کرونا نیوز؛

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه با کوچالر کیپانیدزه معاون وزیر دادگستری گرجستان دیدار و گفتگو کردند .

علیرضا بیگی در ابتدای این دیدار به اشتراکات فرهنگی و پیشینه دیرینه جمهوری اسلامی ایران و گرجستان اشاره کرد و گفت:«ایران و‌ گرجستان دارای قرابت تاریخی و تعاملات دیرینه هستند و تحکیم روابط دو کشور ریشه در تاریخ دو ملت دارد».

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان، نقش پارلمان ها در تحکیم و تقویت روابط را حایز اهمیت خواند و اشاره کرد:«تحکیم روابط پارلمانی و ارتقا سطح همکاریها با تلاش گروه های دوستی پارلمانی باعث  تقویت مراودات دوستانه دو کشور در عرصه های محتلف میگردد». وی همچنین اظهارداشت:«نگاه مردم ایران به دولت و مردم گرجستان چیزی فراتر از مرزهای این کشور است و امیدواریم این نگرش مثبت به وسیله دولتمردان گرجی تقویت و همواره شاهد رشد  تعاملات فیمابین  باشیم».

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بزرگ با اقتصاد فراگیر خواند و ابراز داشت:«توسعه و‌ گسترش همکاریهایی اقتصادی و تجاری باعت سرعت بخشیدن به مناسبات اجتماعی و فرهنگی دو کشور خواهد شد.».

داوید زالکانیانی وزیرخارجه گرجستان نیز با تاکید بر گسترش ارتباطات فی‌مابین گفت:«مقامات عالیرتبه  و مردم گرجستان، جمهوری اسلامی ایران کشوری با اهمیت و تأثیرگذار در منطقه قلمداد میکنند.

زالکانیانی افزود:« با گسترش همکاریها و تداوم گفت و گو ها می توان به رفع موانع در مسیر ارتباطات فیمابین کمک کرد».

وی همچنین نگرانی هیات جمهوری اسلامی ایران درباره محدودیت حمل و نقل هوایی و موانع بانکی را قابل حل دانست و تاکید کرد:« موانع و محدودیت‌ها برطرف خواهد شد و ما نباید اجازه بدهیم تبلیغات و شایعات اثر منفی بر روابط دوستانه و تاریخی دو کشور گذاشته و ایینه روابط فی‌مابین را خدشه دار کند».

در پایان این دیدار، قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، در بیاناتی آخرین تحولات میان دو کشور را بررسی کرد./

پایان پیام

شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان با وزیر خارجه گرجستان احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان و دیگر اعضا این گروه دوستی پارلمانی در ادامه دیدارهای خوددر تفلیس با داوید زالکانیانی وزیر امور خارجه گرجستان دیدار و گفتگو کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201803106731062822.jpg دیدار,رئیس,و,اعضا,گروه,دوستی,پارلمانی,جمهوری,اسلامی,ایران,و,گرجستان,با,وزیر,خارجه,گرجستان Icana

خانه ملت

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید