کرونا نیوز؛

به گزارش کرونا، امیر دریادار حسین خانزادی روز پنجشنبه در نشست خبری رزمایش ولایت دریایی ۹۷ اظهار داشت: این رزمایش برای مقابله با دزدی های دریایی و تامین امنیت منطقه به اجرا در خواهد آمد.
اجلاس آیونز در سال ۲۰۰۸ و به منظور دستیابی به امنیت دریایی سودمند و متقابل در محدوده اقیانوس هند با حضور فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند آغاز به کار کرد.
این اجلاس در مدت فعالیت ده ساله خود توانسته زمینه حضور ۳۲ کشور در قالب ۲۴ کشور عضو و ۸ کشور ناظر را فراهم آورد که دومین نشست کارگروه امنیت دریایی آیونز از ۲۸ بهمن تا یک اسفند در بندرعباس با حضور افزون بر ۲۰ نماینده از ۱۱کشور عضو به میزبانی نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به رزمایش دریایی ولایت ۹۷ بیان داشت: نمایش آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح موجب تقویت بازدارندگی دفاعی می شود تا دشمنان دچار خطار راهبردی نشوند.
وی ادامه داد: این توانمندی ها در شرایط نیاز می تواند ضربه های مهلکی به دشمنان وارد کند که گوشه ای از آن در رزمایش دریایی ولایت ۹۷ در معرض نمایش گذاشته می شود.
امیر دریادار خانزادی ابراز داشت: در این زمایش شلیک انواع موشک ها و اژدرها تمرین و برای اولین بار موشک از زیردریایی شلیک می شود.
فرمانده نداجا بیان داشت: برای اولین بار زیردریایی فاتح و ناوشکن سهند در این رزمایش بکار گرفته می شوند و بخشی از تجهیزات به نمایش گذاشته می شود.
امیر دریادار خانزادی ابراز داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانسته اند امنیت پایداری را در تنگه هرمز برقرار کنند.
وی در خصوص اعزام ناوگروه های نداجا به اقیانوس اطلس هم گفت: اهداف نظام جمهوری اسلامی در این زمینه اهمیت دارد و هز زمان که نظام اراده کند نداجا ناوگروه های خود را برای برقراری ارتباط با کشورهای دوست انجام می دهد.
۳۲۱۹ /۶۰۴۸

سیاسی

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید