سرهنگ حمید خرم دل،فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در اجتماع بزرگ رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس که در مصلای امام خمینی(ره)گچساران برگزار شد،با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج گفت: در دوران دفاع مقدس با نیمی از دنیا جنگیدیم و مقاومت کردیم که درنوع خودش افتخاری بس بزرگ است.

بسیج ،نهاد افتخار و عزت است

وی افزود:بسیج ،نهاد افتخار و عزت است ،هنوز در ابتدای انقلاب اسلامی بودیم که دشمنان ما آمریکا ،انگلیس ،رژیم صهیونیستی انواع و اقسام توطئه ها را علیه انقلاب چیدند؛به طبس حمله کردند ،کودتای نوژه را علیه ما به راه انداختند ،۸سال جنگ را تحمیل کردند و سلاح شیمیایی بکار بردند ،هواپیمایی مسافربری ما را ساقط کردند ، از منافقین حمایت کردند و ۱۷هزار نفر از مسئولین و مردم ما را به شهادت رساندند.

خرم دل تصریح کرد:در طول این ۴۰سال از عمر انقلاب،دانشمندان ما را به شهادت رساندند و در سال ۸۸و ۷۸فتنه های مختلفی علیه نظام اسلامی سازماندهی و طرح ریزی کردند؛ اما به حول و قوه الهی با آن فرهنگ و تفکر بسیجی که ریشه در باور و اعتقاد ملت ایران اسلامی داشته این نظام همچنان می درخشد.

فرمانده سپاه فتح استان اظهار کرد: به برکت قطره قطره خونی که در دفاع مقدس ریخته شد
،امروز این شجره طیبه بسیج و این درخت تناور بارور شده است؛هرچند هر اتفاقی که در هر کشور دیگری صورت می گرفت موجب نابودی و سکوت آن کشور می شد.

تفکر بسیجی الگویی برای تمام دنیا

وی افزود:اما این تفکری که حضرت امام در سال ۵۸به راه انداختند و نهادسازی هایی که کردند، امروز نه تنها در کشورمان بلکه در کل منطقه ، اروپا و حتی آمریکا به مانند الگویی شده است چرا که با این تفکر است که می توان در مقابل استکبار ایستاد.

خرم دل گفت:اتفاقاتی بسیار بزرگی در طول حیات ۴۰ساله انقلاب اسلامی صورت گرفته است و هر کسی که دلش برای این نظام و انقلاب می سوزد و فکرش برای نظام می تپد به نوعی هم یک بسیجی است.

نهادسازی در انقلاب اسلامی

وی تصریح کرد:امروز در تمامی عرصه ها اتفاقاتی بزرگی افتاده است و در حوزه بهداشت و درمان اقدامات خوبی صوت گرفته است.در همین کهگیلویه و بویراحمد اگر مقایسه ای نسبت به گذشته داشته باشیم اصلا قابل قیاس نیست ،در حوزه های مختلف از جمله بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، حوزه دانشگاه ، مرکز آموزش عالی در این استان وجود نداشت ؛اما امروز در جای جای این استان الحمدالله این همه افراد شایسته و تحصیل کرده وجود دارد که می توانند چند استان را تغذیه کنند.

فرمانده سپاه فتح استان افزود:یکی از برکات انقلاب اسلامی نهاد سازی در بحث کمیته امداد ، جهاد سازندگی، بنیاد مستضعفین ، بنیاد مسکن ،بهزیستی ، بنیاد برکت و دیگر نهادها بود که همه این نهادها در سراسر کشور در جهت رفع محرومیت نقش آفرینی می کنند.

خودکفایی در حوزه کشاورزی

وی تصریح کرد: حوزه کشاورزی را که رژیم منحوس پهلوی نابود کرد .کشاورزی این مملکت را با آن اصلاحات اراضی که داشت ،بیشتر از ۳۰درصد را نمی توانستیم در حوزه کشاورزی خودکفا باشیم و امروز هفت برابر و بیش از ۹۰درصد در حوزه کشاورزی خودکفا شده ایم و علی رغم اینکه حدود ۲۰سال در قحطی هستیم و این به برکت نظام جمهوری اسلامی و خلق و خوی تفکر بسیجی است.

اقتصاد هفدهم در دنیا

خرم دل اظهار کرد:در حوزه صنعت قبل از انقلاب ۵۴میلیون دلار صادرات داشتیم و امروز ۳۱میلیارد دلار صادرات داریم ، علی رغم همه تحریم ها و تخریب هایی که صورت گرفت و با همه این اوصاف امروز ما اقتصاد هفدهم در دنیا هستیم که جایگاه بالایی است.

انقلاب در حوزه زیرساخت های استان

وی افزود:در حوزه زیرساخت در همین استان کوهستانی ،تونل ها و جاده ها ساخته شده است که انقلابی بزرگ در حوزه راه در این استان صورت گرفته است و این درحالی است که تا قبل از انقلاب فقط یک کیلومتر در یاسوج آسفالت وجود داشت.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:امروز برای دور افتاده ترین روستای استان آب و برق و موارد دیگر صورت گرفته است و این به برکت فرهنگ و تفکر بسیجی است که از ابتدای انقلاب تاکنون در دل مردم و مسئولین طنین انداز شده است.

استفاده از سربازان برای اهداف آمریکایی ها

وی گفت:در گذشته در حوزه سیاسی و پرستیژ بین الملل تنها یک ژاندارم منطقه بودیم و ۸۰هزار مستشار نظامی آمریکایی و اسرائیلی پول مردم را می خوردند و جاسوسی می کردند .سرباز آماده آمریکا بودند،ما سلاح می خریدیم اما علیه مردم ویتنام استفاده می شد و از سربازان برای اهداف آمریکا استفاده می شد.

خرم دل در ادامه اظهار کرد: امروز سربازان و بسیجیان ما در سوریه ، عراق و لبنان کار مستشاری می کنند، اگر آن روز با حداقل امکانات پوزه آمریکا و رژیم بحث را به خاک مالیدیم امروز هم استکبار در منطقه به ذلت کشیده شده ؛ یک روز کشورهای عربی ظرف مدت ۶روز مقابل رژیم صهیونیستی ساقط شدند اما رژیمی که نصفی از لبنان را گرفته بود توسط همین حزب الله به عقب رانده شدند.

اقتدار بسیج و اوج حقارت دشمنان

وی تصریح کرد:جنگ اخیر آنها ۳۳روز طول کشید و تسلیم شدند ،جنگ بعدی شان ۲۲روز طول کشید، جنگ بعد هم ۷روز طول کشید و هفته گذشته فقط ۲روز دوام آوردند و وزیر دفاع رژیم صهیونیستی تسلم شد که این اوج حقارت دشمنان است.

فرمانده سپاه فتح استان در ادامه افزود:خانه عنکبوتی که در قرآن آمده است ،اینجا مصداق پیدا می کند و همان بسیجیانی که در نوار غزه بودند ارتشی که ادعای پنجمین ارتش دنیا را داشت را ساقط کردند و این همان تلالو تفکر بسیجی است.

تحقیر مجدد آمریکایی ها در خلیج فارس

خرم دل اظهار کرد:امروز رزمندگان شما در خلیج فارس آمریکایی ها را تحقیر می کنند و آنها را به اسارت می گیرند،ناو هواپیما بر آمریکایی که با چندین جنگنده وبا ۶هزار تفنگدار مستقر هستند با پهپاد ما آن هم برخلاف عرف بین الملل به فارسی صحبت می کنند و مجبور شده اند که با ما فارسی صحبت کنند و این یعنی تحقیر انها؛ و این ریشه در تفکر بسیجی دارد و به این افتخار می کنیم.

وی تصریح کرد:اما مسئله ای که بسیار بسیار مهم است این است که آیا انقلاب ما در ۴۰ سالگی متوقف خواهد شد؟ که باید گفت خیربه اذن الله،دشمنان خواب هایی دیدند ولی هیچوقت تعبیر نخواهد شد و انقلاب ما متصل به انقلاب مهدی موعود (عج)خواهد شد.

راه اندازی تمدن بزرگ اسلامی

خرم دل در ادامه اظهار کرد:امروز می خواهیم تمدن بزرگ اسلامی را راه اندازی کنیم و انقلاب را اعتلا بخشیم ، ما باید زمینه سازان ظهور منجی باشیم ، گوش و چشم مان باید سمت ولایت باشد تا راه را گم نکنیم و اگر امروز با این همه مشکلات و توطئه های دشمنان رهبری حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری نبودند معلوم نبود چه اتفاقی برایمان می افتاد.

تبعیت از ولایت در سایه همدلی و وحدت

فرمانده سپاه فتح استان تصریح کرد:ما یک کشور رنگارنگ از لحاظ قومیت هستیم و جز قوم لر که عقبه خارجی ندارد همه قومیت ها عقبه خارجی دارند،اینها می توانند از جهتی طمع دشمنان را برانگیزد و اختلاف فرقه ای درست کند اما به برکت ولایت در سایه همدلی و وحدت به سر می بریم.

وی افزود:انقلاب های متعددی در منطقه صورت گرفت و همه شکست خوردند و علمای آنها در دیدار با رهبر انقلاب گفتند که امروز ما متوجه می شویم که این نعمت ولایت چقدر ارزشمند است ،انقلاب هایی زیادی صورت گرفت ولی همه به شکست انجامیدند، چرا که ولایت و رهبری نداشتیم.

فرمانده سپاه فتح استان بیان کرد:یکی از عواملی که می تواند این طریق را درستی طی کنیم بحث ولایت است ،نکته دوم اتحاد و همدلی است که اگر اتحاد نداشته باشیم دشمن در صفوف ما رخنه خواهد کرد.

سابقه یک قرن مبارزه علیه استبداد

خرم دل در ادامه تصریح کرد:این استان انصافا شایسته بهترین هاست و نزدیک به ۲هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است؛بهترین نیروی انسانی، بهترین امکانات مادی، مردمانی با سرشت پاک ،مردمی که سابقه یک قرن مبارزه علیه استبداد داشته اند.

نیاز به وحدت و همدلی داریم

وی گفت:به همین خاطر قبل از انقلاب هم سعی داشتند که این استان را تحقیر و تخریب کنند،مردمانی که نه در دفاع مقدس بلکه قبل از انقلاب مبارزه و مقابله با استبداد را داشته اند، سیاست زدگی یک سم مهلک است و امروز بیش از گذشته نیاز به وحدت و همدلی داریم و هر کسی که دل در گرو انقلاب و ولایت دارد ،باید متحد باشد.

سم مهلک اصولگرایی و اصلاح طلبی در کشور

خرم دل تصریح کرد:این چپ و راست و اصولگرا و اصلاح طلب سم مهلکی برای مملکت ما است درحالی که حضرت آقا می فرمایند انقلابی،سیاست زدگی سم مهلک پیشرف ، اتحاد و همدلی است ما راهی جز اتحاد و همدلی نداریم و دشمن به شدت در این حوزه کار می کند که بین صفوف مردم و مسئولین رخنه ایجاد می کند.

مدیریت و کار جهادی راهکار مقابله با تحریم ها

فرمانده سپاه فتح استان افزود:نکته سوم مدیریت جهادی و کار جهادی است برای فتح قله های علم و اقتصاد ؛دشمن اقتصاد ما را هدف قرار داده است و انواع و اقسام تحریم های هوشمند را علیه ما بکار برده است و چون اقتصاد ما خودکفا و درونزا است هنوز مقاومت کرده و به حمد لله این مراحل را پشت سر خواهیم گذاشت.

وی اظهار کرد: مدیریت جهادی ، کار شبانه روزی و خدمت به مردم وظیفه هرکسی است و نکته چهارم هم به نوعی مردمداری و محبت به مردم است. مردم باید امیدوار باشند درحالی که دشمن با تحریم های ظالمانه خود می خواهد مردم را ناامید کند.

مردم شریف و بزرگی داریم

فرمانده سپاه فتح استان گفت:انصافا ما مردم شریف و بزرگی داریم، مردم در همه عرصه های انقلاب حضور فعال دارند، خیلی از رزمندگان قدیمی و حتی جوانان امروز تقاضا دارند که به عنوان مدافع حرم در منطقه حضور یابند درحالی که باید به این مردم خدمت و محبت کرد.

مردم باید احساس کنند که فاصله ای با مسئولین ندارند

خرم دل تصریح کرد:مردم باید احساس کنند که فاصله ای با مسئولین ندارند ،حتما این انقلاب متصل به انقلاب صاحب الزمان (عج)خواهد شد.کار سازماندهی گردان های رزمندگان در دوران دفاع مقدس را حتما در سراسر استان انجام خواهیم داد،همان روز اول اعلام کردیم که خادم خانواده های شهداء و ایثارگران هستیم و یک شعار را هم سرلوحه کارمان قرار دادیم که این مسائلی که باعث تفرقه و اختلاف در بین مردم شده است را باید از میان برداریم.

سیاست زدگی در کهگیلویه و بویراحمد

وی در ادامه افزود: کار بسیار سختی است و این استان، استان سیاست زده است و این مردمی که تشنه محبت و خدمت هستند اگر ما بخواهیم این روند سیاست زدگی را ادامه دهیم مردم له خواهند شد و آن چیزی که باقی خواهد ماند همان یاس و ناامیدی مردم است.