کرونا نیوز؛

به گزارش کرونا، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی روز پنجشنبه در دومین کنگره بین المللی ۱۴۰ شهید روحانی مدافع حرم در سالن همایش های جامعه الزهرا(س) قم، افزود: امروز شاهد هستیم که جوانان دلیر کشورهای مختلف برای دفاع از اسلام و ولایت دور هم جمع و در مقابل توطئه دشمنان اسلام متحد و یکپارچه شده اند.
وی دفاع ازحرم ولایت را هدف مدافعان حرم دانست و گفت: دلیل شکل گیری چنین بسیج جهانی، حضور روحانیون در میدان بوده است.

** انقلاب اسلامی با همه توطئه ها در حال پیشرو به جلو است
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی حرف ها و برنامه های زیادی برای داخل و خارج کشور دارد گفت: به حول قوه الهی با وجود همه دشمنی دشمنان، برنامه انقلاب که بر اساس تدبیر رهبر معظم انقلاب و ولی فقیه تنظیم شده و در حال حرکت به جلو است.
وی ادامه داد: علمای بزرگ درطول زمان نه تنها راه مقابله با توطئه دشمنان را بلد هستند بلکه در چهل ساله انقلاب اسلامی، به برکت نورانیت ولایت، بزرگان دین و در راس آن ولی فقیه نه تنها توطئه و تهدید دشمنان را خنثی کرده اند بلکه همه تهدیدها را به فرصت تبدیل نموده اند.
قاآنی با اشاره به حوادث یک دهه گذشته در منطقه خاورمیانه ادامه داد: آمریکا پس از خودزنی در یازدهم سپتامبر و به راه انداختن دو جنگ بزرگ به مردم این کشور و مردم منطقه در افغانستان و عراق، تصور می کرد که به تنهایی می تواند معادلات منطقه را رقم بزند ولی امروز شاهد اعتراف آنها به شکست هستیم.

** فرهنگ انقلاب اسلامی، آمریکا را منطقه به فلاکت کشانده است
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس جمهور فعلی آمریکا را کم عقل دانست و گفت: به گفته این آقا آمریکا ۷ تریلیون دلار در منطقه خاورمیانه هزینه کرد ولی هیچ بدست نیاورد، این فلاکت آمریکایی ها ناشی از انقلاب اسلامی و فرهنگ آن است.
وی با بیان اینکه فرهنگ انقلاب اسلامی جلوی توطئه داعش را در منطقه گرفت، ادامه داد: به گفته مقامات آمریکا، ایالات متحده پنج هزار کشته در جنگ عراق و افغانستان داده ولی آمار دقیق ما این است که رقم واقعی کشته شدگان آمریکا در این جنگ، دو و نیم برابر اعلام رسمی است.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انسان سازی میدان نبرد را مهمترین دستاورد جنگ تحمیلی دانست و گفت: جنگ هشت ساله دستاوردهای بزرگی داشت که می توان مهمترین آن را انسان سازی بود که نقش روحانیون در این عرصه بسیار کلیدی بوده است.
وی انقلاب اسلامی را حرکتی مستمر دانست و گفت: دشمنان اسلام، آمریکا و اسرائیل غاصب روزانه با توطئه های مختلف به دنبال جلوگیری از حرکت پویا و مستمر این انقلاب هستند و چنین میدانی، میدان جنگ و مبارزه است که نیاز به انسان های پای کار دارد.
قاآنی با تاکید بر اینکه روحانیت همواره در صف نخست مبارزه و جهاد بوده است گفت: مشروعیت حرکت جهادی با حضور روحانیون در میادین به ویژه جلوداری امام راحل و فرماندهی کل قوا رهبر معظم انقلاب بوده و این حرکت همواره استمرار داشته است.

** روحانیون همواره پرچم دار حرکت عزت مندانه کشور و اسلام بوده اند
وی با بیان اینکه روحانیت شیعه در طول عمر با برکت این مذهب پر افتخار همواره جلودار بوده است گفت: شیعه تنها مکتبی که همه رهبران آن شهید شده و علما که اصول و اساس این دین هستند استمرار دهنده این راه پر افتخار عزتمندانه هستند.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه در همه تحولات اساسی جوامع اسلامی و به ویژه شیعی، روحانیت پرچم دار بوده و هست اظهار داشت: منشور روحانیت که سوم اسفند ماه ۱۳۶۷ توسط امام راحل صادر شد، باید سرلوحه حرکت حوزه علمیه باشد.
وی تاکید کرد: در هر نهضت و انقلاب مردمی، علمای اسلام اولین کسانی بودند که بر تارک جبینشان خون و شهادت نقش بسته است.
این کنگره بین المللی با حضور فرماندهان ارشد نظامی، مسئولان کشوری و خانواده های معظم شهدای روحانی مدافع حرم از کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان، لبنان، عراق و سوریه ترتیب یافته است.در حاشیه این کنگره نمایشگاه عکسی از ۱۴۰ شهید روحانی مدافع از کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شد.
۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

سیاسی

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید