کرونا نیوز؛

حسن #نوروزی صبح امروز در جمع #خبرنگاران با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید در زمینه اعتبارات #عمرانی و #هزینه‌ای توجه ویژه‌ای به استان کهگیلویه و بویراحمد شد که این ماحصل تعامل تیم دولت در استان با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و فضای خوب تعاملی موجود است، اظهار کرد: بودجه سال ۹۷ تبلور وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور در حوزه‌های اشتغال، حرکت به سوی کاهش فقر مطلق و اجرای عدالت اجتماعی و حضور بخش خصوصی در اقتصاد است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد منابع عمومی بودجه دولت در این لایحه را ۳۶۸ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: این بودجه از سه محل درآمدها با ۱۹۳ هزار میلیارد تومان، ۱۰۱ هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و ۶۸ هزار میلیارد از محل واگذاری دارایی‌ها و فروش اوراق و اسناد خزانه تامین می‌شود.

وی به هزینه‌کرد منابع #عمومی بودجه سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: ۲۷۶ هزار میلیارد تومان از بودجه امسال صرف اعتبارات هزینه‌ای می‌شود، ۶۰ هزار میلیارد تومان صرف تملک دارایی و سرمایه‌ای و ۳۱ هزار میلیارد تومان هم به سود و بهره اوراق اختصاص داده می‌شود.

این مسوول با اشاره به اینکه بیشترین بودجه عمومی دولت صرف اعتبارات هزینه‌ای و پرداخت حقوق کارکنان دولت می‌شود، گفت: توقعات از #دولت باید در حد توان باشد.

نوروزی تصریح کرد: دولت در سال ۹۷ قرار است در موضوع #هدفمندی #یارانه‌ها تجدید نظر کند که با اجرای این طرح حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان از منابع دولت آزاد خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی #کهگیلویه و #بویراحمد تصریح کرد: رویکرد دولت در سال جاری برداشت از صندوق توسعه ملی برای برخی مصارف عمرانی خاص است که از این محل ۲۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: این مبلغ قرار است به طرح‌های آبیاری تحت فشار برای ایجاد اشتغال بخش #کشاورزی، #آبرسانی به #روستاها، تقویت بنیه #دفاعی کشور، توسعه #سواحل #مکرون، #ساماندهی حمل و نقل عمومی ، مقابله با #ریزگردها، بافت #فرسوده، #محیط‌زیست، تصویه بدهی #پاداش پایان خدمت کارکنان آموزش و پرورش و ایجاد #اشتغال اختصاص داده شود.

نوروزی تصریح کرد: ۱۰۰ درصد بودجه استانی سال ۹۷ قرار است مبتنی بر عملکرد دستگاه‌ها توزیع شود که این یکی از ویژگی‌های بودجه سال آینده است و توجه به برنامه ششم توسعه، رویکرد ایجاد اشتغال، اجرای عدالت اجتماعی و حرکت به سمت کاهش فقر مطلق و افزایش اعتبارات استان‌ها از دیگر ویژگی بودجه آینده است.

رئیس سازمان #مدیریت و #برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کاهش ردیف #متفرقه بودجه از ۳۳۷ به ۱۳۸ ردیف افزود: از دیگر رویکرد بودجه سال آینده افزایش شفافیت در آن است.

وی در ادامه به وضعیت اعتبارات قانون استفاده متوازن اشاره کرد و گفت: مبلغ در نظر گرفته شده از محل این قانون برای استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۸۱ میلیارد تومان است که ۲۹ درصد آن تخصیص یافته است.

این مسوول در پایان پروژه‌های نیمه تمام در سطح استان را ۱۸۰۰ پروژه دانست و تصریح کرد: در کل کشور ۷۱ هزار پروژه نیمه تمام عمرانی وجود دارد که ۳ درصد پروژه‌های نیمه تمام سطح کشور در کهگیلویه و بویراحمد است.

۷۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به استان کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد از ابلاغ حدود ۷۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به استان خبر داد و گفت: این میزان اعتبار در ۱۰ روز آینده در شورای برنامه‌ریزی استان #توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات عمرانی استان از منابع مختلف در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۶ از حدود ۳۷۰ میلیارد تومان به حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان رسید، افزود: در سال ۹۶ حدود ۴۴۳ میلیارد تومان از اعتبارات #تملک #دارایی‌های سرمایه‌ای و ۲۷۳ میلیارد تومان در قالب ماده ۱۸۰ به استان ابلاغ شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امسال در مجموع حدود ۷۲۰ میلیارد تومان اعتبار به استان ابلاغ شده است، گفت: ظرف ۱۰ روز آینده شورای برنامه‌ریزی استان تشکیل شده و این اعتبارات بین #فصل‌های مختلف توزیع می‌شود.

نوروزی بیان کرد: اعتبارات هزینه‌ای استان سال گذشته ۱۴۹ میلیارد تومان بود که امسال به ۱۸۰ میلیارد تومان افزایش یافت و این اعتبار در قالب حقوق و مزایا و سایر اعتبارات هزینه‌ای در شورای برنامه‌ریزی توزیع #دستگاه-برنامه می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در برنامه ششم توسعه بازسازی بافت‌های ناکارآمد شهری را به عنوان یکی از موضوعات خاص راهبردی در دستور کار دارد، گفت: از محل منابع عمومی #بودجه و #تسهیلاتی که به عاملیت بنیاد مسکن فراهم شد۱۵۰ میلیارد تومان اعم از تسهیلات، اعتبارات و بخشی هم کمک #بلاعوض برای بازسازی بافت فرسوده دوگنبدان مصوب شد.

اعتبارات ملی متوازن کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ نشد

حسن نوروزی در ادامه می‌گوید از محل #اعتبارات استانی و ارتقا #شاخص‌ها را ۲۴۲ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: تاکنون ۳۹٫۷ درصد از این اعتبار تخصیص یافته و به دستگاه‌ها هم ابلاغ شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اعتبارات نفت ۱۸۰ میلیارد تومان بوده که ۴۶٫۷ درصد این اعتبار ابلاغ شده و عمدتا در قالب بند(ز) است.

وی عنوان کرد: اعتبارات متوازن استان ۱۷۹ میلیارد تومان است که ۲۹٫۴ درصد این اعتبار ابلاغ شده و در قالب بند(و) تبصره ۱۶ بوده است.

این مسؤول تصریح کرد: اعتبارات ملی متوازن استان کهگیلویه و بویراحمد ۸۵٫۲ میلیارد تومان است که تاکنون در این ردیف تخصیصی به استان ابلاغ نشده است.

نوروزی اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده را ۲۰٫۷ میلیارد تومان دانست و افزود: ۲۰ درصد این مبلغ معادل ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در قالب نقدینگی به خزانه واریز شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد اعتبارات ۱۴ پروژه ملی استانی را ۱۴۵ میلیارد تومان دانست و افزود: ۵۲ درصد این اعتبار معادل ۷۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اعتبار ۴٫۱ میلیارد تومانی استان از محل جرایم #راهنمایی و #رانندگی گفت: ۲۰۰ میلیون تومان این مبلغ به صورت نقدی تخصیص یافته است.

این مسوول تصریح کرد: اعتبارات پروژه‌‍‌های ملی استان ۲۷۹ میلیارد تومان است که ۱۷۴ میلیارد تومان معادل ۶۲ درصد این اعتبارات تخصیص یافته است.

نوروزی با اشاره به تخصیص ۲۹٫۳ درصد اعتبارات توازن در خصوص #مطالبات پاداش پایان خدمت #بازنشستگان سال‌های ۹۵ و ماقبل آن گفت: ۷٫۹ میلیارد تومان پاداش پایان خدمت بازنشستگان دستگاه‌های #اجرایی است که ۵۰ درصد این مبلغ معادل ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تامین شده است و مابقی مطالبات این افراد تا پایان سال جاری تأمین خواهد شد.

انتهای خبر/امین کائیدی شادگان
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه کرونا نیوز در بعضی از اخبار خاص کشوری یا استانی مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است