقلاب حاصل شده است.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه افزود: رسیدگی به ۲۰۰ پرونده در برخی شعب دادگاه تجدید نظر استان از عملکرد بسیار خوب این بخش است.

مزارعی با اشاره به اینکه از بدو ورودم به استان سعی در ارتقاء دادگستری استان و همکاران قضایی و اداری بوده است گفت: ظرفیت های خیلی خوبی در بین همکاران وجود دارد و این حق را هم بدهید ممکن است در اجرای برخی مکلفات قانونی ،تذکراتی هم به همکاران داده شود.

مقام ارشد قضایی استان با اظهار اینکه در راستای نظارت مستمر بر حوزه های قضایی و تسریع امور حوزه های قضایی استان ،معاونین ناظر در استان داریم افزود: این همکاران نقش رئیس کل را در حوزه قضایی تحت ریاستش دارد و شایسته است هر ۳ ماه یک بار عملکرد حوزه قضایی را بررسی نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی گام دوم انقلاب را با توجه به منویات مقام معظم رهبری در راستای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم یادآوری نمود و تصریح کرد: عملکردی جهادی در رسیدگی به پرونده های قضایی با دقت در اتقان آراء لازم است و تسریع در مختومه نمودن پرونده های مسن لازم است ،البته نباید پرونده هایی را که ۶ ماه از زمان تشکیل آنها گذشته است جزء این آمار محاسبه کرد.

وی در ادامه به معاونین ناظر نیز توصیه نمود که واحد های نظارت و ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات دادگستری استان به نحو ممکن و به عنوان طرحی نو ،عملکرد معاونین ناظر را نیز بررسی خواهند نمود.

مزارعی ارائه آمار را یکی از ابزارهای جلوگیری از اطاله ی دادرسی بیان نمود و با اشاره به اینکه برخی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ،پرونده ها را ناقص به محاکم قضایی و شورای حل اختلاف ارسال می نمایند اظهار داشت: معاون محترم آمار و فناوری اطلاعات دادگستری نسبت به دفاتری که پرونده ها را ناقص ارسال می نمایند تذکر داده و در صورت تکرار از این دفاتر سلب امتیاز می شود.

رئیس کل دادگستری استان در پایان از زحمات جناب آقای دکتر کریم فرخیانی که تا زمان افتخار بازنشستگی زحمات کمیته ی رفع اطاله ی دادرسی را تقبل نموده بودند و سرافرازانه خدمتش را به پایان برد و از آقای دکتر اردوان عزیزی که مسئولیت این کمیته را پذیرفتند تشکر نمود.

در ادامه این نشست مهندس بهزاد صادقی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان در سخنانی گفت: به منظور تسریع و بهبود در ارائه خدمات الکترونیک قضایی و استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات در استان، ۹۰ درصد از حوزه های قضایی استان بر بستر فیبر نوری قرار دارد.

صادقی در ادامه گفت: با توجه به بارش های خسارتی در استان، بحمد اله هیچ موردی از وارد شدن خسارت به زیر ساخت شبکه دادگستری ،گزارش نشده است.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید