کرونا نیوز؛

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه با کوچالر کیپانیدزه معاون وزیر دادگستری گرجستان دیدار و گفتگو کردند .

احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان مناسبات و همکاری های جمهوری اسلامی ایران و گرجستان را در سطح مطلوب خواند و ارتباطات مردمی را زمینه گسترش و توسعه حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانست.

وی گرجستان را دوستی دیرینه با سابقه تاریخی مشترک خواند و گفت:« گسترش ارتباطات و همکاریهای دو کشور در سطح مجالس  و مردمی زمینه تعاملات بیشتر تجاری و اقتصادی و فرهنگی را فراهم خواهد کرد».

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان در ادامه خاطر نشان کرد:« تعهداتی که متضمن امنیت برای گردشگران و سرمایه‌گذاران دو کشور باشد به ارتقا سطح همکاری های فیمابین منجر خواهد گشت ». علیرضابیگی موانع بانکی را مشکل عمده بازرگانان و گردشگران در گرجستان نامید و تصریح کرد:«ما هنوز در زمینه امور بانکی به دستاوردی که منجر به حمایت از گردشگر و سرمایه‌گذار ایرانی باشد دست نیافته ایم».

 نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود:«گام های خوبی در این راستا برداشته شده که زمینه انتقال مجرمین و زندانی ها را میسر خواهد کرد».

کوچالر کیپانیدزه، معاون وزیر دادگستری، ایران را کشوری قدرتمند در منطقه دانست و اظهار داشت:« ایران نقش مهمی در تحولات منطقه دارد و ما برای روابط دو جانبه احترام زیادی قایل هستیم». وی همچنین افزود:« موضوعاتی بین دو کشور وجوددارد که قابل حل و فصل است و امیدواریم در کوتاه مدت شاهد تحقق اهداف در راستای توسعه مناسبات فیمابین باشیم»./

پایان پیام

شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان با معاون وزیر دادگستری گرجستان احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه با کوچالر کیپانیدزه معاون وزیر دادگستری گرجستان دیدار و گفتگو کردند . http://cdn.icana.ir/d/019/201611109802603183.jpg دیدار,رئیس,و,اعضا,,گروه,دوستی,پارلمانی,جمهوری,اسلامی,ایران,و,گرجستان,با,معاون,وزیر,دادگستری,گرجستان Icana

خانه ملت

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید