کرونا نیوز؛

همایش منطقه ای اعتیاد ، چهره ها ، چالش ها شامل محورهای جوانان و اعتیاد، اعتیاد و چالش‌ها، بررسی عوامل خطرزا و زمینه‌ساز اعتیاد، تغییر چهره اعتیاد و علل #گرایش به مصرف مواد #صنعتی و #محرک های جدید برگزار شد.

#سرهنگ_سید_محمد_موسوی  گفت : همیشه از دغدغه‌های خود من بود تا بتوانیم دانشگاه را در زمینه پیشگیری از مواد مخدر وارد کنیم.

موسوی افزود : شرایط مواد مخدر در کشور ما از طرفی که کشور ما #جوان هست و کشورهای خاص اطراف ما وجود دارد در جهان یکی از بزرگترین خط ترانزیت مواد مخدر را داریم.

وی بیان داشت : وقتی #کشفیات مواد مخدر بیشتر می شود یعنی ورود بیشتر شده است یعنی معتاد بیشتر شده است. مواد مخدر امروز تغییر شکل داده است امروز یک ماه مصرف کننده ،مصرف کرده است خودش نمیداند و فکر می‌کند دارد #دارو می خورد. بیشترین طیف در کشور ما ۱۵ تا ۲۰ سالگی بوده است علل های زیادی دیگری هم دارد.

فرماندهی نیروی انتظامی گچساران گفت: یکی از وقایع تلخ روی آوردن به داروهای مخدر است که محرک هستند با تابش نور و صدای شدید همخوانی دارد و مصرف کننده را به کارهایی می کشاند که اکثراً نمی داند.

چه شد که معتاد شد؟ چرا معتاد شد؟ این‌ها باید گفته شود.

امروز جامعه ما با مواد صنعتی خطرناک مواجه شده است مواد مخدر صنعتی تا کیلویی ۱7 میلیون تومان بصورت ارزان فروخته شده است، این کار صورت گرفته است، جوانان ما را آلوده کرده اند. وقتی دشمن وقتی به اهداف خود میرسند گرانترش می کنند.

#موسوی افزود: #کراک یا #کریستال وضعیت خیلی خطرناکی در کشور ما دارد طرف مادر خود را میکشد کنار ما می‌نشیند و نمی‌داند که مادرش را کشته است، کراک خطرناک است که ساقه مغز را از بین میبرد.

وی همچنین گفت: وضعیتی که در #جشن ها و #عروسی های ما هست اگر جلوی آن را نگیریم بچه‌های ما ناسازگار می‌شوند و فکر می‌کنند همه کار باید بکنند. ما باید تلاش کنیم خیلی خوب عمل کنیم، ما باید تلاش کنیم جای مصرف را ناامن کنیم، باید کار جهادی کنیم مردم باید قدم جلو بگذارند.

وی با اشاره به خیرین افزود: چرا خیرین ما فقط مدرسه می سازند امروز باید خیر در این زمینه حضور یابد و کمک کند تا این معضل ریشه‌کن شود ، امروز بچه ها جامعه محور هستند و خانه محور نیستند.

انتهای خبر/امین کائیدی شادگان
با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه کرونا نیوز در بعضی از اخبار خاص کشوری یا استانی مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است