کرونا نیوز؛

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد علیرضابیگی در ادامه دیدارهای  خود در تفلیس با خانم ناتیا توناوا معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان دیدار و گفت وگو کرد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان توسعه همکاریها و گسترش مناسبات در زمینه های گوناگون به ویژه در حوزه تجارت و اقتصاد دو کشور را حایز اهمیت خواند و گفت: تعاملات اقتصادی بین دو کشور بر اهمیت بررسی همکاریهای فیمابین خواهد افزود و تلاش برای بهرمندی در این حوزه از طریق مراودات تجاری و بازرگانی میسر است.

وی همکاری های دوجانبه در حوزه انرژی،  و سایر عرصه ها را اقدامی در جهت نیل به ثبات و پایدار در روابط اقتصادی دو کشور دانست و خاطر نشان کرد : ارتقای سطح روابط و همکاری ها با گرجستان، موجب تقویت روابط دوجانبه و کمک به رشد تبادلات دوجانبه در زمینه های مختلف به ویژه تجاری و بازرگانی خواهد بود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، تعاملات و مراودات پارلمانی میان مجالس دو کشور را تسهیل کننده  در عرصه های مختلف همکاری‌های دو جانبه دانست.

وی  محدودیت های بانکی و حمل و نقل هوایی را مانع اساسی در پیشبرد اهداف بلند مدت دو کشور قلمداد کرد و تصریح کرد،‌‌: برخی محدودیتهای موجود باعث کاهش سطح تعاملات اقتصادی در شرایط  موجود شده و ضرورت دارد که گرجستان در خصوص مشکلات بانکی و هموار کردن حمل و نقل هوایی قدم های جدی تری بردارد.

 عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، ورود و تزریق حامل های انرژی ایران در چرخه اقتصاد گرجستان  را مقرون به صرفه دانست و خاطر نشان کرد:بهره مندی گرجستان از حامل های انرژی به ویژه گاز جمهوری اسلامی ایران باعث تقویت نیرو محرکه چرخه اقتصاد گرجستان خواهد شد.

خانم ناتیا تورناوا معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به برنامه های جدید دولت گرجستان در جهت ارتقای تعاملات با جمهوری اسلامی ایران گفت: علاقمندی دولت گرجستان به تقویت مراودات  با جمهوری اسلامی ایران سطح همکاری ها را توسعه خواهد داد.  وی افزود:  زمینه های مساعدی برای پیشبرد همکاریها در عرصه های مختلف  وجود دارد.

در این دیدار طرف گرجستانی بر رفع موانع موجود در  حوزه های حمل و نقل هوایی و بانکی  در مسیر توسعه مناسبات فیمابین تأکید کرد./

پایان پیام

 

شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲

دیدار علیرضا بیگی با معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان با معاون وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان دیدار و گفت وگو کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605105547664833.jpg دیدار,علیرضا,بیگی,با,معاون,وزیر,اقتصاد,و,توسعه,پایدار,گرجستان Icana

خانه ملت

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید