کرونا نیوز؛

با وجود اهتمام مجموعه پرتلاش اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویر احمد برای وصول عادلانه مالیات و جلوگیری از هرگونه فرار مالیاتی، از زمان طرح پرونده یک فعال اقتصادی و اشاره به مالیات معوق آن، تلاش صادقانه و خالصانه مجموعه متعهد و متخصص مالیاتی مورد هجمه های زیادی از سوی افراد بی اطلاع از فرایند وصول مالیات و گاهی انتقاد برخی مودیان مالیاتی واقع شده و این امر موجب مشوش شدن فضای افکار عمومی و کم لطفی زیادی درحق مجموعه خدمتگزار مالیاتی  شده است.

 

این درحالی است که در سال جاری اداره کل امور مالیاتی در نشستی با حضور روسا و نمایندگان  حدود ۵۰دستگاه اقتصادی،سازمان بازرسی ، بانکها و دستگاه های دولتی به میزبانی سازمان برنامه و بودجه استان خواستار همکاری درآمد واحد یابی و جلوگیری از فرار مالیاتی شده یعنی نه تنها خود برای این مهم تلاش می کند بلکه از ظرفیت دیگر بخشها از این طریق تقاضای همکاری وهم افزایی نموده که این رویه و اقدام بهترین نماد شفافیت و جدیت عمل این دستگاه اقتصادی است.

•    انتشار برخی اخبار مبهم و نوشتارهای احساسی از سوی برخی افراد کم اطلاع و ادعاهای خلاف واقع با موضوع مالیات در فضای مجازی درحالی است که  وصول مالیات فعالان اقتصادی اعم از خرد و کلان بویژه «دانه درشت» اگرچه استان کهگیلویه و بویراحمد سهم چندانی از فعالیت فعالان اقتصادی بزرگ (دانه درشت)را ندارد ، با فرایندی عادلانه مورد توجه و اولویت اداره کل امور مالیاتی است.

در سبد وصول مالیات شرکت ها و کارخانه های بزرگ که سهم بیشتری از اقتصاد و تولید را دارند در اولویت اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد است درحالی که ۷۰درصد مودیان و اصناف خرد استان از معافیت مالیاتی برخوردارند.

در خصوص یک فعال اقتصادی (باقری) مالیات این فعال اقتصادی ازسوی امور مالیاتی قبلا تعیین و ابلاغ و برای وصول آن اقدام های قانونی از جمله مسدود کردن حساب و سایر موارد انجام شده اما این فعال اقتصادی نسبت به مالیات تعیین شده اعتراض کرد و پرونده در مرحله تجدید نظر درحال بررسی است که از این حیث هیچگونه کوتاهی از سوی مجموعه مالیاتی نشده و وصول حقوق دولت در این پرونده حتمی است.

وصول مالیات آن هم مالیات قطره چکانی در استان کم برخوردار از فعالیت واحدهای بزرگ اقتصادی تلاش مضاعفی متوجه مجموعه ساعی، پاک دست، پرتلاش و متعهد مالیاتی کرده و تحقق اهداف صددرصدی مجموعه مالیاتی در سال گذشته و تقدیر آن از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور موید این واقعیت انکارناپذیر است.

برخی اطلاع رسانی های ناقص و نوشتار های ناآگاهانه از وضعیت فرایند قانونی که خواسته یا ناخواسته تلاش عادلانه و مجدانه مجموعه خدمتگزار مالیاتی که در شرایط کنونی بخش عمده نیاز اقتصادی کشور و استان را تامین می کنند و هرگونه بهره برداری ناصحیح از آن مصادیقی از تضییع «حق الناس» است.

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی استان محروم از فعالیت های واحدهای بزرگ اقتصادی اقدام های ارزشمند مجموعه مالیاتی که همواره نسبت به اهداف پیشرو کارنامه درخشانی را داشته اند، جای تقدیر دارد اما با این وجود نادیده گرفتن این تلاش های ارزشمند جفای انکار ناپذیر درحق این مجاهدان صف اول جبهه ی اقتصاد مقاومتی است که بی هیچ چشم داشتی و حتی تقدیری شبانه روزی به تلاشی موثر و غیر قابل انکار مشغولند .

پرداخت بیش از یکهزار میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده و آلایندگی به دهیاری ها ارسال گذشته تا هفت ماهه سال جاری برگ زرینی از این تلاش های گمنام مجموعه مالیاتی است.

مجموعه صدیق،شریف و ساعی مالیاتی استان که شمار زیادی از آن جزء ایثارگران انقلاب اسلامی هستند اینک بیش از گذشته انتظار همکاری و همراهی دیگر مجموعه های دولتی، قضایی، رسانه ای و مودیان گرامی دارند تا اهداف اقتصاد مقاومتی فارغ از برخی اتهام زنی ها و اطلاع رسانی های ابهام آفرین ، ضمن پاسداشت توفیقات ارزشمند افزایش درآمدهای مالیاتی و قطع وابستگی کشور به اقتصاد نفتی ، به فردای بهتر کمک کنند.

•    طرح برخی از نوشتارهای احساسی و ادعاهای خلاف واقع با موضوع مالیات ازسوی برخی افراد در رسانه و فضای مجازی اجحافی بر تلاش صادقانه مجموعه مالیاتی و تضییع خدمات چشمگیر این قشر پرتلاش بود و این اقدام های غیرمنصفانه قابل پیگرد قانونی در مراجع  قضایی است که خود فرایند امور را هوشمندانه رصد می کند و اداره کل امور مالیاتی نیز همواره با دستگاه محترم  قضایی، نیروی انتظامی  و دیگر بخشها  برای وصول مالیات  برخی پرونده های  اشخاص  حقیقی و حقوقی در تعامل است.

مظفر عدالت نسب

روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد

انتهای خبر/امین کائیدی شادگان
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه کرونا نیوز در بعضی از اخبار خاص کشوری یا استانی مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است