.........امام علی (ع) :
۞ اگر کوه بود قله تکی بود ۞ اگر سنگ بود سنگ سختی بود ۞

  • شناسه : 36141
توفان هاروی زیرساخت های انرژی آمریکا در سواحل خلیج مکزیک را از کار انداخت

توفان هاروی زیرساخت های انرژی آمریکا در سواحل خلیج مکزیک را از کار انداخت

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکز ملی توفان آمریکا پیش بینی کرد که تا غروب روز جاری (چهارشنبه) از شدت فشار توفان هاروی در لوئیزیانا کاسته شود.با این حال، تعدادی از پالایشگاه ها، پایانه ها، سکوهای حفاری و دیگر زیرساخت های بخش انرژی آمریکا از کار افتاده است. دستکم چهار […]

به گزارش کرونا نیوز،

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکز ملی توفان آمریکا پیش بینی کرد که تا غروب روز جاری (چهارشنبه) از شدت فشار توفان هاروی در لوئیزیانا کاسته شود.
با این حال، تعدادی از پالایشگاه ها، پایانه ها، سکوهای حفاری و دیگر زیرساخت های بخش انرژی آمریکا از کار افتاده است. دستکم چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز ظرفیت پالایشگاهی یا بیش از ۲۲ درصد از مجموع ظرفیت آمریکا از فعالیت باز ایستاده است.
ظرفیت پالایشی تگزاس ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز و ظرفیت پالایشگاهی لوئیزیانا در همسایگی این ایالت، ۳میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز است. از بعد از ظهر روز سه شنبه، بیش از ۱۸ درصد با ۳۱۹ هزار و ۵۲۳ بشکه در روز تولید نفتی خلیج مکزیک در مقایسه با رقم ۱۹ درصدی روز قبل از آن، متوقف شد.
توفان هاروی تقریبا یک پنجم از ظرفیت پالایشگاهی آمریکا را تحت تاثیر قرار داده و این مساله سبب نگرانی در مورد کمبود بنزین و افزایش بهای آن شده است.
ابعاد خسارت و ویرانی توفان هاروی سبب شده که این توفان با توفان کاترینا مقایسه شود. توفان کاترینا که ۱۲ سال پیش نیواورلئان را ویران کرد، یکهزار و ۸۰۰ کشته و حدود یکصد و هشت میلیارد دلار خسارت برجا گذاشت.
نحوه عملکرد جرج دبلیو بوش رئیس جمهوری وقت آمریکا در زمان وقوع توفان کاترینا به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و حال ترامپ">دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی این کشور تلاش می کند با واکنشی مشابه رو به رو نشود.
براساس ارزیابی ها، خسارت ناشی از توفان هاروی ممکن است برای شهر هیوستون در تگزاس ۵۰ میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد.
تاکنون مرگ ۱۳ نفر از جمله یک خانواده ۶ نفره بر اثر توفان هاروی در آمریکا تائید شده است. یگان های هوایی و قایق های گارد ساحلی آمریکا بیش از چهار هزار نفر را نجات داده اند. مردم نیز به طور داوطلبانه با استفاده از قایق به صدها نفر دیگر کمک کرده اند.
براساس اعلام مرکز ملی توفان آمریکا، میزان بارندگی در ایالت تگزاس به دلیل وقوع توفان هاروی به ۱۳۱٫۷۸ (۱۳۱ ممیز ۷۸) سانتی متر رسیده که رکوردی بی سابقه است.
میزان بارندگی در جریان توفان ‘آملیا’ در تگزاس در سال ۱۹۷۸ به ۱۲۲ سانتی متر رسید. همچنین در سال ۱۹۵۰ و قبل از آنکه هاوایی ایالتی از آمریکا شود، توفان گرمسیری ‘هیکی’ باعث بارش باران به میزان ۱۳۲ سانتی متر در جزیره ‘کائوآی’ شد.
شبد **اروپام**۹۱۰۹**۱۰۱۰
مترجم: نیره مجیدی راد*انتشار:حسن معظمی

کلیک کنید  حفاری یاران و آزادگان جنوبی از نیمه گذشت

انتهای پیام /*

ایرنا

از اینجا اخبار خود را ارسال کنید با ما همراه باشید

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.