کرونا نیوز؛

حجت الاسلام ˈسیدمحمدحسین آل ایوبˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در اهواز افزود: بیشتر طلاب اعزامی از حوزه های علمیه کشور، خارجی هستند که به کشورهای زادگاه خود اعزام و در همان کشورها به امر تبلیغ می پردازند.

وی اولویت نخست حوزه های علمیه کشور در همه مقاطع زمانی را ˈتبلیغ دینˈ عنوان کرد و گفت: با توجه به شکل گیری گروه های منحرف و تکفیری در برخی نقاط جهان اسلام ، وظیفه حوزه های علمیه در تبیین و تبلیغ دین در سطح بین الملل سنگین تر از گذشته شده است.

حجت الاسلام آل ایوب، آشنایی بیشتر مسلمانان با مبانی دینی و جلوگیری از افراطی گری، میارزه با انحرافات و خرافات، تعمیق وحدت مسلمانان، و بهره گیری از فیوضات ماه مبارک رمضان را از محورهای اصلی کار طلاب اعزامی عنوان کرد.

مدیرکل روابط خارجی معاونت بین الملل حوزه های علمیه کشور در ادامه گفت: کشورهای استکباری با فتنه انگیزی و دامن زدن به اختلافات تلاش می کنند مسلمانان را ازهویت اصلی خود دور، و به خود مشغول کنند و ما طلاب وظیفه داریم با تبلیغ سینه به سینه مانع از به ثمر رسیدن توطئه های دشمنان شویم.

وی افزود:نباید اجازه دهیم دشمنان اسلام با اختلاف و ایجاد شکاف، همبستگی مسلمانان را به تفرقه تبدیل کنند؛ متاسفانه گروه های تکفیری و وهابی با جنایات خود به طور عملی در راستای به ثمر رساندن اهداف دشمنان قدم بر می دارند.

حجت الاسلام آل ایوب، روشنگری را رویکرد اصلی طلاب و روحانیان حوزه های علمیه عنوان کرد.ک/3 646/641/640

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
newsroom@irna.ir

انتهای پیام/
امین کائیدی شادگان