جلسه هماهنگی برپایی و امور اجرایی موکب مردمی طریق الکربلا گچساران در شهرستان گچساران در ایام اربعین حسینی 97 در بوستان شهدای گمنام برگزار شد.

این موکب‌ در جوار بارگاه شهدای گمنام گچساران برپا شده و مردم ولایت مدار این دیار نفت خیز پذیرای هزاران زائر اربعین حسینی خواهند بود تا این شهرستان به عنوان معبر ایثارگران در دوران دفاع مقدس و در مسیر تبیین سبک زندگی اسلامی و الگوی معنوی اهل بیت علیهم السلام مثل گذشته یک نقش مهم و محوری در این زمینه داشته باشد.

محمد رمضانی، مسئول موکب طریق الکربلاء گچساران گفت: شهرستان گچساران از دیرباز به عنوان معبر ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در کشور شناخته شده است.

وی اظهار داشت: بر این اساس تصمیم گرفته شد تا در این شهرستان با راه ‌اندازی موکب هایی، پذیرای زائرین از اقصی نقاط ایران و کشورهای دیگر باشیم.

رمضانی یادآور شد: در این موکب‌ ها، تمام نیازهای زائرین حسینی پیش بینی و مهیا شده است و گچسارانی ها با بسیج همه امکانات و خدمات مردمی، آماده حضور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) هستند.

آغاز سومین سال حماسه مهمان نوازی شما از زائران کربلای معلی در اربعین حسینی

موکب طریق الکربلای مردمی گچساران پذیرایی دهها هزار زائر از استانهای مختلف کشور و کشورهای همسایه

همانند سالهای گذشته:✔پذیرایی ۳ وعده غذا و میان وعده،✔محل اسکان و خواب،✔تعمیرگاه سیار و یدک کش،✔خدمات و هدایای فرهنگی،✔مراسمات مذهبی و نماز جماعت،✔درمانگاه سیار،✔عزاداری شب اربعین،✔بدرقه و همراهی زائران گچسارانی

نیازمندیها : ساختمانی در مرکز شهر جهت برنامه ریزی ها و محل رجوع مردم بمدت یکماه ،استیج و چادر جهت مسقف کردن جایگاه موکب،ظروف غذا (آشپزی)، بشقاب غذا ، قاشق ، چنگال، کاسه (ترجیحا استیل) لیوان آب و چای،پارچ آب ،چاقوی میوه خوری، سینی، سفره غذا و سایر ملزومات…،خشکبار،برنج،حبوبات،ادوات، نمک ، زعفران و ماکارونی،میوه ،سیب زمینی،گوجه،خیار، بادمجان(با نظارت و هماهنگی)،فرش، موکت، پتو، بالش، ملحفه و تشک،شکر، قند، شربت

خیرین و دوستداران اهل بیت(ع) می توانند جهت اهدای کمکهای نقدی و غیر نقدی خود از طرق زیر اقدام فرمایند:

۱)مراجعه به مساجد محله ای:
▫مسجد شهیدان (بهرامی ۰۹۱۷۵۴۳۷۹۸۹)
▫مسجد امام خمینی(ره) کارکنان (حاج یدالله فرازمند ۰۹۱۷۹۴۲۱۴۳۵)
▫مسجد صاحب الزمان (عج) (جوزانی۰۹۱۷۰۱۸۵۶۳۱)
▫مسجد مسجد امام حسین(ع) طالقانی (رجبی ۰۹۱۷۷۴۲۹۶۳۴)
▫مسجد النبی(ص) (زمانی ۰۹۳۹۶۸۷۲۴۷۵)
▫مسجد امام علی(ع) پانصد دستگاه (شریفی ۰۹۱۷۶۴۵۱۶۱۰)

۲)شماره کارت بانک انصار
۶۲۷۳-۸۱۱۰-۹۶۴۳-۴۲۸۴ ( بنام رمضانی)

۳)کارکنان شرکت نفت می توانند به حاج ملک حسین شیخ ممو مراجعه نمایند. ۰۹۱۷۱۴۰۵۷۶۵

جهت هماهنگی می توانید با این شماره تماس فرمایید:۰۹۱۷۱۴۰۳۵۵۰ (رمضانی)

اجرتان با سیدالشهدا(ع)

موکب طریق الکربلا گچساران