بارش باران و تگرگ در شهرستان گچساران برای شهروندان بسیار غافلگیر کننده و دور از انتظار بود به گونه ای که هیچ کسی آمادگی لازم جهت مواجه با این بارندگی شدید را نداشت و خدا می داند اگر باران ساعاتی دیگر ادامه پیدا می کرد چه وضعیتی شکل می گرفت.

شدت بارندگی‌ها به حدی بود که موجب سرازیر شدن آب کانال‌های درون شهری به خیابان‌های اطراف و مسدود شدن پل ها و آب گرفتگی معابر شد و سوال مهم این است که چرا هشدارهای لازم از سوی هواشناسی استان بصورت جدی مخابره نشده است.

متاسفانه طی چند سال اخیر نارضایتی مخاطبان از میزان دقت پیش بینی آب و هوا توسط اداره هواشناسی استان به مسئولان سایت های خبری مخابره شده است.

امید است مسئولان هواشناسی جهت بالا بردن کیفیت فنی و تخصصی لازم اقدامات مناسب را در دستور کار قرار دهند.

انداختن توپ مان به میدان هواشناسی یک کمی دور از انتظار است اما شاید باید هواشناسی را هم این وسط محکوم کرد زیرا که نتوانسته است به وظیفه خود عمل کند.

یک سوال مطرح است فرض بر اینکه هواشناسی دچار مشکل شده باشد و یا دچار بحران و نتواند هوای فردا را زودتر پیش بینی کند آیا ما نباید برای یک بارندگی کوچک و چند ساعته آماده باشیم؟؟

آیا مسئولین شهری ما اگر هواشناسی هوا را  پیش‌بینی کند و یا نتواند پیش‌بینی کند نباید آمادگی برای آمدن سیل های کوچک را حداقل داشته باشد؟؟

اگر بارندگی اخیر بیشتر طول می کشید آیا کسی هم جوابگوی مشکلات بود؟!!