کرونا نیوز؛

این جشنواره از بیست و سوم بهمن ماه  با حضور هنرمندان استان‌های هرمزگان، خوزستان ، فارس، کهکیلویه و بویر احمد و بوشهر برگزار شد و ۱۷ تئاتر مورد ارزیابی نهایی قرار گرفتند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در حاشیه آیین پایانی این جشنواره گفت: با توجه ویژه دولت و مجلس، اعتبارات حوزه توانبخشی در سال ۹۸ نسبت به امسال ۶۰ درصد افزایش یافته است.

حسین نحوی نژاد افزود: بر اساس قانونی که به تصویب مجلس رسید و رئیس جمهور اردیبهشت امسال آن را ابلاغ کرد، افزون بر بودجه مصوب، هزار و صد میلیارد تومان اعتبار در اختیار بهزیستی و حوزه توانبخشی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: خبر داریم که کمیسیون تلفیق مجلس نیز با دید مثبتی که داشته، این بودجه را افزایش داده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: این اعتبار را برای تقویت مراکز غیردولتی نگهداری و آموزش معلولان و سالمندان، افزایش مستمری و حق پرستاری و گسترش دایره گیرندگان حق پرستاری و فعالیت‌های توانمندسازی معلولان هزینه خواهیم کرد.

نحوی نژاد ابراز امیدواری کرد: سال آینده گام نخست برای برابری موقعیت افراد معلول با دیگر افراد نیازمند کمک در جامعه، برداشته شود.

وی همچنین با اشاره به نقش هنر در توانمندسازی معلولان، گفت: ۱۴ سال است که بهزیستی به این درک رسیده که فعالیت‌های هنری در توانمندسازی، اشتغال، تقویت روحیه و خروج افراد معلول از انزوا نقش موثری دارد و از این رو به گسترش این فعالیت‌ها اهمیت می‌دهد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد که امسال به علت تنگناهای مالی جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان در دیگر مناطق کشور برگزار نشده و فقط با تلاش و همت هنرمندان بوشهری این استان توانسته جشنواره را برگزار کند.

خورشیدی معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر هم خطاب به هنرمندان گفت: فعالیت شما یک نوع درس اراده و توانستن به افراد جامعه است زیرا معلولیت مانعی برای انجام فعالیت های شما نیست.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر نیز گفت: مرحله نهایی هفتمین جشنواره تئاتر معلولین خلیج فارس با شرکت ۱۷ گروه از استان‌های بوشهر، فارس، خوزستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد، بیست و چهارم تا بیست و هفتم بهمن در بوشهر برگزار شد.

علی پولادی ریشهری افزود: این جشنواره زمینه‌ای را برای شکوفایی توانمندی معلولان فراهم می‌کند و به این شکل، هم معلولان در جامعه بیشتر حضور خواهند داشت و هم جامعه از توانمندی آن‌ها بهره خواهد برد.

برگزیدگان جشنواره به مرحله کشوری تئاتر معلولان راه پیدا می کنند، جشنواره ای که اردیبهشت سال آینده در تهران برگزار می شود.

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید