کرونا نیوز؛

نخستین کاروان کمک های مردمی شهرستان گچساران به مناطق سیل زده استان های گلستان و مازندران اعزام شد، کمک های مردمی در دیگر نقاط استان نیز در حال جمع آوری است.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص گفت: نخستین کاروان کمک های مردمی شهرستان گچساران به مناطق سیل زده استان های گلستان و مازندران اعزام شد که این کمک ها در شهرستان گچساران جمع آوری شد و شامل انواع کنسرو،آب معدنی، حلوا شکری،برنج،لوازم بهداشتی، لباس زنانه و مردانه در سایزهای مختلف، اهدایی مردم خونگرم گچساران با عنوان “سیل محبت” راهی مناطق سیل زده گلستان و مازندران شد.

سرهنگ حمید خرمدل بیان کرد: به حوزه ها و پایگاه های مقاومت اعلام کرده ایم که نسبت به جمع آوری کمک های مردمی در مرکز استان اقدام کنند، تا الان در خصوص اقلامی که اعلام نیاز شده است از جمله آب معدنی، پتو، مواد خوراکی و پوشاک رده های بسیج در حال جمع آوری کمک های مردمی هستند تا هر زمان که مجدد اعلام کنند انتقال بدهیم.

سرهنگ خرمدل اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۰۰۰ تخته پتو، سه کامیون آب معدنی و اقلام دیگری از جمله پوشاک و مواد خوراکی جمع آوری شده است.

وی افزود: در خصوص نیروی انسانی نیز این آمادگی وجود دارد به خصوص گروه های جهادی متخصص از جمله بسیج جامعه پزشکی، بسیج جامعه مهندسین و اقشار مختلف آمادگی اعزام وجود دارد اما منتظر دستور هستیم که فرماندهی کل سپاه پاسداران اعلام کنند.

سرهنگ خرمدل در ادامه اظهار کرد: مردم نوع دوست کهگیلویه و بویراحمد هموطنان آسیب دیده از سیل استان گلستان و مازندران را فراموش نکرده اندو همواره در کمک و یاری رساندن به هموطنان در تمامی نقاط کشور پیشگام بوده اند.

فرمانده سپاه فتح استان در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به خسارات سیل به مناطق مختلف استان گفت: هم اکنون گروه های مختلفی از سپاه فتح، تیپ ۴۸ فتح و گروه های مختلف بسیجی در مناطق مختلف استان که در بارندگی های اخیر دچار آسیب شده اند، در حال فعالیت هستند.

سرهنگ خرمدل ادامه داد: این گروه ها در مناطقی از جمله پریکدان بویراحمد، جاده یاسوج-اصفهان در محدود دارشاهی، و لوداب برای بازگشایی معابر و جاده های روستایی حضور دارند.

وی در پایان گفت: امیدواریم که در بتوانیم هر چه زودتر اقدامات لازم را برای حل مشکلات عنوان شده انجام دهیم و شرایط را به روزهای قبل از بارندگی برگردانیم.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید