کرونا نیوز؛

غلامرضا شکوهی ،عضو هیئت امنای حرم بی بی حکیمه(س) در گفت و گویی اختصاصی گفت:قسمتی از کوه در بیرون از محوطه حرم ریزش کرد که البته هیچگونه خسارت و آسیبی به کسی وارد نشده است.

وی افزود:با فرماندار و ستاد بحران شهرستان گچساران هماهنگی های لازم هم انجام شد و تصمیم براین شد تا اطلاع ثانوی محوطه حرم تخلیه شود.

شکوهی در ادامه افزود: زائرین در بقعه متبرکه کاکا مبارک اسکان داده شده اند و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص هم وجود ندارد.

حرم بی بی حکیمه(س) پذیرای زائران نوروزی

سید نورالله جنتی پور ،مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به شرایط نامناسب جوی و تدابیر لازم برای پیشگیری از هر گونه حادثه و اتفاقی، تمهیداتی نیز در این خصوص گرفته شد که فعلا در بحث اسکان زائرین در محوطه حرم ممانعت شود که البته در بحث زیارت مسافرین و گردشگران نوروزی در حرم مشکلی وجود ندارد.

وی افزود:در حال حاضر هم مورد خاصی برای مسدود بودن راه ارتباطی به حرم مطهر بی بی حکیمه وجود ندارد و هیچ گونه مانعی هم برای زیارت حرم مطهر وجود ندارد، اما با توجه به بارندگی های شدید و احتمالا ریزش کوه در اطراف حرم از مسافرین تقاضا کرده ایم که حتی الامکان از اسکان و برپایی چادر در محوطه حرم خودداری کنند.

جنتی پور تصریح کرد:لذا با توجه به این موارد و در مواقع بارانی به خاطر شرایط جغرافیایی حرم مطهربی بی حکیمه (س)، پذیرای زائران در بقعه متبرکه کاکا مبارک(ع)، مسجد حضرت جواد الائمه(ع) و مکان های دیگر اطراف حرم مطهر هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اظهار کرد: حرم مطهر امامزاده بی بی حکیمه(س) دختر بلافصل امام موسی کاظم(ع) در شهرستان گچساران در هفتمین روز از سال ۹۸ پذیرای زائران نوروزی است و طرح نوروزی آرامش بهاری با اجرای برنامه های ویژه فرهنگی مذهبی در حرم مطهر بی بی حکیمه(س) و بقعه متبرکه کاکا مبارک(ع) برگزار می شود.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید