کرونا نیوز؛

در نشست خبری صبح امروز محمد شهبازی سرپرست آموزش‌ و پرورش و مازیار مقیمی رئیس اداره سوادآموزی آموزش‌ و پرورش گچساران؛ گزارشی از فعالیت آموزش‌ و پرورش در چند ماه اخیر ارائه شد.
سرپرست آموزش‌ و پرورش شهرستان گچساران در جمع خبرنگاران گفت: چه زمانی که در سال ۷۱ به‌ عنوان آموزگار در روستای دورافتاده‌ای در بویراحمد چه در حال حاضر که به‌ عنوان سرپرست آموزش‌ و پرورش خدمت می‌کنم همیشه اخلاق‌مداری و مردم محوری را سرلوحه کار خود قرار داده‌ام.

برنامه بازدید هفتگی از مدارس
شهبازی با اشاره به گزارش عملکرد آموزش‌ و پرورش در دو ماه گذشته گفت: بازدید از مدارس ازجمله کارهایی است که به‌ صورت هفتگی در دستور کار قرار داده‌شده است و از این طریق مشکلات و مسائل را در حد مقدور برطرف می‌کنیم.
شهبازی بیان داشت: از مدارس کمتر برخوردار و مدارس حومه شهر ازجمله مدرسه روستای خربل بازدید صورت گرفت و برای حل مشکل تجهیزات مدرسه اقداماتی شد.
شهبازی بیان کرد: تجلیل از مقام شهید نوروز علی جلیل پور به‌ عنوان پیشنهاد دهنده‌ی تأسیس نهضت سوادآموزی در کشور و ساخت تندیس ایشان، یکی از دستاوردهایی بود که در جلسه‌ای با حضور فرماندار و شهردار مطرح شد.
وی گفت: بعد از سه سال جلسه مؤسسین مدارس غیردولتی با حضور مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان برگزار شد که مصوبات خوبی صورت گرفت.

همت خیرین در آموزش و تجهیز مدارس
سرپرست آموزش‌ و پرورش شهرستان گچساران گفت: برای نخستین بار در استان طرح «خیرین آموزشی» در شهرستان اجرا شد و ۱۰۰ آموزگار در این طرح شرکت داشته و به‌ صورت رایگان به تدریس در مدارس محروم پرداختند.
شهبازی با اشاره به مساعدت خیرین در خرید وسایل و تجهیزات مدارس بیان داشت: ۲۶ تبلت در اختیار آموزشگاه‌ها قرار داده‌شده است. همچنین ۲۳۰۰ بسته نوشت‌افزار در اختیار قرارگرفته و هفته آینده میان مدارس محروم روستایی توزیع خواهد شد.
شهبازی با بیان اینکه پنج درصد از جمعیت دانش‌ آموزی شهرستان گچساران معادل یک هزار و ۲۶۹ نفر بی‌بضاعت هستند ابراز کرد: پیش‌ از این نیز باهمت خیرین البسه و لوازم‌التحریر در بین دانش آموزان توزیع شد.

خوش درخشیدن دانش آموزان در ششمین المپیاد ملی دادرس
شهبازی گفت: در ششمین المپیاد طرح ملی دادرس در سطح کشوری تیم دانش آموزان پسر و دختر شهرستان گچساران به ترتیب رتبه اول و دوم را کسب کردند. همچنین در سطح استان هر دو تیم توانست به رتبه نخست دست یابد.
شهبازی اظهار داشت: این مسابقات (المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال‌احمر) در تابستان ۱۳۹۷ در استان گیلان به مدت سه روز برگزار شد.

گچساران دومین شهرستان باسواد در سطح کشور است
مازیار مقیمی رئیس اداره سوادآموزی آموزش‌ و پرورش گچساران به مناسبت هفته سوادآموزی گفت: شهرستان گچساران در سطح کشور دومین شهرستان باسواد است و طبق آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ با نرخ باسوادی ۹۶٫۶ درصد از سطح کشوری ۲ درصد بالاتر است.
مقیمی جمعیت سنین هدف سوادآموزی را ۸۲ هزار و ۱۲۹ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۷۵۶ نفر بی‌سواد هستند.
وی اظهار کرد: در سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۱۰ نفر دیگر نیز باسواد شدند و امسال نیز جمعاً ۳۴۰ نفر در سه دوره «بی‌سوادی، تحکیم و انتقال» در شهرستان مشغول سوادآموزی هستند.
مقیمی در ادامه گفت: مراکزی محلی در شهرستان دایر شده که هدف از تأسیس و راه‌اندازی آن آموزش مهارت‌های زندگی، مهارت‌های شغلی و حقوق شهروندی به افراد کم‌سواد و بی‌سواد است.
وی در انتها گفت: ۱۲۰ نفر در این مرکز در حال سوادآموزی هستند که ۲۰ آموزشیار کار باسواد کردن این افراد را بر عهده‌ دارند.

انتهای خبر/امین کائیدی شادگان
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه کرونا نیوز در بعضی از اخبار خاص کشوری یا استانی مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است